Svářecí technika

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#1996 Nový příspěvek od Antony30011 »

OK, dám si na to pozor. Jak říkám, mám novou flexu tak hned pojede. Tohle bylo jen na zkoušku, u svařování to obrousím. Já se nejvíc bál nastavení toho plynu a to sem celkem poznal po uchu. Co sem to na ten mag pustil na plno tak to provařilo i 10mm, což je pro mě maximum a příjemné zjištění :)

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Svářecí technika

#1997 Nový příspěvek od Baťa1 »

Antony30011 píše:A tady nejaky prvni svary. Tak co delam spatne? :) :D
Obrázek Obrázek
:shock: jůůů :zapomel: :nene:

popkuď chceš svařovat materiál v takové podobě jak je na obrázku tak už se nanic jinyho ani ptat nemusiš protože to bude dycky dělat neco co nemá

necos tu psal o zamrzlym redukčáku a hasičáku, to by ale bylo normální pokuď je to hasičák bez úpravy tak ten místo plynu póští do budiku sníh kvuli stoupací trubce, čili zjistit jestli je upravené totiž bez trubky nebo s trubkó, odmontovat redukčák a zkusit ufóknót bude li stříkat snih je to jasné a pro svařování je nutno otočit bombu hore kopytem
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#1998 Nový příspěvek od kenybz »

netěsnosti zjistíš jarovů vodů zeber nejaků plechovku daj tam trochu jaru a zalej větší trochů vody cca 1:20 a štětcem natři všechny spojovací místa od bomby přez redučák až k magnetventilu ve svářečce.
jak to bublinkuje máš někde úník
to co psali kluci je pravda včetně toho obracení hasičáku no já ho sice neobracám a zatím mě nezamrzl ale taky nevařím kolejnice...ve flašce od hasičáku býva když je plná cca 50 barů pracovní tlak nastavuju na cca 3 bary a ještě za redučákem mám ventilek, na kterém přiškrtím průtok mám normální kyslíkový upravený budík co je k autogenu...
teď jsem sehnal pro bráchu 205ku kitina za 8-mičku
http://www.peddy.cz/index.php?main_page ... s_id=19532

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#1999 Nový příspěvek od Antony30011 »

Díky za rady pánové. Holt, stále je se co učit :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2000 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak co dnes? :)
Obrázek

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Svářecí technika

#2001 Nový příspěvek od romus145 »

tohle je naprd, podle mě jdi tam nejde co2 do hořáku, tohle se mě ze začátku taky stávalo. Tohle není čistotou plechu ale tím, že ti tam nejde ochranný plyn. :friends:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2002 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nebo malej tlak? Hořákem to fučí. Zvýšil sem ze 2bar na 4bar a už aj při svařování slyším, že to tam fučí :D budu asi ještě jednou muset zajet za známým svářečem :co?:

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Svářecí technika

#2003 Nový příspěvek od romus145 »

sorry za kvalitu sváru, jednak sem to vařil rychle po škole a navíc venku na zemi v kleče
první je klasicky s CO2
Obrázek

tohle je s CO2 ale na hnusném plechu kde byla silná koroze
Obrázek

a zde je sváření čistého plechu, ale bez ochranného plynu
Obrázek

proto si myslím, že tobě tam nejde dostatečně moc plynu, když se podíváš na svár s CO2 a zarezlým plechem zjistíš, že u mě je té strusky o hodně míň. Tudíž ti tam nejde moc ceočka :friends:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2004 Nový příspěvek od Antony30011 »

Paradni ukazka 8) diky! Hnedka poznavam ten svuj typ :D

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#2005 Nový příspěvek od Sadra17 »

romus145 píše:tohle je naprd, podle mě jdi tam nejde co2 do hořáku, tohle se mě ze začátku taky stávalo. Tohle není čistotou plechu ale tím, že ti tam nejde ochranný plyn. :friends:
kdyby nešel plyn tak to bublá a svary vypadaji úplně jinak :typek:
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Svářecí technika

#2006 Nový příspěvek od Sadra17 »

Antony30011 píše:Nebo malej tlak? Hořákem to fučí. Zvýšil sem ze 2bar na 4bar a už aj při svařování slyším, že to tam fučí :D budu asi ještě jednou muset zajet za známým svářečem :co?:
to je moc, zbytečně vyfučíš plyn, stačí v klidu pod 1 :-/
malej traktorista v malým traktoru

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Svářecí technika

#2007 Nový příspěvek od romus145 »

Sadra17 píše:kdyby nešel plyn tak to bublá a svary vypadaji úplně jinak :typek:
a tak co podle tebe to je? Plech má očištěný, jediná možnost je, že mu tam nejde dostatek plynu. Nebo to svařoval když foukalo a CO2 mu odnášel vítr
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2008 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nefoukalo, sem v zavetri :-/ a plyn sem mel pri tom svarovani na obrazku sem mel asi 2-3bar a jako pri svarovani se mi to spatny nezdalo. Ale to ani pri tech 4-5ti no. Kamos mi radil dokonce 7 bar ale to uz se mi zdalo spatny...

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí technika

#2009 Nový příspěvek od exot »

Ach jo v první řadě se nenastavuje tlak ale prutok plynu škrtícím výstupním ventilkem z redukčního ventilku a následně kontrolovat nasazovacím prutokoměrem
Jde množství ply nu ne o jeho tlak!!

už jsem to tu psal

Prutok plynu je vec docela zbytecne precenovana .Pokud se nejedna o trvale svareni(rozumej profi) tak za idealnich podminek staci prutok od 4-6 l/min (drat 08 1) vetsinou mala hubice plyn CO2 zadny pruvan ani vitr ,venku ,na hranach ,v nucenych polohach samozrejme vice.Pokud svarim v praci mam nastaveno na 1 drat 10-14 l/min vetsi hubice proudy do 280 A, smesny plyn na svarovne odsavani a obcas otevrene dvere takze i drtek pruvan.Chci tim rict ze mnohem vic zalezi na masine a jejim stavu a konkretni nez na prutoku plynu.
Ale spatne je mit ho malo(pory ve svaru coz je nepripustna vada,a take pokud je ho moc(zpusobuje turbulence tim prisavani vzduchu a take pory ve svaru) obecne prutok na chovani svarecky nema podstatny vliv.

Ps: u tebe to bude antony spíš malá postupová rychlost + malý dofuk plynu,zkus nejdříve svary bez rozkyvu (postupová rychlost je větší než u elektrody klidně 2až3 *větší něž u elektrody
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4469
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svářecí technika

#2010 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

a mne to pripada jeste trosku studeny,neprohraty,narostlý nahoru,ale to muze bejt jak uvadi exot mala rychlost postupu svarovani a nebo studeny,jak rikam ja.ale uz se k tomu blizis. v prutoku co2 bych to nehledal.a tady je napoveda http://www.mig-welding.co.uk/wire-speed.htm .anglicky nerozumim,ale tak nak z prekladace sem pochopil,ze zacina obracene.s nizkym proudem,pomalou rychlosti a pak proud,rychlost dratu pridava.opacne,nez to delam ja.celkem pri tomhle anglickym zpusobu hrozi zakapnuti pruvlaku.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“