Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8775
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#856 Nový příspěvek od bourač »

myslím že kdybys je oslovil jako bílý, samotný heterogenní muž tak by se točili spíš na tobě. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6981
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#857 Nový příspěvek od fikejz »

Když na tu fotku pozorně hledím, je z ní bezpochyby jasné, že by komukoliv rychle "vysvětlili", že tam pomáhají a chrání, ačkoliv jsou jen městapáci. Prostě že tam zasahují a to i beztoho, aby byl jakýkoliv "zásah" někam nějak hlášen, neřkuli evidován.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

malotraktor
Příspěvky: 2115
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#858 Nový příspěvek od malotraktor »

chobotek píše: ned lis 12, 2023 7:14 pm Nerozumím řeči tvého kmene. Je tam značka zákaz zastavení a ve vozidle sedí řidič. Co je za problém?
Když chceš chytračit, měl bys aspoň ty značky rozlišovat. Je to zákaz stání a ne zastavení!
V zákazu stání smíš zastavit k neprodlenému vystoupení nebo nastoupení, naložení nebo složení nákladu.
Rozhodně nemůže jít jedna guma nakupovat a druhá guma sedět v autě
Nevěř všemu co si myslíš

chobotek
Příspěvky: 11242
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#859 Nový příspěvek od chobotek »

No to právě může. A nestartuj hned, přečti si napřed pár dalších příspěvků.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

creative
Příspěvky: 2848
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#860 Nový příspěvek od creative »

Udivuje mě, že jako majitelé ŘP neznáte ani silniční zákon a platnost dopravních značek. Platnost značky je za tímto označením, nebo prostoru vymezeném vodorovným značením. Jelikož je tam šipka a vodorovné dopravní značení, tak platí v tomto prostoru. Tudíž MP nic neporušuje.
Tudíž fotograf amatér ze sebe udělal dvojnásobného vola.

chobotek
Příspěvky: 11242
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#861 Nový příspěvek od chobotek »

Přesně tak kolego. 8) To, co psal kolega malotraktor pro stání, platí pro zastavení. (za zmatek s přečtením značky se ještě jednou omlouvám)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

malotraktor
Příspěvky: 2115
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#862 Nový příspěvek od malotraktor »

Stát – znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení. Zastavit – znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu.
Je tam značka ZÁKAZ STÁNÍ. Popsal jsem to snad opačně???
V zákazu zastavení nesmíš ani zastavit.
Nevěř všemu co si myslíš

creative
Příspěvky: 2848
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#863 Nový příspěvek od creative »

Pod značkou je uvedeno vymezení platnosti značky.

malotraktor
Příspěvky: 2115
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#864 Nový příspěvek od malotraktor »

Omlouvám se
Naposledy upravil(a) malotraktor dne pon lis 13, 2023 10:11 am, celkem upraveno 1 x.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2115
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#865 Nový příspěvek od malotraktor »

Omlouvám se všem, najmě chrabrým strážníkům MP.
Díky za upozornění ne tu šipku.
Jasně v tom prostoru ten zákaz asi neplatí. Jsem zvyklý, že ta šipka bývá svisle. Ale asi to jde i takto.
Doufám, že to jako omluva stačí.
Bez MP by v celém státě zavládl chaos a bezpráví!
Nevěř všemu co si myslíš

sekalsemmalo
Příspěvky: 4464
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#866 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tam je jasný startoviště a přistávání jízdních kol.nic jiného na doplňkový cedulce nečekám s šipkou úseku platnosti.. a ještě by se s tebou fosilové hádali.a zrovna tak přednost z prava na parkovišti před krámem.a ne ženská,nebo mlaďas co o tom v životě neslyšel.starej oježděnej chlap co má přesvědčení,že jede rovně.no,já musím ustoupit,jsem zranitelný...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8775
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#867 Nový příspěvek od bourač »

soukromý pozemek, parkoviště u nějakého Kaufhale není veřejná komunikace. Tudíž zde dopravní předpisy neplatí.
Tedy ani přednost z prava.
Jedině když si tam soukromník nandá příslušné dopravní značky, jinak to neplatí automaticky.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

creative
Příspěvky: 2848
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#868 Nový příspěvek od creative »

Ale, ale, to si děláš srandu Bourači ? To by byla džungle. Trochu empatie.

https://www.tipcars.com/magazin/nase-te ... plati.html

sekalsemmalo
Příspěvky: 4464
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#869 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jé,to bude rána.a blekotání ,,ale bourač přece říkal,že na soukromém parkovišti přednost zprava neplatí.,,pak si asi zůčastnění podaj ruce a každej si na svém autě škodu zaplatí.nikdo nezavinil.stalo se.tak je to takhle a není to o veřejný komunikaci,ale pozemní komunikaci a to vám říká cyklista https://www.auto.cz/prednost-zprava-kde ... aze-111817 už to odevzdejte,s takovejma moudrama...
Naposledy upravil(a) sekalsemmalo dne pon lis 13, 2023 12:31 pm, celkem upraveno 1 x.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

chobotek
Příspěvky: 11242
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Ako jazdíte? Akí ste šoféri?

#870 Nový příspěvek od chobotek »

Na takovém parkovišti mě na přednosti zprava napálila čerstvá držitelka ŘP. Protože odmítla uznat vinu, řešila to PČR. Držitelku to stálo 2500Kč a dva body. Nechce se mě to hledat, kdesi bylo ke čtení jakési soudní rozhodnutí, kde se tvrdilo, že jaksi nelze očekávat, že by na hranici soukromého pozemku, který použitý pro účely přístupu veřejnosti, přestaly platit zákony ČR.
malotraktor píše: pon lis 13, 2023 10:10 am Omlouvám se všem, najmě chrabrým strážníkům MP...
Skoro to vypadá, že tě serou. Šlo mě akorát o to, že i kdyby tam byl zákaz zastavení, orgán by ti vysvětlil, že zrovna zasahuje (jak mě vysvětlil bourač :)) Čili i kdybys byl v právu nemá to smysl to řešit s orgánem, ale zadokumentovat (to jsi, dejme tomu, udělal) a řešit s nadřízeným orgánu. Nebo prostě přijít a nějak kulantně říct, „hoši sorry, ale jak vás máme brát vážně, když si se zákony vytíráte prdel”. Kdyby náhodou bylo v orgánovi trochu svědomí, bude si aspoň chvíli dávat pozor. Svědomí je totiž sviňa a provinění má potřebu se nějak kompenzovat. Co já vím, třeba by pak odpustil pumpičkáři jízdu nějakým zákazem :D
No ale pokud to zafungovalo jako terapie a ulevilo se ti, tak taky dobrý. Sem cele pro 8)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“