MITSUBISHI MT16D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#61 Nový příspěvek od bt66 »

Zdravím, konečne mám aj ja evidenčné číslo "C", teda už môžem legálne na cestu. :wink:
Přílohy
Foto-0423.jpg
Foto-0422.jpg

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#62 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

bt66 píše:Zdravím, konečne mám aj ja evidenčné číslo "C", teda už môžem legálne na cestu. :wink:
To vypadá moc pěkně a "důležitě".

Co všechno musíš splnit a kolik to zaevidování stojí? Ptám se jen pro zajímavost.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#63 Nový příspěvek od bt66 »

Ali.Bubu píše:
bt66 píše:Zdravím, konečne mám aj ja evidenčné číslo "C", teda už môžem legálne na cestu. :wink:
To vypadá moc pěkně a "důležitě".

Co všechno musíš splnit a kolik to zaevidování stojí? Ptám se jen pro zajímavost.
Že čo všetko treba splniť ani ja neviem. Podal dom žiadosť na DI, ako prílohu 3x foto, +33€ kolok, a to je všetko. Traktor podľa fotiek asi vyhovuje podmienkám na prevádzku na pozemných komunikáciách a vydali mi EČ, zatiaľ na 3 roky.

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#64 Nový příspěvek od liteonliteon »

Ahoj traktoristi……..
Prosím o radu. Začal se nám teď ozývat při točení volantem na obě strany takový divný zvuk. Vypadá to jako od serva. Jde to, jen když se zatáčí, když je volant rovně bez zátěže, tak to nedělá. Předtím jsme nic takového nezaznamenali. Nevíte, co by to mohlo být, jstli třeba není málo náplně…….? Ani totiž nevíme, jestli je servo samostatné, nebo je v okruhu s nějakou olejovou náplní, co se tam případně dává, kolik a kam. Nenašel jsem žádný kontrolní šroub nebo něco podobného. Pořád se s s tím naším mišákem seznamujeme :-)

Moc vám děkujeme za jakýkoliv postřeh.
David

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: MITSUBISHI MT16D

#65 Nový příspěvek od kucmar »

Predpokladam, ze problem bude ve spinavem filtru +oleji. Takze bych vymenil v prve rade olej a filtr( pokud se jenom cisti, tak vycistit). To je zaklad, ktery stejne musis udelat. Pak muzes menit servo, pisty, hadice......

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#66 Nový příspěvek od liteonliteon »

Děkuji moc za odpověď, ale nějak jsem nedozvěděl to na co jsem se ptal............

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#67 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

liteonliteon píše:Ahoj traktoristi……..
Prosím o radu. Začal se nám teď ozývat při točení volantem na obě strany takový divný zvuk. Vypadá to jako od serva. Jde to, jen když se zatáčí, když je volant rovně bez zátěže, tak to nedělá. Předtím jsme nic takového nezaznamenali. Nevíte, co by to mohlo být, jstli třeba není málo náplně…….? Ani totiž nevíme, jestli je servo samostatné, nebo je v okruhu s nějakou olejovou náplní, co se tam případně dává, kolik a kam. Nenašel jsem žádný kontrolní šroub nebo něco podobného. Pořád se s s tím naším mišákem seznamujeme :-)

Moc vám děkujeme za jakýkoliv postřeh.
David
Co to je divný zvuk? Nějak ho popiš. A odkud ten zvuk jde?
Co nazýváš servem? Myslím si, že MT16 hydraulické servo nemá. Nebo alespoň moje MT16 nic takového nemá.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: MITSUBISHI MT16D

#68 Nový příspěvek od kucmar »

liteonliteon píše:Děkuji moc za odpověď, ale nějak jsem nedozvěděl to na co jsem se ptal............
Co máš z toho. Já jsem se také nedozvěděl, co máš za traktor ;-) .
Dobře, zkusíme to jinak. Pokud máš na tom traktorku servo, určitě má svou nádobu na olej, své čerpadlo, své hadice, svůj orbitrol, svůj píst. Tam hledej problém. V první řadě je třeba vyměnit olej. Pokud má svůj filtr, či sítko, je potřeba jej vyčistit( filtr vyměnit) také. Jinak je to škoda oleje. Pokud se to nezlepší( nepřestane), pak bych hledal problém třeba v orbitrolu, hadici, popř. pístnici. Těch komponentů na řízení dle mého tam moc nebude, takže to nebude tak těžké.
Pokud by to mělo společnou náplň na převodovku a řízení( nepravděpodobné), tak vyměň olej převodovky + filtr a mohlo by to být OK.
V první řadě se s námi poděl o foto tvého stroje( nejlépe detail motorového prostoru) ze všech stran. Přece jenom se líp radí, když aspoň víš, o jaký stroj se jedná. Je tu spoustu kluků, ktří japončíka sice ještě neviděli, ale hydraulice docela rozumí.
Jinak já mám zkušenost pouze s Kubotami, ale vesměs ty stroje jsou si docela podobné.

liteonliteon
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 14, 2012 5:28 pm
Bydliště: Prachatice

Re: MITSUBISHI MT16D

#69 Nový příspěvek od liteonliteon »

Ali.Bubu a Kucmare dekuju.
Nepsal jsem, co mám za traktor, protože diskuse je jen o MT16D, tak jsem to nepovažoval za důležitý.

Zvuk nebyl zatím nikdy slyšet, až teď. Je to jako když ve starším autě zabírá servo při otáčení volantem na místě - takové vrčení. A je to slyšet jen v zápřahu, když se točí volantem, když je rovně tak nic. Jak jsem psal, tak nevím, jestli tam servo vůbec je, případně, jestli je servo samostatné, nebo je v okruhu s nějakou olejovou náplní. Co pak do serva, kam a kolik dát. Olej v motoru a v hydraulice j OK, na rysce. Dávám sem pár fotek, aby bylo vidět, jaký typ mt16ky máme.

Děkuji ještě jednou.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 571
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: MITSUBISHI MT16D

#70 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

Na obrázku 4, uplně vlevo dole, černý váleček. To by mohlo být servo..ale jen se domnívám.
Dopředu jde řídící tyč ke kolům. Co všechno z/do toho "válečku" vede?

Na obrázku 5, pod alternátorem, přišroubováno na rámu.
Vede tam několik trubek. Kam jdou dál?
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#71 Nový příspěvek od bt66 »

kopciatko píše:Blahozelam ku kupe, Pridajte foto, a nech sluzi ja uz mam dva roky moj. Su to dobre stroje zdaju sa male ale porobia velmi vela. :)
Naplne davam do motora olej 10W40 valvoline durablend, alebo nieco podobne. asi cca 3 litre,
filter olejový pasuje - starline OF 0066,(alebo mann W67/1, alebo fram PH4998).
Do chladica chladica beznu nemrznucu zmes(cervena),
vzduchovy filter mann cislo si nepamatam - ale skuste vybrat da kupit aj u nas je sice drahsi ale je pratelny teda da sa umyt a nechat vysusit. Pasuje aj zo skody 100, ale tento povodny ma nakonci taku turbinku a ked som mal zo skody 100 tak ho pokrutilo.
Hydraulicky-prevodovy olej - Shell Donax TD ..... asi 20 litrov - kupujem ako capovany zo suda.Hydraulicky filter baldwin BT 8898 . Je tam kontrolvaci srob.
Palivovy filter pasuje od firmy ALCO MD 467
http://www.olejweb.sk/detail-filtra/6036/produkt-md-467
Pred tento filter som predradil taky malicky filter do hadice.(skoda felicia)
Olej do prednej napravy PP90 . Este sa dava asi 0,3l PP90 na zapinanie prednej napravy, da sa tam najst napustaci srob. ten je zaroven aj kontrolovaci. Na prednej naprave su na portaloch kolies konttrolovacie skrutky potial treba naliat lieva sa navrh do diferenciala, ono to stecie cez loziska do portalov. To je tak skratke, ten hydraulicko prevodovy olej odporucam ten donax, pretoze PP80 je dost husty.

Zdravím, ale ktorý hydraulicky-prevodovy olej - Shell Donax TD mám radšej kúpiť:
5W-30, alebo 10W30 ???
ĎAKUJEM!

Uživatelský avatar
kopciatko
Příspěvky: 48
Registrován: pát dub 29, 2011 11:22 am
Bydliště: Zlate Moravce

Re: MITSUBISHI MT16D

#72 Nový příspěvek od kopciatko »

neviem ja ho kupujem ako zo suda capovany, ale nepytal som sa akurat viem ze to davaju aj John Deere prevodoviek ale pravdepodobne to bude 10W30.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#73 Nový příspěvek od bt66 »

kopciatko píše:neviem ja ho kupujem ako zo suda capovany, ale nepytal som sa akurat viem ze to davaju aj John Deere prevodoviek ale pravdepodobne to bude 10W30.
Ďakujem.
Asi aj ja budem kúpiť 10W-30. Prípadne 15W-40.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#74 Nový příspěvek od bt66 »

Sadenie zemiakov s doma robeným 1-radovým "poloautomatickým" sádzačom.

http://youtu.be/mXVzKUC9EKE

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MITSUBISHI MT16D

#75 Nový příspěvek od bt66 »

... a vyorávanie zemiakov koncom augusta s čertom.

http://youtu.be/_iN1boEdXn0

http://youtu.be/lHpfuoeQbfU

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“