Sad s dotací

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Sad s dotací

#1 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Kluci co je potřeba k založení sadu a dostat dotaci,kromě stromků a oplocení

jarda 1
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 10, 2011 6:56 pm
Bydliště: svitavy

Re: Sad s dotací

#2 Nový příspěvek od jarda 1 »

Nasázel jsem sad a dostal jsem dotaci.Loni. Letos to bude bída. Těch povinností je fůra. Pokud tě zajímá něco konkrétního, ptej se, jinác musíš mit povolení od.. ukzuz, živ prostředí, městský úřad,rostlinolékaři,vojenská správa, elektrikáři,plynaři i vodohospodáři,taky unie buzerantů.... Musíš splnovat kopec kriterií, strom dle povolených odrůd, musíš musíš a musíš......mluvím o deseti hektarech v ekologii. 4285 KS
Pokud to myslíš fakt vážně,pak dej vědět, pokud se ptáš, aby řeč nestála, pak by ti to mělo stačit.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sad s dotací

#3 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Jde mi o výměnu pozemku a ten co tam chce sázet sad řiká že potřebuje mit souhlas přímo majitele. Majitel to pronajal JZD a to nemá problém sad povolit,protože se tam stejně nedostane,ale prý je potřeba souhlas přímo majitele a nelze podnájemní smlouva, S majitelem neni řeč :pistol:

jarda 1
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 10, 2011 6:56 pm
Bydliště: svitavy

Re: Sad s dotací

#4 Nový příspěvek od jarda 1 »

Tak to je kaše... Podnájem nefunguje, pouze nájem a to min na 10 let bez možnosti vypovězení, a nebo to koupit.
Min výměra je tuším o,5ha, ale k čemu to......
Dotace je dvacet litrů na hektar, takže deset hektarů bude minimum. Navíc pro menší výměru bude mechanizace bezpředmětná a nemusí se brzy zaplatit. Je to o ekonomii.
Navíc letos tenhle dotační titul definitivně končí, takže , kdo to nemá jako začátek, tak má smolíka.jo jo, kríze je fena

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sad s dotací

#5 Nový příspěvek od JoeF1 »

Zdravím panové a dámy,
Zeptám se takto. mam tu cca 2ha kde bych chtěl udělat sad. Má s tím někdo zkušenosti? Kde mám začít jako první? Dělají se odběry půdy pro lepší posouzení pri výberu stromku? Je toho spousta ale nevím kde mám začít kdo je v tomto největší kápo.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sad s dotací

#6 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jaký jdou na sad získat dotace? Mám 4000m2 jabloní a cca 1500-2000m švestek. Lze na takovou trochu vubec něco dostat?

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 795
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Sad s dotací

#7 Nový příspěvek od Vlasatej »

součástí výhody dotace je právě schopnost si to všechno vyběhat :)

http://www.dotacez.eu/dotace-na-sad-ovocne-sady

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 530
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: Sad s dotací

#8 Nový příspěvek od lukin1156 »

Chodím teď do sadu a rozloze asi 40ha... 10 tis. stromů ... 50 km řed stromků... minulý rok když jsme to sekli tak nějaké zvláštní mechanizace nebylo třeba.. prostředky řádků jezdil traktor s mulčovačem a kraje pak s mulčovačem na rameni.. mezi stromkama to sekli takovým kolečkem které se používá na obsíkání ohradníků..Byla to věc ale za dva týdny jsme to měli hotové :D ... jeli jsme od kusu a to byl rachot... Tento rok se změnilo vedení a je to tak všechno na hovno... prostředky sékli nejdříve čelní rotačkou a potom i boční rotačkou.. kolem stromů jsme to pak dodělávali bubnovkou a křoviňákama.. pizdáme sa s tym už 4. tyden a jsme tak v 3/4.. ještě tam dodělali kapénkovou závlahu.. mezi stromky natáhnuly hadice a nad sadem je pak nádrž s vodou v které je asi 150 kubíků vody.. ještě to není hotové ale zrovna říkám že je to na hovno...hadicu jsme přesékli už snad stokrát.. budeme to chodit opravovat.. ale ti blbouni co tahali ty hadice je nenapnuli a tak je to dané klidně i padeát čísel od stromu..jinak na ten sad se berou hezké dotace.. nevím jak to bylo ale slyšel jsem něco o 20mega..ale co je na tom pravdy :-/
Právě přemýšlím nad nějakým forychtungem na to obsíkání aby to mělo záběr třeba 60 cm...
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sad s dotací

#9 Nový příspěvek od JoeF1 »

Tak včera jsem to oběhl. Protože jsem se tu ani nikde jinde nic kloudného nedozvedel. Něco jsem obvolal ale stejne jsem musel na SZIF osobně protože po tel. na info lince nic pořádně nevědí. Slo mi o 1-2ha. Letos peníze už nejsou, pry. Nemůžu jinak než věřit. Dále mi šlo o to jestli je problém např. s pastvy kde mam ovce udělat sad. Do 50 stromu není problém na 1ha. Nic se nemění pořád je to vedeno jako pastva. Nad 50 stromu se to zavede jako sad. Samozřejmě musí to splnovat alespon zakladní parametry sadu. Takže u mě je to vyřešené. Nasázím si ze svého 50ks na podzim. A zbytek zkusím příští rok na dotace. Kdyby někdo neco vědel dejte to sem. Paní byla velice laskavá a to i když zrovna sla na oběd :)

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Sad s dotací

#10 Nový příspěvek od Citron »

Antony30011 píše:Jaký jdou na sad získat dotace? Mám 4000m2 jabloní a cca 1500-2000m švestek. Lze na takovou trochu vubec něco dostat?
Ahoj, na takovou výměru žádné dotace nejsou,..
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Sad s dotací

#11 Nový příspěvek od FandaP »

Taky o tom přemýšlím.... :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sad s dotací

#12 Nový příspěvek od Antony30011 »

Citron píše:
Antony30011 píše:Jaký jdou na sad získat dotace? Mám 4000m2 jabloní a cca 1500-2000m švestek. Lze na takovou trochu vubec něco dostat?
Ahoj, na takovou výměru žádné dotace nejsou,..
Myslel sem si to

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Sad s dotací

#13 Nový příspěvek od FandaP »

Antony30011 píše:
Citron píše:
Antony30011 píše:Jaký jdou na sad získat dotace? Mám 4000m2 jabloní a cca 1500-2000m švestek. Lze na takovou trochu vubec něco dostat?
Ahoj, na takovou výměru žádné dotace nejsou,..
Myslel sem si to
Ještě bych neházel flintu do žita, je to v katastru evidované jako ovocný sad?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sad s dotací

#14 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jabloně jo, kadlátky nikoliv

DJforeja
Příspěvky: 180
Registrován: pon lis 12, 2012 4:58 pm
Bydliště: Kousek od Břeclavi

Re: Sad s dotací

#15 Nový příspěvek od DJforeja »

Myslíte ,že by bylo možné dostat dotaci na výsadbu jabloňového sadu o rozloze 0,32ha?
Honda GXV 160
MT8-132.2
PA-50

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“