Drtič ( špalíkovač ) HD 11

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Lipták
Příspěvky: 52
Registrován: ned zář 01, 2013 10:28 pm
Bydliště: haná

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#181 Nový příspěvek od Lipták »

Kdybys si to pročetl celé, tak se to dozvíš- je o tom dlouhá diskuze!!!

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#182 Nový příspěvek od JH »

No sorry , nějak mi uteklo pár stránek. Jsem v šoku to je dobrý servis když mi vždy až vylomím nůž zdarma vyřízne, navaří nový nůž a nabrousí. To je servis . Jen škoda času stráveného na cestě.
Dám vědět kolik času jsem potřeboval na prohození dvou nožů, ale za 30 min to asi nedám a to musím povolit jen 10 šroubů. 8)
Já jen proto že jsme si postavili ještě několik jednoduchých jedno-rotorových štěpkovačů alá Můfík (ne na kšeft :tyty: jen na to domácí žvýkání ) tak mám trochu obavy co se stane když to sežere železo.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#183 Nový příspěvek od jarda avsop »

ta vyměna nože není opravdu problem štšpkovač je jednoduchy je na něm celkem 8 šroubu a nabroušení je take jednoduche i seřízení snažil jsem se aby to zvladl každy bez problemu.Nože jsou take kvalitní není je potřeba brousit.Pokud to někdo chce nabrousit nebo vyměnit nuž dělam to na počkaní a zadarmo.Zatím to bylo jenom jednou

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#184 Nový příspěvek od jaryn123 »

Tak chlapi dneska jsem se do toho pustil a za tri hodiny byla stepkovaci hlava hotova je to jednoduchy a rychli spusob noze privarit a je to 8)

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#185 Nový příspěvek od jarda avsop »

Moc se tady s tím nechlubte je tady hodně odpurcu tohoto štěpkovače a vubec přivařene nože to dělaj jen murar.To jste si nevšimli jak se do mě všichni pustili?A ja jsem jenom chtěl udělat štěpkovač bez složiteho vybavení aby si ho mohl udělat každy.

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#186 Nový příspěvek od jaryn123 »

neni umění postavit neco s vybavenim jako v fabrice ale poradit si i bez nej neni duvod habit praci druheho ja to delam pro sebe a chci ušetřít a ne platir obrábění to si muzu vsechno koupit a ležet doma na gauči.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#187 Nový příspěvek od zelenac »

Moja rec! :friends: .Tiez to tak vidim :) .Ono,ked clovek ma vybavenie a matros za hubicku,tak sa to robi....Ale toto forum by malo byt take,ako za komancov vychadzalo Urob si sam.Tam tiez vecsinou ludia bez vybavenia,radili ludom bez vybavenia,ako si maju pomoct.V tejto konzumnej spolocnosti sa ten duch spolupatricnosti volako vytraca :-/

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#188 Nový příspěvek od trikko »

jarda avsop píše:Moc se tady s tím nechlubte je tady hodně odpurcu tohoto štěpkovače a vubec přivařene nože to dělaj jen murar.To jste si nevšimli jak se do mě všichni pustili?A ja jsem jenom chtěl udělat štěpkovač bez složiteho vybavení aby si ho mohl udělat každy.
mne sa štiepkovač páči robí to vcelku velké kusi a hlavne má komín takže žiadny dopravník a zbytočné komplikácie
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#189 Nový příspěvek od zelenac »

Nuz,ked ma clovek robit na com a z coho,tak sa robi paradne,ale dokazat urobit nieco na kolene,bez vybavenia,to uz chce fortiel :) .Som rad,ze sa este najdu taki majstri 8)

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#190 Nový příspěvek od wendy »

Tak teď jsem konečně viděl celou tu sestavu.To je tak jednoduchý až je to skoro geniální.Vyprd bych se na dvourotorák a udělal to takhle.S malým vylepšením v tom,že ten náběh nožů by byl vybroušenej do nějakýho zakřivení.Myslím tu desku proti,Ale to je jen detail.

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#191 Nový příspěvek od wendy »

V podstatě je to stejný princip jak to dělá mufík ale to vtahování horem má taky něco do sebe.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#192 Nový příspěvek od jarda avsop »

první štěpkovač jsem udělal take spodem ale špalíčky se vracely spatky proto musel mufík u štěpkovače udělat vstup větví ze zhora ale nedovedu si představi zvedat větev delší jak 3m ja na tom videu davam větev až 8m.Opravdu se štěpkovačema zabívam 10 let vyzkoušel jsem toho hodně.Pokud ma něko zajem o nože na navaření mam jich dostatek.

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#193 Nový příspěvek od wendy »

Kolik to tak může vážit ta štěpkovací hlava?

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#194 Nový příspěvek od jarda avsop »

Tak ted jsem to byl pro zajmavost zvažit je to 37kg

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#195 Nový příspěvek od scorpion.at »

teď se zeptám
když je to tak jednoduchý na výrobu proč máš cenu takovou jakou ji máš

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“