Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E930/931

#1411 Nový příspěvek od pinkygsx »

malotraktor píše:Dej na mně a zkus větší kola
už jsem nad tím dumal, mám tady kola 12ky malucha, musel bych je upravit, ideálně by se šikli 12ky z rykši nebo něco podobného. Byla by fotka tvých kol?

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1412 Nový příspěvek od Niko01 »

Cus,mam jednu malu otazecku,bude tato zapalovacia zostava VAPE pasovat aj do nasich strojecku S51:-/ ,nejak mne zacinaju odchadzat tyristore a uz mna to dost stve :vztek: ,vymenena nova zapalovaci civka,inducka a aj snimac otacek a tyristore uz ani nepocitam radsej :cert: .
http://www.vape.cz/e-shop/soupravy-zapalovani/A-SZ10/
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1413 Nový příspěvek od Killer Koly »

zapalovani u Fortschritta ma upravy v tom, ze ma omezovac otacek, nevim, jak je na tom simson, jestli ma neco takoveho. velikosti urcite pasovat bude, v tomhle smeru je bez uprav. otazkou je, jak se to bude chovat s tim omezovacem, treba to nebude vubec vadit. a jestli to pujde zapojit, nejsem si jisty, na kolik jsou ty draty upravene kvuli tomu omezovaci ani jak je tam zapojeny. ale kdyby to fungovalo, byla by to bomba 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1414 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Zdar všetkým , mam problém že ferda nejde na plné otáčky čo by to mohlo byť ? :(

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1415 Nový příspěvek od Niko01 »

Killer Koly píše:zapalovani u Fortschritta ma upravy v tom, ze ma omezovac otacek, nevim, jak je na tom simson, jestli ma neco takoveho. velikosti urcite pasovat bude, v tomhle smeru je bez uprav. otazkou je, jak se to bude chovat s tim omezovacem, treba to nebude vubec vadit. a jestli to pujde zapojit, nejsem si jisty, na kolik jsou ty draty upravene kvuli tomu omezovaci ani jak je tam zapojeny. ale kdyby to fungovalo, byla by to bomba 8)
Presne ako pises Killer,Fortschritt ma uplne totozne zapalovanie ako Simson ale z tym omedzovacom otacok.Ak sa odstavy nic sa nedeje akurat ten motor pojde do vyssich otacok,jednoducho povedane omezovac funguje tak ze obmedzuje pocet impulzov zo snimaca otacok do urciteho limitu na krutiacom momente alternatora.
A este jednoduchsie-priklad-:motor sa da vytocit cca do 11000 otacok za min.a omezovac ho pusti iba do 8000 otacok za min..
A este jedna sprava,pisal som aj do simsonackeho fora a ta zapalovacia jednotka VAPE pasuje... :wink:

TonyfarmerE930,skus to trosku lepsie popisat ako sa to chova...problem moze byt v karburatore,elektrina,gufera,vyfuk a podobne...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1416 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Tak naštartuje na prvú šupu , a ako dám plný plyn tak začne vynechávať a nejde na plné otáčky , gufero som menil pod zapaľovaním aj pri spojke , menil som krúžky ,tesnenie pod hlavou . :shock:

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#1417 Nový příspěvek od paphaa »

Ja som mal tiež problém s tyristorom. Holt, asi novovýroba už nie je to poctivé DDR :'(

Našiel som na Maďarskej inzercii domácu výrobu, aj som si zobral dva kúsky do zásoby. Otestované, funkčné. :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1418 Nový příspěvek od Niko01 »

No aj to je jeden z problemou-elektrika.
Tonyfarmer skus aj ty trosku postelovat tyristor smerom do lava-proti hodinovym rucickam-ale len malicko-,ale teraz mna ezte napadlo ze moze byt aj chyteni ten snimac otacok uz sa my to raz stalo na starom Ferdovy,oprava je jednoducha staci to len preletovat....Na simsonackom fore je to krasne opisane.
http://www.simsonviglu.cz/phpBB/phpBB3/ ... hp?id=1803
tu je fotka co sa v nom stane po urcitom case provozu
http://www.simsonviglu.cz/phpBB/phpBB3/ ... f=2&t=5451
a tu je odkaz o oprave snimaca...
Dufam ze Vam to pomoze.... :prace: to je iba o elektrine ale moze to robyt aj nieco ine nap.nedostatocni prisun benzinu a podobne...
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1419 Nový příspěvek od Killer Koly »

niko: super rada, jedna freza mi porad blbne, tak konecne vim kde mam hledat zavadu 8)

jeste k tem guferum: resil jsem gufero ze strany spojky, porad mi bud vylezalo nebo zapadlo dovnit a byla s tim desna pakarna. vyresil jsem to guferem 20x35x10 misto original 20x35x7, ted se to ani nehne
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Mirdik
Příspěvky: 936
Registrován: pon lis 05, 2012 8:21 pm
Bydliště: Chvalešovice

Fortschritt E930/931

#1420 Nový příspěvek od Mirdik »

Nevim zda to bylo v tomto tematu,protoze to nemuzu najit,ale tohoto stroje se to tyka. Asi pred 3 tydnama nekdo shanel bocni kryty -u karburatoru-. Omylem mi tu po prodeji toho vehementu zustaly. Tak pokud se jeste shani tak za hubicku prenecham.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1421 Nový příspěvek od Niko01 »

Cus Killer, tak co, podarila sa oprava a mal ten snimac otacok studeni spoj?
Mne sa dneska podarilo kupit poctivu zapalovaciu cievku origos DDR z roku 1990 a funglofku aj inducku tak isto DDR z roku 1989.Tak som to hnet nahodil a novy ferda uz krasne slape, zatial len mam zostelovani volnobech a zajtra opatrne sa este pohram z tyristorom vo vyssich otackach.Dufam ze my zase nieco nezhory. :nene:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1422 Nový příspěvek od Killer Koly »

zdar Niko, to mas kliku, blahopreju a nepokryte zavidim. :) ja koupil udajne original civku na simsona z jednoho internetoveho obchodu a ona je moc velka a navic bulharska :vztek:
to zapalovani mam nastesti jeste jedno origo DDR, tak ho tam zkusim namontovat, ale jeste jsem se k tomu nedostal, posledni dobou mam desne malo casu a den ma bohuzel porad jen 24 hodin :(
pokusim se jeste sehnat nekde aspon ten origo snimac, mam tip na jeden obchudek s dily z DDR
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1423 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Zdar všetkým , no pohral som sa stím a ide to ;-) ale zase to moooc dymí , bude chytené gufero od spojky ?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1424 Nový příspěvek od Killer Koly »

jestli ti z vyfuku kape svetly olej, tak ano
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

tonyfarmerE930
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 08, 2014 8:42 pm
Bydliště: šurany

Re: Fortschritt E930/931

#1425 Nový příspěvek od tonyfarmerE930 »

Nekvapká nič len dymí jak hovado :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“