MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3196 Nový příspěvek od Stevo »

Ešte k tej kosačke,- nemám, ale chystám sa urobiť mulčovač. :prace:

slavinko
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 14, 2010 1:26 pm
Bydliště: Vranov n/T

Re: MINI 070, 075

#3197 Nový příspěvek od slavinko »

Dakujem za radu. Zrejme to bude to iste, co si mal ty. Zajtra to rozoberiem a uvidi sa.

Aky mulcovac chce urobit? Tiez som rozmyslal nad vyrobou, nieco podobne ako ma ostraticky, ale s kolesami na nastavenie vysky. Nie som vsak zatial rozhodnuty, ktorym smerom sa dat, aky typ, ci kupa alebo vyroba.
MINI 070 - mini je mini, ale predsa maxi.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3198 Nový příspěvek od Stevo »

Nieco jednoduche, je tu na fore dost inspiracie. Zatial som v stadiu priprav. Musim zohnat kardan a pod.

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#3199 Nový příspěvek od mirototh »

Minici asi zaspali po sviatkoch alebo????!!! robia údržbu a prípravu strojov na jarné obdobie aby boli pripravený
do záhrad a na políčka .

duckyrobert
Příspěvky: 111
Registrován: úte říj 23, 2012 9:16 pm
Bydliště: topolcany

Re: MINI 070, 075

#3200 Nový příspěvek od duckyrobert »

pozdravujem minikarov konkretne slavinka...

co sa tyka mulcovaca ja mam 1 sezonu odkosenu z OSTRATICKYM , vykonovo je to na hrane.
ale jednotkou som pokosil aj hustejsí porast.normalne kosim dvojkou na 3000 ot. motora .
cena je dost vysoka, ale nechcel som z inzeratu nejaky domadel, do ktoreho nevidim.
urobil som par drobnych uprav:
-z retiazok ktore brania vyletovaniu kamenov a vselicoho spod noza som zo stredu musel poodstrihovat ,aj s predu aj zo zadu, lebo pri koseni ich trava natahuje k rotacnym nozom a ten retiazky docahoval a ja som nevedel co to je za pukavy-lamavy zvuk!!! to noze dociahli retaze!
-noze na mulcovaci su dva pary.ja som horne noze vybral, je tam mensi odpor a seka to dostatocne.a druhy par mam rezervny.
-retaz ktora drzi vahu z tretieho bodu som nahradil tyčou, aby pri zapretí o teren mulcomac nedvíhalo "na predne" ale aby ho dvihalo plosne celý.
foto je este z obdobia pred upravami.

Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3201 Nový příspěvek od Stevo »

Ahoj! Preco je lepsia tyc miesto retaze? Je lepsie ak sa zdviha cely nulcovac? Mas fotku zo spodu? Aky je celkovy zaber? Nesekalo to zo 4-mi nozmi lepsie? A nevies nahodou, aky je prevodovi pomer?

duckyrobert
Příspěvky: 111
Registrován: úte říj 23, 2012 9:16 pm
Bydliště: topolcany

Re: MINI 070, 075

#3202 Nový příspěvek od duckyrobert »

Obrázek

-tyč je podla mna lepsia a mam to aj odskusane pretoze pri zapreti pri terennych nerovnostiach dviha cely mulcer plosne.
pokial tam bola retaz tak mi to pri zapreti predku, dvihalo zadok...mulcera


-zaber kosenia podla katalogu je 95 cm, ja som to nemeral...
-dva noze na kosenie uplne stacia, mulcer ma mensi odpor a traktor sa menej namaha.

Obrázek

Obrázek

-prevodovy pomer neviem,vyrobca neudava, ale otacky nozov vacsina vyrobcov udava okolo 1500 , plus,minus....
napr. http://www.traktorservis.cz/Produkty-H4 ... 50-P42969/

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3203 Nový příspěvek od Stevo »

Dik! :friends:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3204 Nový příspěvek od Atlan »

teda ked vidim ten jokel co drzi noze..... zaujimave riesenie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#3205 Nový příspěvek od Tom »

Atlan píše:teda ked vidim ten jokel co drzi noze..... zaujimave riesenie.
Zajímavé ale ne neobvyklé...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3206 Nový příspěvek od boyten »

ahojky všichni, tak jsem včera dovezl mini 070 + vozík + pluh + rotavátor + kultivátor + přední radlici + mezinápravová sekačka. tak doufám, že nebude dělat problémy a bude se mu u mně líbit :-D

http://boyten.rajce.idnes.cz/Mini_070/
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

texi
Příspěvky: 310
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#3207 Nový příspěvek od texi »

Vítej zde BOYTENe, Minik vypadá pěkně, kde jsi ho zakoupil ?
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#3208 Nový příspěvek od boyten »

ahojky koupil jsem ho tady na foru od minimatora (Vlčnov) - teda to hlavní ještě něco jsem přikoupil ze Slovenska.......... s nákupem jsem spokojený....... hlavně aby sloužil :-D no stálo mně to v sobotu asi tak 350 km ALE je to doma a hotovo ... objel jsem asi tak 5 miniků a byly i levnější, ale některé něco mezi šrotem a vrakem .........
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Flydali
Příspěvky: 244
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#3209 Nový příspěvek od Flydali »

... vitaj Slovane,..
.. Boytene, kdysi jsem ho viděl jezdit po Vlčnově, vypadá opravdu zachovale. Fčil ještě sazeč a vibrační vyorávač a diskový ohrňač na brambory a postřikovač do brambor a do vinohradu a vrták na vinohradní sloupky a naviják a ...a...a... a budeš mět celou flotilu .... :friends:
... já silně uvažuju, že si do podzimu něco takového vyrobím, mrkni na to, je to jednoduché a v celku to dobře funguje a nemusím při sběru rukama rozhrňat hlinu a hledat přihrnuté brambory a na víc nemusí se vyorávat přes jeden řádek a čekat, až se vysbírá. Tady je jeden z odkazů, podobných je jich tam dost : https://www.youtube.com/watch?v=glOgCzN0HVg
... co ty na to ?....
...měj se fanfárově .... ;-)

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#3210 Nový příspěvek od Stevo »

boyten píše:ahojky všichni, tak jsem včera dovezl mini 070 + vozík + pluh + rotavátor + kultivátor + přední radlici + mezinápravová sekačka. tak doufám, že nebude dělat problémy a bude se mu u mně líbit :-D

http://boyten.rajce.idnes.cz/Mini_070/
Ahoj, vitaj medzi nami! Prajem vela motohodin bez pruchy. K tomu co ti odporucil Dalibor by som este doplnil odporucanie riadnych sipov do zadu, inak vypada minik dobre.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“