MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantamrazik
Příspěvky: 78
Registrován: pát kvě 20, 2011 11:27 am
Bydliště: Křemže

Re: MINI 070, 075

#1891 Nový příspěvek od frantamrazik »

Čau Lopezik, podívej se na stranu 26 tohoto vlákna nějaký fota karburátoru tam jsou,zrovna jsem to také řešil hlavně připojení táhel a pružin jelikož jsem v sobotu z miníkem válel sudy v lese.Je to dobrý oba jsme vcelku dobře přežili.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1892 Nový příspěvek od Tom »

frantamrazik píše:Čau Lopezik, podívej se na stranu 26 tohoto vlákna nějaký fota karburátoru tam jsou,zrovna jsem to také řešil hlavně připojení táhel a pružin jelikož jsem v sobotu z miníkem válel sudy v lese.Je to dobrý oba jsme vcelku dobře přežili.
:shock: No hlavně že jsi v pořádku... Mini se polepí a bude to OK...Stačil jsi vyskočit?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
frantamrazik
Příspěvky: 78
Registrován: pát kvě 20, 2011 11:27 am
Bydliště: Křemže

Re: MINI 070, 075

#1893 Nový příspěvek od frantamrazik »

Jo,dobrý, vzpoměl jsem si na školní leta při tělocviku jak se skáčou nůžky a byl jsem hned dole.

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: MINI 070, 075

#1894 Nový příspěvek od kotis »

ahojte, proosim o radu pripade k de najdu k tomu odkaz mam vymlacenou predni nápravu na mt 070 a nevim si poradit jak sundam středový vykyvny čep nápravy?

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1895 Nový příspěvek od strafnik »

Vpředu má čep 2 závity, které lze použít k vytažení po odlehčení nápravy (zvedák). Použiješ delší se závitem až k hlavě a postupně (stejnoměrně je budeš utahovat. Šrouby se opřou do oka nápravy a čep se bude vysouvat až do úplného vytažení. Mohl by jsi to nafotit a podělit se o zkušenosti s opravou. :friends:
Přílohy
104.JPG

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1896 Nový příspěvek od Atlan »

Celkom by ma zaujimal priemer toho capu ? vie to niekto.... Ozaj v tech problemoch/ motor/ berlan su nejake podklady pre tento motor pre pripadnych kupcov ak si to chcete servisovat...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1897 Nový příspěvek od Ferko »

Motory berlan nebo wiltec mi seřizovali soukromníci. Těm je to jedno co opravují. Zato v servise Honda se můžou vytáčet , že to není jejich produkce atd. Záleží na koho trefíte.
Mám sekačku Countax a protože jsem jí nekoupil v Mounfildu tak mi natruc díly nezajistí. Mluvím o servisu v Hlučíně u Ostravy. Když nemají zájem prodat aspoň náhradní díly z kterých mají taky profit a né malý ,tak ať si trhnou nohou. Tady očividně není zájem o zákazníka. Tam ,kde se aspoň snaží mi vyhovět, tam se rád vracím. A to tam stáli tři prodavači a "dloubali se v nose." (NEMĚLI CO NA PRÁCI.)
Sehnat se to dá v Polsku nebo tady byl inzerát na Bazoši -pán ze Žďáru n. Sázavou vám díly pošle domů.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#1898 Nový příspěvek od DYK »

Tak je myslím celkem logický, že se nechodí do značkových servisů s konkurenčníma značkama motorů. No a pokud je Mountfietd jediný zdroj dílů, je třeba být vychcanější než oni a jde si ty jejich drahý díly objednat. Z pravidla ale když člověk pátrá po dílech které potřebuje narazí na někoho, kdo to dodá bez keců.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1899 Nový příspěvek od Ruda94 »

Ferko píše:Motory berlan nebo wiltec mi seřizovali soukromníci. Těm je to jedno co opravují. Zato v servise Honda se můžou vytáčet , že to není jejich produkce atd. Záleží na koho trefíte.
Mám sekačku Countax a protože jsem jí nekoupil v Mounfildu tak mi natruc díly nezajistí. Mluvím o servisu v Hlučíně u Ostravy. Když nemají zájem prodat aspoň náhradní díly z kterých mají taky profit a né malý ,tak ať si trhnou nohou. Tady očividně není zájem o zákazníka. Tam ,kde se aspoň snaží mi vyhovět, tam se rád vracím. A to tam stáli tři prodavači a "dloubali se v nose." (NEMĚLI CO NA PRÁCI.)
Sehnat se to dá v Polsku nebo tady byl inzerát na Bazoši -pán ze Žďáru n. Sázavou vám díly pošle domů.
Tam to je zcela normální. My máme sekačku od jikovu - bubnovou. A byly jsme tam pro nové nože. Po chvilce natlaku nám něco sesmolili - nože maslové kvality a za cenu že se mi oči protáčely. Soused, kovář to zmáknul cca za 50Kč jeden nuž a to je nesmrtelné. Lešeňovka rozsekana na sračky. A ono i s reklamací je to tam takové podivné . Máme od tam sekačku na maloutrávu - záruka 8 let . Po 2 měsících se pokazil spínač. Šel jsem to reklamovat s tatou. Reklamace dopadla tak že reklamace se vztahuje na tovární vady a chyby. Takže nás poslali do kopru. Učím se jako elektrikář tak jsem to kuchnul a co tam není obyčejný kolebkový spínač . Tak jsem koupil nový cca 25 kč. Fungovala by do teď kdyby nuž nepotkal dlaždice :-D

Lada881
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2012 7:37 pm
Bydliště: Bučovice

Re: MINI 070, 075

#1900 Nový příspěvek od Lada881 »

Chtěl bych požádat Lesu pokud tady bude o radu. Mám miníka třetím rokem celkem spokojenost až na problémy s motorem je stejný jako na str. 105 model 254426 type 0543-01 code 91043010 motor s palivovým čerpadlem to jsem teď vyřadil - beze změny.
Teď k problému, po nastartování (někdy se pokud déle stojí nechá přemlouvat) motor běží ale houpe, na plyn nereaguje . Většinou při orbě nebo s rotavátorem motor jde občas se stane, že chcípne ale na první zatáhnutí zase naskočí, při větším zatížení motoru např při práci s rotavátorem se objeví bubliny vzduchu v benzínové hadičce čím větší zatížení tím víc jich je horší to je při zpáteční jízdě domů to jede třeba kilometr ale najednou ( většínou do kopce) zničeno nic chcípne, na první zatáhnutí nastartuje ale po 10-ti 20-ti metrech se vše opakuje. Před chcípnutím se zvýší otáčky motoru, běh je pravidelnější nehoupe ale pak chcípne, svíčka je černá, z výfuku černý kouř zřejmě příliš bohatá směs ale nevím jak ji upravit, taky se občas stane, že nechce nastartovat, střílí do výfuku po očištění svíčky nastartuje ale motor běží nepravidelně. Děkuji za pomoc. Laďa

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1901 Nový příspěvek od strafnik »

Pro Lesa.
Přílohy
DSC05899.JPG
DSC05897.JPG
DSC05898.JPG
DSC05896.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1902 Nový příspěvek od Tom »

Ruda94 píše:
Ferko píše:Motory berlan nebo wiltec mi seřizovali soukromníci. Těm je to jedno co opravují. Zato v servise Honda se můžou vytáčet , že to není jejich produkce atd. Záleží na koho trefíte.
Mám sekačku Countax a protože jsem jí nekoupil v Mounfildu tak mi natruc díly nezajistí. Mluvím o servisu v Hlučíně u Ostravy. Když nemají zájem prodat aspoň náhradní díly z kterých mají taky profit a né malý ,tak ať si trhnou nohou. Tady očividně není zájem o zákazníka. Tam ,kde se aspoň snaží mi vyhovět, tam se rád vracím. A to tam stáli tři prodavači a "dloubali se v nose." (NEMĚLI CO NA PRÁCI.)
Sehnat se to dá v Polsku nebo tady byl inzerát na Bazoši -pán ze Žďáru n. Sázavou vám díly pošle domů.
Tam to je zcela normální. My máme sekačku od jikovu - bubnovou. A byly jsme tam pro nové nože. Po chvilce natlaku nám něco sesmolili - nože maslové kvality a za cenu že se mi oči protáčely. Soused, kovář to zmáknul cca za 50Kč jeden nuž a to je nesmrtelné. Lešeňovka rozsekana na sračky. A ono i s reklamací je to tam takové podivné . Máme od tam sekačku na maloutrávu - záruka 8 let . Po 2 měsících se pokazil spínač. Šel jsem to reklamovat s tatou. Reklamace dopadla tak že reklamace se vztahuje na tovární vady a chyby. Takže nás poslali do kopru. Učím se jako elektrikář tak jsem to kuchnul a co tam není obyčejný kolebkový spínač . Tak jsem koupil nový cca 25 kč. Fungovala by do teď kdyby nuž nepotkal dlaždice :-D
No tam na naší straně kdo je relativně dobrý servisák, tak Krupa z Kozmic. Chce to sice najít "grif" jak s ním komunikovat (na všechno klid a vlastně o nic nejde), dělá GO různých takových malých motorů + servis možného i nemožného (sekačky, frézy,...).
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1903 Nový příspěvek od Ruda94 »

Tom píše:
Ruda94 píše:
Ferko píše:Motory berlan nebo wiltec mi seřizovali soukromníci. Těm je to jedno co opravují. Zato v servise Honda se můžou vytáčet , že to není jejich produkce atd. Záleží na koho trefíte.
Mám sekačku Countax a protože jsem jí nekoupil v Mounfildu tak mi natruc díly nezajistí. Mluvím o servisu v Hlučíně u Ostravy. Když nemají zájem prodat aspoň náhradní díly z kterých mají taky profit a né malý ,tak ať si trhnou nohou. Tady očividně není zájem o zákazníka. Tam ,kde se aspoň snaží mi vyhovět, tam se rád vracím. A to tam stáli tři prodavači a "dloubali se v nose." (NEMĚLI CO NA PRÁCI.)
Sehnat se to dá v Polsku nebo tady byl inzerát na Bazoši -pán ze Žďáru n. Sázavou vám díly pošle domů.
Tam to je zcela normální. My máme sekačku od jikovu - bubnovou. A byly jsme tam pro nové nože. Po chvilce natlaku nám něco sesmolili - nože maslové kvality a za cenu že se mi oči protáčely. Soused, kovář to zmáknul cca za 50Kč jeden nuž a to je nesmrtelné. Lešeňovka rozsekana na sračky. A ono i s reklamací je to tam takové podivné . Máme od tam sekačku na maloutrávu - záruka 8 let . Po 2 měsících se pokazil spínač. Šel jsem to reklamovat s tatou. Reklamace dopadla tak že reklamace se vztahuje na tovární vady a chyby. Takže nás poslali do kopru. Učím se jako elektrikář tak jsem to kuchnul a co tam není obyčejný kolebkový spínač . Tak jsem koupil nový cca 25 kč. Fungovala by do teď kdyby nuž nepotkal dlaždice :-D
No tam na naší straně kdo je relativně dobrý servisák, tak Krupa z Kozmic. Chce to sice najít "grif" jak s ním komunikovat (na všechno klid a vlastně o nic nejde), dělá GO různých takových malých motorů + servis možného i nemožného (sekačky, frézy,...).
Jo je super akorát kdyby mu tak dlouho vše netrvalo. Ale přes zimu stihne skoro vše :-D

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1904 Nový příspěvek od Ferko »

Pan Krupa V Kozmicích má té práce dost. A proč má práce víc než dostatek_? Protože Vám opraví všechno a dobře. Když se tam stavím, tak furt tam stojí plno mašin na opravu. Chodím tam občas taky. Nevybírá, nevymýšlí výmluvy a maká. Opraví cokoli co dotlačíte.

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Skrutky na kolesa

#1905 Nový příspěvek od Jozik »

Zdavim pani, prosim Vas, nevie nahodou niekto z akeho akeho materialu (typ ocele) su vyrobene skrutky ktorymi sa upínaju zadne kolesa?? na jednej mam strhnuty zavit a potrebujem ju vymenit, len neviem material, asi to bude musiet byt nieco pevnejsie.
Dalej by som sa chcel spytat ci by niekto nahodou nevedel poradit ako by som zvysil taznu silu minika :help: . Minuly tyzden som tahalcez rolu vlecku drea. Bolo to troska do kopca, minik by to vytiahol, ale kolesa zacali hrabat, takze som musel troska cuvnut, a ist do kopca napriec velkym oblukom. Mam stare disky aj s pneumatikami zo zigulaka, rozmyslal som ze by som ich prirobil k miniku. Myslite ze by to pomohlo??? Porposil by som o radu, lebo dobra rada nad zlato :) Velka vdaka

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“