MF 70 4 takt motor

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Venda1
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 06, 2014 9:35 pm
Bydliště: Písek

Re: MF 70 4 takt motor

#106 Nový příspěvek od Venda1 »

Josefe, co tam dáváš za motor?
Jinak je vidět, že soustružník své práci rozumí.

josef66
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 16, 2010 3:49 pm
Bydliště: Karviná

Re: MF 70 4 takt motor

#107 Nový příspěvek od josef66 »

Venda1 píše:Josefe, co tam dáváš za motor?
Jinak je vidět, že soustružník své práci rozumí.
Ahoj Vendo1.Dávám tam tento motor: MOTOR 6.5HP GX200
Snad bude dostačující,ale to zjistím až po použití stroje.Čas ukáže.

epep
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: ústí n O

Re: MF 70 4 takt motor

#108 Nový příspěvek od epep »

josef66 píše:
Venda1 píše:Josefe, co tam dáváš za motor?
Jinak je vidět, že soustružník své práci rozumí.
Ahoj Vendo1.Dávám tam tento motor: MOTOR 6.5HP GX200
Snad bude dostačující,ale to zjistím až po použití stroje.Čas ukáže.
O výkon stroje při použití 6,5HP motoru neměj obavy, stačí až až (2 roky provozu při sečení, obracení, rotavátor i vozík).

Přidám ještě poznatek - podařilo se mě na stráni převrátit MF s obracečem (nádrží dolů). Než jsem to dostal na kola vyteklo trochu benzínu a taky někudy i něco oleje. Hlavu jsem si moc nelámal, po chvilce čekání až se olej dostal z hlavy zpět do karteru jsem potáhnul za šňůru a ono to naskočilo. Doma jsem doplnil oleje a pokračoval v práci. Oleje doplňuji tak jak to tu někdo popsal - nad rysku.

Na téhle výměně motoru se mě kromě jiného moc líbí stabilita - regulace - otáček nezávisle na výkonu motoru.

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#109 Nový příspěvek od aumirek »

Venda1 píše:Přestavba se mi moc líbí, moje MFka mě zničí. Gufera jsem měnil šestkkrát a nikdy nevydržely ani sezonu.
Rád bych tady popisovanou přestavbu též uskutečnil, ale motory Berlan BBM 196 se údajně již nedováží.
Pokud jej někdo máte doma a nehodláte ho namontovat rád ho odkoupím. Dík i za případné upozornění.
omyl dováží se pořád jen to inzerujou jako německý výrobek sám jsem ho koupil dá se koupit v polsku ale i u nás sám jsem kupoval v bílovci za tuším 2500 vozí to s polska ale i tu máš jeden
http://aukro.cz/benzinovy-motor-ohv-7hp ... 05523.html

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF 70 4 takt motor

#110 Nový příspěvek od DYK »

Jak se to pozná, že se teď inzeruje jako německý výrobek?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#111 Nový příspěvek od aumirek »

jednoduše tvrdí že to je německá firma a na motoru je též german možná německá firma co to pro ni dělaj čínane což je v podstatě fuk duležitá je cena a že to funguje

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MF 70 4 takt motor

#112 Nový příspěvek od DYK »

Fuk by to bylo, kdybys neuváděl lidi v omyl, tady nejsi v politice. To, že je na motoru jednou napsaný Berlan a jednou German nic nevypovídá o tom, že je to najednou ryze německý výrobek. Ale souhlasím, že když to funguje je to i za dobrou cenu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#113 Nový příspěvek od aumirek »

dyku ty slavnej polityku tak za prvé já osobně nikoho v omyl neuvádím.Jasně jsem psal že to inzerujou coby německej výrobek a ne že to tvrdím já.A za druhé každý trošku inteligentní člověk pochopí že za tu cenu to asi nebude žádnej značkovej supr motor který stejnej stojí zhruba 5 krát více.
Ps navíc psal jsem to proto že někdo tento motor sháněl takže je na něm jak se rozhodne.

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#114 Nový příspěvek od aumirek »

aumirek píše:dyku ty slavnej polityku tak za prvé já osobně nikoho v omyl neuvádím.Jasně jsem psal že to inzerujou coby německej výrobek a ne že to tvrdím já.A za druhé každý trošku inteligentní člověk pochopí že za tu cenu to asi nebude žádnej značkovej supr motor který stejnej stojí zhruba 5 krát více.
Ps navíc psal jsem to proto že někdo tento motor sháněl takže je na něm jak se rozhodne.
a tu je jinej levnější nicméně stejnej jen bez nápisu germam at neuvádím nikoho v omyl jak napsal dyk.Jinak se dá koupit i v bílovci na prodejně je to ten co použil josef66
http://aukro.cz/motor-6-5hp-gx200-k-cer ... 95573.html

josef66
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 16, 2010 3:49 pm
Bydliště: Karviná

Re: MF 70 4 takt motor

#115 Nový příspěvek od josef66 »

Ještě pár mých poznatků ohledně přestavby na 4 takt.
Ano je to tento motor uváděný uživatelem "aumirek". Myslím si ,že velikou výhodou tohoto motoru je to,že je opatřen klasickým závitem M8 jak v hřídeli, tak i v otvorech pro připojení příruby.Nyní k samotné přastavbě.Při prvním startu jsem zjistil mou největší chybu,kterou sem si neuvědomil.Při svařování příruby se mi podařilo díly spojit hodně k sobě a tím pádem nefungovala spojka!!!!!!!!!!!Došlo k tomu ,že jsem řadil rychlosti přes zuby,takže pozor na to. :tyty: :D
Viz tento obrázek:
Obrázek
Takže nezbývalo nic jiného ,než svár na přírubě opatrně vybrousit,znovu napasovat a opět navařit.
Přidělal jsem si tímto více práce,ale nyní už spojka funguje tak jak má.Byla to má chyba,ale jak se říká chybama se člověk učí.S přestavbou jsem spokojený ,ale ještě chci vyřešit ovládání plynu páčkou umístěnou na klečích.Kdyby to měl už někdo vyřešeno,tak by bylo dobré,kdyby se s ostatními podělil o nějaké detailnější foto,ať ostatním ulehčí práci.

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#116 Nový příspěvek od aumirek »

já šel jinou cestou i když ten mezikus jsem měl stejnej jako ty.Jen byl pohon na motor řemenici abych snížil pojezdovou rychlost.Ale zas to změnilo dost těžiště.Motor jsem měl starší a nefungovala tam ta zátěžová regulace takže ovládání plynu páčkou bylo vyřešeno.Jinak jeden jsem koupil na kultivátor maufild a a tam tento motor pasoval přesně jako ten origoš.Nemusel jsem ani nic upravovat.Tyhle motory za tu cenu mohu jen doporučit

aumirek
Příspěvky: 3948
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF 70 4 takt motor

#117 Nový příspěvek od aumirek »

aumirek píše:já šel jinou cestou i když ten mezikus jsem měl stejnej jako ty.Jen byl pohon na motor řemenici abych snížil pojezdovou rychlost.Ale zas to změnilo dost těžiště.Motor jsem měl starší a nefungovala tam ta zátěžová regulace takže ovládání plynu páčkou bylo vyřešeno.Jinak jeden jsem koupil na kultivátor maufild a a tam tento motor pasoval přesně jako ten origoš.Nemusel jsem ani nic upravovat.Tyhle motory za tu cenu mohu jen doporučit
Ps jinak že to bylo svařeno blízko k sobě tak tento problém jsem měl také vyřešil jsem to podložkou

Uživatelský avatar
fidel12
Příspěvky: 107
Registrován: pát led 29, 2010 12:39 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#118 Nový příspěvek od fidel12 »

Ahoj , nemám známého soustružníka , tak vás chci poprosit jestli by mi tu přírubu někdo udělal (samozřejmě za peníze ) . Nejlépe Vysočina . Díky Miloš
Zetor 7011
Land Rover Discovery II Td5

Venda1
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 06, 2014 9:35 pm
Bydliště: Písek

Re: MF 70 4 takt motor

#119 Nový příspěvek od Venda1 »

Ahoj Josefe, koupil jsem stejný motor. Mohl bys sem dát výkres té hřídelky a spojovací trubky?
Příruby jsou asi stejné jako použil epep, nebo se mýlím.
Děkuji

epep
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: ústí n O

Re: MF 70 4 takt motor

#120 Nový příspěvek od epep »

co se týká hřídele (prodloužení pro spojkový koš) a trubky mezi příruby, postupoval jsem takhle

- oslovil jsem soustružníka aby vyrobil pohodlně to prodloužení včetně drážek pro klínky, koš spojky mám přitažený přes podložku jedním šroubem ke klikovce (ten se blbě shání v případě nemetrického, já jsem nastavoval ...)
- pak jsem měřil délku té spojovací trubky - koš spojky musí ve finále koukat z celého mezikusu tak, jako z původního motoru
- následně výroba trubky mezi příruby (s osazením aby se to celé lépe sesadilo a svářelo)

není to nijak podrobný návod jak to udělat, ale zároveň nic složitého, kdo si úpravu MFky dělal ví - nezapomeňte měřit :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“