Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2011 Nový příspěvek od Antony30011 »

Diky za rady. Dratu zkusim trosku pridat, svaroval sem jeste odpo. Ale prijde mi ze jak to pretocim o neco vic tak to moc prska. Na plynu nemam prutokomer, takze baborad. Ale co se mi zdalo tak vic nevadilo tak jak min, v rozmezi 2-7 bar. Jinak, vy co mate prutokomery tam nemate bara? Videl sem budik co mel bar i l :-/ to bohuzel nemam. A jeste teda zrychlim ruky. Ze je to fychlejsi jak elektroda vim, ale mel sem zase strach o kvalitu svaru kdyz pojedu moc rychle. Budu zkouset. Dneska sem z 90% dovaril vozejk pod jasic a hasicak a vse to drzi :D a Bata mel pravdu v tom, ze tam mam tu trubku na "snih". Nicmene, svarecku tim nezkurvim, ne? Krom toho ze mi omrza redukcak. Ale dycky dam nachvilu pauzu a ok. Je mi lito vypustit ten plyn do haje...

PS: lze spocitat prutok na zaklade tlaku? Respektive, jde - ale nevi nekdo jak? Nebo mam lozit tabulky ze skrine? :D

sekalsemmalo
Příspěvky: 4468
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#2012 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

antony,ty tam musis videt tak pet milimetru uplny tavny lazne,tekutyho kovu za obloukem ,teda jako bez propalovani.a tim si ridis rychlost svarovani.ze vidis,jak se ti natavuje a spojuje pridavnej matros se svarovanym matrosem.a pak je dobry videt tak dvacet tricet mm do ruda rozhavenyho chladnouciho svaru i okoli.a pak to studeny nebude.presne,jak je to na videu.ne,ze zacnes jen tak zrychlovat.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2013 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chapu. Ja se precijen jeste jednou domluvim na skoleni k kamosi, co se tim zivi. Byl sem tam s fungl novou svareckou a pak dva tejdny nic. Tak jeste jednou si tam sjedu :)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Svářecí technika

#2014 Nový příspěvek od pepa.traktor »

z mého pohledu naučit se čistit materiál co svařuješ a pak dát :pohlavek: tomu kdo plnil hasičák bez upravení té vnitřní trubky můj plnič jí tuším tenkrát za 50 kč uříznul už je to asi 8 roků jinak jsem stím plynem neměl problém --podle mě to co ti udělal není profesionální přístup ale každý dělá co mu jiný dovolí a za co mu zaplatí :ano:

pokud máš nějakou zkušenost s obloukem tak tady u co2 budeš muset malinko jinak postupovat při čistotě materiálu,hubice hořáku a pokud venku budeš vařit tak i povětrnostním vlivům --pak to chce jenom zkoušet a vařit a vařit kuklu na hlavu a obě ruce použit na :prace: a né si držet kuklu před očima a pokaždý se podívat a mít bezesné noci :nene:

jak se stím naučíš tak uvidíš výbornej pomocník k ruce a zavaříš tenké a slabé a vůbec ti to nepřijde ale to přijde časem :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2015 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ja ten hasicak sehnal od kamarada primo od hasicu a byl sem rad za cenu a ze ho vubec mam. Takze to nejak poresim az se vyjede. Zatim jeste muzu hasit, byla k nemu i ta hadice na haseni :D jinak, to rezani se dela nejak spesl? Myslel sem ze se to fikne flexou a hotovo.
Neboj, samostmivaci kuklu sem kupoval hned jak sem zacal svarovat. Elektrodama uz sem neco svaril, u toho magu asi potrebuju doucit to nastaveni... A ze to je super pomocnik, v to doufam :) jen se to naucit :prace:

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Svářecí technika

#2016 Nový příspěvek od pepa.traktor »

jinak, to rezani se dela nejak spesl? Myslel sem ze se to fikne flexou a hotovo

pokud něco uříznu vezmu do brusky lamelák a očistím cca 2 cm kolem co bude svár do čista a pokud tam bude rez tak to pění a je to na nic pokud vaříš na menší proud a posuv a potom když dáš větší forsáž a tak to potom snese i malilinko očurat to čištění ale čistota se u co2 prostě vyplatí :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2017 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ja myslel rezani trubky v hasicaku :)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Svářecí technika

#2018 Nový příspěvek od pepa.traktor »

vytočil kohout trubku fiknul pilkou a natočil zpátky a ještě kontroluje takový ventil co je na kohoutu jestli je to pojistný to přesně :-/ ale takovou kontrolu dělá a pak plní dělá revize hasičáků tak nějakou proceduru má ale pod ruce si moc koukat nenechá jenom něco málo pustí mezi nás
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

sekalsemmalo
Příspěvky: 4468
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#2019 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

http://www.froweld.cz/svarovaci-technik ... D-UHLICITY kdyz se znovu podivam na tenhle redukcak,co sem dal antony a jeho stupnici,tak 2 barum odpovida 10 lit.za minutu. nastaveny tlak odpovida prutoku v litrech za minutu prohnany svetlosti 6 mm.a od toho bych se odrazil,kdyz nemam prutokomer....v praci mam na nakym nemeckym sraci 1,5 baru na redukcaku bez prutokomeru a jde to.neni potreba svar mrazit!!!!
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2020 Nový příspěvek od Antony30011 »

Sekalsemmalo paráda 8) takhle to porovnat mně nenapadlo. Takže nějaký ty 2-3bar ideální.
Pepo - já se právě ptal, jestli to můžu doma uříznout sám, nebo je to nějaký speciální práce :-/ musím ten hasičák přetřít na černo, jak se vyčetl na svarinfu

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2021 Nový příspěvek od exot »

Antony co takhle zkusit na svarforu napsat do funkce HLEDAT slova "zamrzly" "hasicak" "CO2" a mas peknych par dni co cist;) ps:tlakova zkouzka se provadi natlakovani kapalinou na zkusebni tlak,lahvovy ventil jde dost blbe povolit ale kdyz je vyndany rizne se trubka.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2022 Nový příspěvek od Antony30011 »

To sem hledal a našel co potřeboval hned ;-) o řezání trubky jsem tam ještě nepátral

sekalsemmalo
Příspěvky: 4468
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#2023 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak kluci,jdu hnípat.zejtra musím bejt redy.čeká nás svařít 20 kubíková vzorová vložka z folie do nádrže benzinky pro německý trh.nervozita vedení na firmě stoupá.budou to tam pak zkoumat a čumet na to všichni papalaši z německýho petro prumyslu a statní německy zkušebny a nesmí to mít chybu.no,dame rano kafe a pujdem do toho....nejsme prvničky,tak se z toho nerozklepem....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4468
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#2024 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

zajimave pojednani o vedeni svaru MAG a jak tim muzeme ovlivnit svar.hlavne hned prvni obrazek ,narostla housenka rovna se proti logice ne pomala rychlost svarovani,ale velka.ale ono to logiku ma.je to studeny,neprohraty,neprotaveny a pak to leze nahoru. http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2009050601
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2025 Nový příspěvek od Antony30011 »

To jsem cetl. Obrazky puceny z navodu toho wlsp :co?:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“