Svíčka MF7O

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fidel12
Příspěvky: 107
Registrován: pát led 29, 2010 12:39 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka MF7O

#31 Nový příspěvek od fidel12 »

je to benzínem, se svíčkama sem se trápil 12 let , potom mi jeden známý poradil ať místo 95 dávám 91 okt. a je pokoj , cihlově červená barva , svíčka jezdí celý rok 8)
Zetor 7011
Land Rover Discovery II Td5

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: Svíčka MF7O

#32 Nový příspěvek od lojzek123 »

čau, trošku oživím tohle téma. přidám trošku z mých zatím neúspěšných zkušeností.
Měli jsme traktorek s motorem BD1S72. Svíčku jsme měli N15C, benzín N95 + 1:25 Olej M2T. Traktorek nám jel bez jakýchkoli problémů! sem tam ciknul do karburátoru = chudá směs. Co jsme udělali? Vzali jsme vrták a převrtali hlavní trysku na větší (dneska už vím že takové věci se nedělají!). Traktorek nám od té doby jel úplně bez problémů. Tento rok na jaře nám to ukradli a tak jsme pořídili další. S dobrými skušenostmi s tímto motorem jsme opět vsadili na BD1S72. Motor který byl v novém traktorku tak tekl snad všemi směra a i tam kde neměl ( jakoby prasklinka za kloubkem od startovací páky)
Motor jsem sehnal nový v dobrém stavu(pro mě nový samozřejmě :) ). motor jsem nastartoval a jel. Po možná ani ne hodině začal dělat bordel. střílel do karburátoru, do výfuku rány jak prase tak doufám že tam nevystřelily gufera. Tohle bylo způsobeno špatnou svíčkou. Když jsem dal novou svíčku tak motor opět běžel.
Jak tak čtu, skusím dát olej husqvarna a uvidím jak se motor (svíčka) zachová.
Podle mých zkušeností z ukradeného traktorku by to ničím takovým jak jsem četl v tomto vlákně nemělo být. Tam vše šlapalo jak hodinky. Otázka jen, jestli brisk nezašal dělat taky šmejdy.
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Chilliluk
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 24, 2017 11:45 am
Bydliště: Tábor

Re: Svíčka MF7O

#33 Nový příspěvek od Chilliluk »

Tak já taky přidám svůj názor. S MF-70 už jezdím tak dobrých dvacet let, sekal jsem s ní trávu doma na zahradě už jako kluk. Taky jsem se setkal s tím problémem, že žere svíčky..někdy vydrží celou sezónu, někdy je za hodinu práce na odpis...MFku používáme jen jako lištovou sekačku, ale tohle jsou moje postřehy, které jsem tu ještě nečetl:

1. Kdesi jsem četl, že MF-70 má z výroby předimenzované chlazení, takže hlava válce je příliš ochlazována a nedochází k dokonalému spalování. Je prý tedy lepší použít teplejší svíčku, např. Brisk N19C - vyzkouším nadcházející sezonu, zatím jsem nezkoušel. Je pravda, že už po přechodu od N15 na N17 bylo citelné zlepšení, takže na tom možná něco bude.

2. Můj postřeh - MF nesmí mít moc oleje dole v misce olejového filtru, celkově ten filtr musí fungovat správně, jakmile je oleje moc nebo je tam problém, olej může být strháván sáním do pracovního prostoru a vlastně tím přimazáváte napodruhé, takže svíčku vlastně zaolejujete olejem z filtru, což v kombinaci s předimenzovaným chlazením a nižší teplotou hoření způsobuje problém usazenin na svíčce, která pak velice brzy odejde.

dadalisak
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 06, 2016 10:26 pm
Bydliště: Tábor

Re: Svíčka MF7O

#34 Nový příspěvek od dadalisak »

KOUKNĚTE SE NA KONTAKTY U PŘERUŠOVAČE.
Měli jsme podobný problém u frézy PF 61 s motorem BD-1S72, jela 20-30 minut, pak chcípla a nic nepomáhalo, pouze po výměně za novou svíčku chytla na poprvé, maximálně na podruhé. Stále dokola, nepomáhaly svíčky, PAL, Brisk, NGK, Bosch, Champion, s jednou i více elektrodama, vyzkoušeli jsme kde co. Také nechtěla jít do otáček, střílela do výfuku a karburátoru.
Dál jsme udělaly na motoru ložiska a gufera, nové těsnění válce a hlavy, seřídil se předstih, nic nepomohlo. Opět fréza jela cca hodinu a zase odešla svíčka.
U zapalování jsme laborovali s cívkou. Až jsme přišli na to, že jeden z kontaktů přerušovače, ten pevný, je upálený do jakéhosi půlměsíce, ale bylo to špatně vidět, bylo to zezadu od uchycení na desce zapalování.
Po výměně tohoto kontaktu fréza jede jako pila!!!
Chytá na první škubnutí, prostě už nezlobí!!
Jo a olej používáme Mogul TS nebo Mogul Alfa 2T , poměr 1:40.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“