Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5176 Nový příspěvek od Killer Koly »

Johny1490 píše:Pokial maš stary typ bielorusa tak tam tie merace body jednoducho musia byt, išli k nim take trubky velkosti brzdovych trrubiek ako u aut a išli do kabiny k manometru. Neverim že by tie holendre niekto odbrusoval a zavaral trubký. blbost. Pokial maš hranateho bielorusa tam neviem kde su merace body, aj ked som snim robil v praci ale tlaky som nemeral...
mam, ale vypada to, ze ty trubky nekdo daval nove a uz se nenamahal s tim navarit tam kontrolni body. po manometru zustaly jen diry po sroubech na blatniku. kde konkretne presne ty merici body jsou? to by mi taky pomohlo
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5177 Nový příspěvek od Johny1490 »

Minimalne dva su v urovni spodneho rozvadzača na trubkach čo idu k otočovim piestom..... je to videt

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5178 Nový příspěvek od Killer Koly »

mel bys nejakou fotku?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5179 Nový příspěvek od Johny1490 »

Momentalne nemam , ani tak skro pri Rusovi nebudem. Ale proste na tich trubkach su navarene holendre na trubku velkosti brzdovej. ja neviem zo spodneho rozvadzača jak idu trubky do otoče tak cca 20 , 30 cm od holendra na rozvadzači. Inak pytal som sa dnes hydravlikara na tvoj problem že ti trha čerpadlo a moc mu to do hlavy nešlo. On vraj ked experimentoval z Rusom tak pri velkom tlaku mu praskol rozvadzač ale čerpadlo nikdy.

Inak jak chceš kopat z funkčnim strojom , dones penize predam ti moj :rally:

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5180 Nový příspěvek od Killer Koly »

Johny1490 píše:Momentalne nemam , ani tak skro pri Rusovi nebudem. Ale proste na tich trubkach su navarene holendre na trubku velkosti brzdovej. ja neviem zo spodneho rozvadzača jak idu trubky do otoče tak cca 20 , 30 cm od holendra na rozvadzači. Inak pytal som sa dnes hydravlikara na tvoj problem že ti trha čerpadlo a moc mu to do hlavy nešlo. On vraj ked experimentoval z Rusom tak pri velkom tlaku mu praskol rozvadzač ale čerpadlo nikdy.

Inak jak chceš kopat z funkčnim strojom , dones penize predam ti moj :rally:
dik za nabidku, muj je zatim funkcni, spis chci, aby fungoval bezchybne :) navic doprava by byla asi drazsi nez ten bagr

to cerpadlo se trha v te tlakove casti u vystupu, obcas praskne hadice. pokusim se dodat fotku, ale nebude to hned.
jeste mi nejde do hlavy, jak se ten tlak vlastne meri a hlavne nastavuje. mam na kazdem rozvadeci jen jeden pojistny ventil a merak je tam taky pokud vim jen jeden. je to nejak propojene? prece nejde podle jednoho manometru nastavit tlak ve spodnim a hornim rozvadeci a podle toho, co jsem tu cetl, se da i zvlast nastavit tlak v pistu ramene, vylozniku a lzice. jsem z toho nejaky zmateny. to tam jsou jeste nejake dalsi pojistne ventily?
co se tyka tech trubek, vsechny jsem prosel a hledal stopy po nejakem zaslepenem vyvodu a nikde jsem nic nenasel. jedine, co je ze spoda videt, ze to prejelo neco pevneho, na ramu jsou videt vrypy. bagr udajne prosel generalkou, podle meho nazoru se ty trubky urvaly a opravar si nevedel rady a ty trubky proste vymenil za obycejne a uz tam nedal ten manometr.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5181 Nový příspěvek od cont33 »

no tebe je fakt tažko poradiť hoci sa tu všetci snažia... daj si manometer na spodný rozvadzač a nastav tam tlak 75 atm potom na horný a nastav 110 a neexistuje aby ti roztrhlo čerpadlo... Ked maš nastavený len horný a to len tak od oka ako som popisoval nudzove riešenie tak ti je to prd platne ked dolný maš dovalený na vysoký tlak...
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5182 Nový příspěvek od Atlan »

Stiahol si si z netu uz tie materiali ??? leb otam je presne na stary typ rozkreslena hydraulika.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5183 Nový příspěvek od Killer Koly »

jj, ten mam, prave proto se ptam,dava mi vic otazek nez odpovedi. na strane 8 (u ruskeho originalu) je prave nakresleny jen jeden merak, ale vede to do nej z obou rozvadecu a dokonce i z cerpadla. proto je mi divne, jak je mozne nastavit tlak na kazdem zvlast.
jinak se omlouvam vsem, ktere moje dotazy urazeji a dekuji tem, co mi poradili, hydraulice moc nerozumim. sam ani nevim, jak ta zavada vznikla, cca rok od koupe bagr fungoval vyborne, nic jsem neserizoval ani nicim netocil, krome vymeny naplni (mimo hydrauliky, tam jsem jen dolil). po cca roce prace (ne ze by makal 8 hodin denne, ale sem tam jsem s nim neco vyrypnul, pouzivany byl tak 1x tydne na 3 - 4 hodiny) praskla hadice a po vymene zacaly potize pri male vychylce paky, skoro to zastavilo motor. pri vetsi to bylo OK, ale pak mi najednou hydraulika umrela a pricinou bylo to praskle cerpadlo
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5184 Nový příspěvek od Atlan »

Ujo Pascal to davno vyriesil, ked budes merat tlak na cerpadle tak to vies nastavit vsade kde sa ten tlak dostane. Novy typ ma len jeden meraci bod na hlavnom potrubi od cerpadla, pre oba rozvadzace kedze su zapojene do serie. Dalsie 2 meracie body su blizko prednej kapoty na lavej strane na rurkach co idu na zdvih radlice. Ale to je pre predny rozvadzac.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5185 Nový příspěvek od roman79 »

To ze pri pomalom tahani paky sa uzavrie vytok do valca a tlakuje sa privod som tu uz pisal. Musi to tak byt inak by ti vsetko padalo pri bagrovani. Tlakuje sa to na tlak nastaveny poistnym ventilom. Ked ti zastavi motor tak mas nizke otacky alebo vysoky tlak. Poistny ventil je na kazdom rozvadzaci. Stary typ ich ma 3. Tento ventil nastavis tak ze valec musi tlacit v krajnej polohe. Preto ho najprv uplne povol ked ti to trha hadice a cerpadlo. Je mozne ze sa ti zapchal kanal v rozvadzaci co vedie k poistnemu ventilu. Robi ti to len na jednom alebo na vsetkych rozvadzacoch?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5186 Nový příspěvek od Killer Koly »

roman: dik za radu, ted jsem trochu chytrejsi. delal to vlastne jen ten horni rozvadec (rameno,vyloznik, lzice). a ze zacatku fungoval vyborne, zacalo to delat az po vymene praskle hadice. cele jsem to mel rozebrane, myslel jsem ze to bude ucpane, ale bylo to ciste. jen jsem vymenil kulicku, byla omackana (pisu to tu o par stranek drive). pruzinky jsou taky OK, takze ventil funguje. jen mi porad neni jasne, jak je mozne jednim merakem zmerit tlak ve trech ruznych rozvadecich hydraulickeho okruhu, kdyz je to v meraku spojene. myslim ted tu originalni ruskou konstrukci. v mem bagru merak nebyl, ani privody k nemu a neni mi to moc jasne, proto se porad dokola ptam, jestli se da tlak nastavovat jeste nekde jinde nez na rozvadecich.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5187 Nový příspěvek od Peter768 »

Killer..... Cont33 to tu kedysi davno pisal ako sa to nastavuje. Ja mam novy typ tak presne nrviem ako je to u starsieho typu, len matne si pamätam, ze sa tam povoli nejaky srob, aby isiel do manometra tlak. Ked nastavis jeden ventil, zatiahnes ten srob, a povolis iný....nastavis druhy tlak v druhom rozvadzaci a zatiahnes. Jednoducho jeden manometer je pre viac okruhov. Tak hladaj a cítaj.....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5188 Nový příspěvek od Killer Koly »

dik za radu, cetl jsem to, ale jeste jednou: NEMAM MANOMETR ANI TRUBKY K NEMU, takze nevim, ktery sroub mam povolit nebo utahnout. podle toho, co jsem precetl v navodu, by tam mely jeste nejake ventily byt (mozna jsou to prave ty srouby, co popisujes a co u me nejsou). podle schematka hydrauliky jsou ale 4 a ja mam jen 3 rozvadece, takze jsem z toho trochu zmateny. jedine, co muzu nastavovat, jsou ty ventily v rozvadecich. tento tyden budu mit k dispozici velky olejovy manometr s redukci, zkusim to nastavit primo na hadicich.

jen pro info ostatnim: sice jsem psal, ze hydraulice moc nerozumim, ale zakladni hydraulicke principy, jak je popsal pan pascal, jsou mi znamy. jen jsem trochu ztraceny v te spleti trubek v belorusovi. dosel jsem totiz k zaveru, ze to neni original instalace, nekdo to predemnou asi predelal, tudiz to neodpovida schematu. a je mi stale zahadou, jak to funguje.

jinak jsem samozrejme moc rad, ze mi tu radite a dekuji vam za to. az tu zahadu odhalim a opravim, tak se s vami podelim o zkusenosti
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5189 Nový příspěvek od Atlan »

No skus dat fotky rozvadzacov aby bolo vidiet trubky ako kam vedu pripadnenoch popis a uvidi sa. Hlavne take foto aby sme z toho vysli a identifikovali to.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5190 Nový příspěvek od Peter768 »

Manometer tu stoji 10eur, (300SK alebo 270CZK) budes ho musiet kupit, teda ak to chces opravit a eliminovat škody.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“