Stipacka na spalovaci motorek

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
strojař
Příspěvky: 139
Registrován: úte říj 21, 2008 6:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#16 Nový příspěvek od strojař »

No nevim pokud snizim tlak v systemu a zvetsim prumer pistnice(vymena...)budu mit preci vicemene stejnou silu na pistu a ten motorek by to mel uz utlacit?Aspon si teda myslim...:)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#17 Nový příspěvek od Terablick »

Ne, je to trochu jinak. Tlak (síla) pístu se počítá podle plochy dna pístu na kterou tlak působí. Takže při stejném tlaku ale větší ploše vyvine větší sílu a tím se docílí toho, že čerpadlo nemusí tolik zabírat ;-). Pokud snížíš i tlak, dosáhneš stejné síly na pístu s menším tlakem, ale to nemusí být zcela pravda. Záleží o kolik snížíš tlak a o kolik zároveň zvýšíš průměr. Výsledek může být celkově vyšší nebo i nižší tlak na pístu. Podle poměru těch 2 hodnot (tlak v systemu a průměr pístu). :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
mr.prazdroj12
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 18, 2009 10:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#18 Nový příspěvek od mr.prazdroj12 »

Terablick píše:Ne, je to trochu jinak. Tlak (síla) pístu se počítá podle plochy dna pístu na kterou tlak působí. Takže při stejném tlaku ale větší ploše vyvine větší sílu a tím se docílí toho, že čerpadlo nemusí tolik zabírat ;-). Pokud snížíš i tlak, dosáhneš stejné síly na pístu s menším tlakem, ale to nemusí být zcela pravda. Záleží o kolik snížíš tlak a o kolik zároveň zvýšíš průměr. Výsledek může být celkově vyšší nebo i nižší tlak na pístu. Podle poměru těch 2 hodnot (tlak v systemu a průměr pístu). :)
tak tak ja jsem se teda blbe vymáčknul-promiň. prostě si hraj jen s převodem k čerpadlu a pístem. Tlakáč nech nastaven na tlak kterej ti vydrží nejslabčí součástka.
Ale mám ještě jednu poslední zásadní připomínku protože jinak to nemá asi chybu- nefachá to samo, musíš u toho stejně makat :smich: :smich: :smich: :smich:
velké problémy neřeš, řešení se časem nabídne samo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#19 Nový příspěvek od kenybz »

no já bych také mohl řéct že plyn štípat nemosím a možu hongat nohama a su v teple a za stjené nebo spíš menší peníze než kdybych dělal dřevo nemám les ani pilu ani velký traktor s vlečků to by pak bylo neco iného. štípačky sa dajů udělat aj poloautomatické a to už sa nadřeš minimálně ...u takejto ležaté bych udělal aspoň hydraulický podavač na metrové špalky protože to není nic lehkého na zvedání......dodatek ten podavač u tejto je už jsem zapoměl jak ta fotka vypadá tak jsem sa podíval z-5

strojař
Příspěvky: 139
Registrován: úte říj 21, 2008 6:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#20 Nový příspěvek od strojař »

S tim zmenenym tlakem mi to je jasny ze bych musel ten tlak upravovat o presne vypocitanou hodnotu abych pri vetsim prumeru valce dostal stejnou silu jako u teto...:) Jinak ted neni cas v patek odjizdim na tyden na dovolenou takze az se vratim tak dam echo jak to s prevodem dopadlo...:) momentalne tam je prevod 1,53 a po uprave bude 2,32 a uz ted ten klin castecne do tvrdyho dreva zajel tak snad to pak bude OK!Kdyby ne tak pak mam jeste remenici na prevod 2,59 ale zase at to neni zbytecne pomaly...

peter-353
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 5:21 pm

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#21 Nový příspěvek od peter-353 »

Pěkně udělaná štípačka! Taky jsem nad něčím takovým přemýšlel - časem bych to chtěl zrealizovat. Jen přemejšlím nad nějakou osvědčenou sestavou spalovacího motoru s čerpadlem. Jako nejlepší se mi zdá nějakej dostupnej vzduchem chlazenej jednodušší motor (Jawa, ČZ, Trabant nebo snad z nějaké sekačky...). Akorát netuším, jak velký čerpadlo by kterej ten motor utáhl a kolik by asi tak žral benzínu za hodinu provozu. Motor z auta (s vyjímkou Trabanta) se mi zdá na to už moc velkej a i dost složitější... Nemáte s tím někdo zkušenost?

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#22 Nový příspěvek od Olpik »

Dobra prace.Neco jsem nasel pro inspiraci a dalsi vylepsovani je to mobilni a prakticke.Varianta se spalovacim motorem se mi take libi 8)
http://www.youtube.com/watch?v=NBQB_jdVvro
http://www.youtube.com/watch?v=YuSCbZ-4C-s

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#23 Nový příspěvek od Terablick »

Pěkná je ;-). Ale asi dost drahá ;-). Ale jako inspirace super... 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

strojař
Příspěvky: 139
Registrován: úte říj 21, 2008 6:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#24 Nový příspěvek od strojař »

Tehle vejmrd me stal takoyvch nervu jako nic v mym dosud "kratkym" zivote!!! :vztek: :vztek: :vztek: Ten motorek to mel proste za sebou,az hoooodne velky prevod to pomerne vyresil,ale ta rychlost nemozna...takze naprosto zbytecna prace,nakonec jsem z ni odstrojil ten pohon a sla nekam na Valassko jako klasika hnana traktorem...i kdyz se mi to vcelku jako napad libilo,ale na druhou stranu,do lesa autem?Na silnici za auto to stejne nemohlo a kdyby snad to melo jezdit mezi barakam nekde po vsi tak asi spis elektropohon...takze diky nikdy vice se do neceho podobnyho naverbovat nenecham!!!to si pojedu radsi svou osvedcenou klasiku za traktor!!! :prace: :prace: :prace:

peter-353
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 5:21 pm

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#25 Nový příspěvek od peter-353 »

Ale nějak to jít přece musí. Neříkám, že by to čerpadlo měl pohánět motorkovej/trabantí motor třeba rovnou na klice - klidně přes rozumnej převod - resp přes kvalty. Přece to maj nějak i ty malinký bagříky a taky určitě dosáhnou 160 bar a rozumnej průtok, ne?
Ono to nemusí bejt jen na tahání za autem, ale třeba za domadělem bez hydrauliky třeba s motorkovým motorem. Nebo i třeba za Zetora, kterej může v lese dělat jinou práci nebo zůstat zapřaženej ve vlečce (protože nechat v lese poštípaný dřevo už dnes u nás skoro nejde) a za ni se pak dá štípajda....když je v lese víc lidí a jeden traktor, tak se to hodí.
Tak schválně - má někdo na domadělu s trabantím motorem hydrauliku? S jakým čerpadlem a co na to motor při 160 barech?

strojař
Příspěvky: 139
Registrován: úte říj 21, 2008 6:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#26 Nový příspěvek od strojař »

Noo ono to je taky o tom v jakym stavu ten ci onen motor je,coz jsem prave psal,ze ten motor mel svy za sebou.Nakonec ten motor byl prave z toho malyho bagru co se taha za osobakem.Druha vec je ta,ze ty bagriky maj naky jiny cerpadla nez zubovy(nevim to 100% aspon to mi tvrdil ten majitel motoru),ale ty jsou cenove trosku jinde...ale chapu,ze pro toho,kdo nema na traktoru hydrauliku,tak je to reseni,ale na druhou stranu co ma za vyuziti traktor bez hydrauliky???Tahat karu po silnici a klepat se pred fizlama??Blbost...to je muj nazor... :friends:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#27 Nový příspěvek od Terablick »

To je škoda. Za kolik jsi jí prodal? Jestli to není tajné :friends:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

strojař
Příspěvky: 139
Registrován: úte říj 21, 2008 6:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#28 Nový příspěvek od strojař »

Tajny to neni 1X XXX,- :smich: :smich: :smich:
Ale ten cas na tom se proste nezaplatil... :nene:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#29 Nový příspěvek od Terablick »

To nikdy. Když bys prodával nějakej pěknej domaděl a spočetl hodinovku, musela by ta suma mít 6 míst ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

ropo
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 18, 2010 10:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Stipacka na spalovaci motorek

#30 Nový příspěvek od ropo »

chtěl jsem se zeptat jakou tam máš pístnici,stavím něco podobného právě na spalovací motor a mám tam pístnici pruměru 120 mm a vysuv 600 mm. jestli to má smysl to dělat s takovou pístnici nebo třeba jen bez zvedáni.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“