Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#886 Nový příspěvek od DYK »

Bez klínku ne, to ani nezkoušej. Jen si ten bubínek dotáhni zkusmo matkou bez klínku jestli s tím tak lehce otočíš jak píšeš. Stejně mě není jasný, jak se dovnitř do bubínku může dostat olej. Kudy? Jako že vzlíná "dokopce"a ještě zaroh? Kdyby olej vně spojky v tom hrdle horního dílu ještě bych to chápal, ale vevnitř bubínku nejsem schopen pochopit. Ale s toho si nic nedělej, já nechápu ledasco.Jediný olej, co já pamatuju, tekl do spojky z vadného gufera čtyřtaktních motorů. Nemáš v převodovce moc oleje? Je to určitě olej z převodovky?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

nemec
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 13, 2011 4:41 pm
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Terra

#887 Nový příspěvek od nemec »

to každý píšeme o jiné převodovce :) mám t20 kde je to jištěno jen ségrovkou, no nedalo mi to a byl jsem za skorosousedem, který má tu samou a hřídel je prý jen válec, ne kužel, takže síla z motoru se opravdu přenáší jen přes ten klínek.
oleje jsem dal 1,25L dle návodu - tuším při postavený převodovce po kraj otvoru vrchního napouštěcího šroubu. odvzdušnění tam není žádné, takže je možný, že se to tam nějak tlakuje a tlačí ven přes hřídel, salta nedělám,, takže mi taky není jasný, jak jinak by se tam olej vzal.
převoďák to je aspoň podle čuchu
pod bubínkem jsem objevil na dosedací ploše gumový placatý kroužek, který jsem při výměně gufera nějak přehlídnul, byl seklej, takže jsme ho nahradili na zkoušku výsekem z duše kola, jestli bude těsnit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#888 Nový příspěvek od DYK »

Jo sakra, vidíš, T20 omlouvám se, ale stejně je divný, že se olej z převodovky vyšplhá až do bubínku.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#889 Nový příspěvek od Lišák1 »

Jak tu převodovku skladuješ, když s ní neděláš?
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#890 Nový příspěvek od Brendak »

Asi před rokem jsem ze zvědavosti stáhl bubínek na převodovce T 19. Nevím jestli je to stejné , ale na spodku bubínku byl myslím těsnící papír , který těsnil mezi bubínkem a ložiskem.

Když jsem opravoval T 20 tak jsem měnil i bubínek. Myslím že ten původní byl už na té hřídeli volný.

Díval jsem se do rozkreslení převodovky T 20 a je tam nějaký těsnící kroužek. Ale víc nic tam psané není.

Jen pro ujasnění. Ten bubínek na T 20 prochází přes gufero že?

nemec
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 13, 2011 4:41 pm
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Terra

#891 Nový příspěvek od nemec »

převodovku skladuju buď na rotavátoru nebo pak s kolama u kárky, takže samovolné vytečení můžu vyloučit hned.
gufero těsní bubínek vně, v tom se bubínek pohybuje, uvnitř prochází hřídel, která se točí zároveň s bubínkem a tu netěsní v podstatě nic - max ten gumový kroužek na spodní dosedací ploše bubínku na ložisku hřídele, o kterém mi prodejce dílů řekl, že ani nemá a že servisáci už ho tam nedávaj.
takže jak jsem psal, je tam teď výsek z duše kola a uvidím, jestli se ještě něco bude tlačit. oleje jsem opět nalil lehce pod spodní hranu závitu vrchního vypouštěcího šroubu. on je problém, že to není stažený šroubem, ale jen jištěný ségrovkou, takže ten těsnící materiál musí být tloušťky akorát a nedá se stáhnout.

jinak soused radil jako další variantu udělat dole na bubínku zápich na o-kroužek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#892 Nový příspěvek od DYK »

Provozem převodovky v ní vzniká přetlak, to se ví. Jediné místo, kudy se může dostat olej z převodovky dovnitř spojkového bubínku je mezi hřídelí (pastorkem) a bubínkem, tedy že "šplhá" po hřídeli vůlí mezi bubínkem. Je pravda, že tam originál mají být dvě těsnění. Ve směru z převodovky má být těsnící kroužek pak další těsnící kroužek ale to není už nic jiného než gufero 30x40x7. Někde je něco špatně - opotřebované nebo co. Je třeba to najít, odhhalit, veřejně odsoudit, potreastat a zjednat nápravu.Extra volný bubínek taky není nic OK. Takže "O" kroužek by snad i mohl zabránit tomu "vzlínání". Dobře umístěný kroužek mám na mysli. Pokud je převodovka už "vyžilá" nebránil bych se náhradě v podobě DSK 317. Nemá cenu na sobě za každou cenu šetřit a řeči o nějaké návratnosti jsou úplně mimo, protože už tehdejší pořázení stroje nebylo v souladu s počty má dáti - dal. Znova opakuju, nechápu, proč lidi na sobě šetří za každou cenu. Možná by ale taky problém s olejem vyřešilo nebo výrazně eliminovalo ono množství olejové náplně. Plnění převodovky po okraj nalévacího otvoru je maximální hodnota, já bych třeba zkusil nějakou rozumnou míru "pod". Třeba bych převodovku naklonil ke straně otvoru tak, aby měla náklon podobný prázdnému kolu a přestal doplňovat olej jakmile bude vytékat. Přitom všem bych si nedělal výčitky, že je málo oleje. Těch pár zubatejch kousavců se namaže v pohodě a šnek nižší hladinu nepozná, o ten jde především a třeba ¨to přinese tížený efekt. Další věcí je, jak moc je obložení spojky nacucaný olejem a je-li vůbec odmastitelné, protože jinak může začít prokluzovat, víc a dýl než jsi zvyklej, odlepí se obložení a bude - může být další paseka.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: Terra

#893 Nový příspěvek od lokcan »

troska odpust oleja s prevodovky .a mas po probleme .alebo kukni ci nemas prasknutu misku

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#894 Nový příspěvek od Brendak »

Toto je možná to těsnění pod bubínek. http://www.zahradales.cz/product/tesnen ... 5-x-1/1759

namabu
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 08, 2012 1:32 pm
Bydliště: Prostějov

Terra

#895 Nový příspěvek od namabu »

Ahoj,
můžete mi poradit?
Uvažuju o koupi nějakého obraceče sena (nejlépe i shrnovače) na starou převodovku T19. Máte s tím zkušenosti, jaký obraceč je tak nejlepší? Jaký bych si měl koupit?
Díky všem za tipy:-)

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Terra

#896 Nový příspěvek od Mildis »

Ahoj, mám stejný problém s převodovkou t20, vzlíná mi olej do bubínku spojky, tak se chci zeptat jestli pomohla nižší hladina oleje v převodovce?. A ještě se chci zeptat, proč se nemůžu rozjet s prázdným vozíkem na 1 a na 2 , ale na zpátečku jedu bez problémů.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#897 Nový příspěvek od Lišák1 »

protože zpátečka je o jednu rychlost pomalejší, máš to jako Z=jednička, 1=dvojka a 2=trojka
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Terra

#898 Nový příspěvek od Mildis »

To beru, že je zpátečka silnější, ale nechápu, proč neuvezu prázdnej vozejk. :nene:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#899 Nový příspěvek od DYK »

A nemáš teda mastný obložení spojky a ta spojka pak prokluzuje?
Prosím vás, byl by někdo tak hodný a sdělil mě, kudy se dostává olej dovnitř spojkového bubínku?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Terra

#900 Nový příspěvek od jack30 »

tera je slaby stroj tu prevodovku t 20 predaj akup si bud vari neaku alebo agzat a a mas po probleme

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“