Mihiho sekač konárov :-)

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16628
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#136 Nový příspěvek od oco13 »

Páni a čo takto to spraviť dostatočne mohutné a spojiť to natvrdo? Mne keď trhalo poloosy 25mm tak som ich spravil 50mm a je pokoj.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#137 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Nooooo to jo ale co potom traktor , vývodák nepřenese nekonečnou sílu , pak rupne on nebo něco v převodovce :-/
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

bratrH
Příspěvky: 903
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#138 Nový příspěvek od bratrH »

Chlapi moc dík.Jedu pro ni Dvora králové.

Uživatelský avatar
wasa11
Příspěvky: 326
Registrován: pon pro 07, 2009 6:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#139 Nový příspěvek od wasa11 »

ondřej zetor 25K píše:Nooooo to jo ale co potom traktor , vývodák nepřenese nekonečnou sílu , pak rupne on nebo něco v převodovce :-/
Přesně tak... Já mám kardan s přetěžovací spojkou na 900Nm...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7537
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#140 Nový příspěvek od mihi »

Díky chlapi za rady a komentáre...zotrvačník teda dám na predlohu a tam bude točiť.
Neskôr vložím aj nejaké foto..
JA zatiaľ nemám žiadne zabezpečenie typu prťažovacia spojka..motor točím min. na polovičné otáčky aby sa ten zotrvačník v motore roztočil a keď idem od 6 do 8 cm materiál tak dám 3/4 ,max otáčky a pekne to papá.Nestačí len ochrana že dodržiavať max priemer špalíkovaného materiálu pri čerstvom a suchom dreve???

Pýtam sa , som iba začiatočnícke ucho v špalíkovaní :vysmech: , ale stretávam sa často že ľudia v snahe ušetriť naftu nechajú traktor len jemne pridané, alebo zvýšený voľnobeh a vtedy to asi trpí viac???
A Tí čo máte preťažovacie spojky...pri akých podmienok vám to prešmykovalo??
Inak Z 25 má na kardane cca 300Nm, tak tá najmenšia spojka na 900Nm je asi veľa....?

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#141 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Já mám přetěžovací spojku z důvodu toho že když zbíráš ze země větve můža tam něco zůstat nebo někdy se stane že ,dávám tam i více větví najednou , že to prostě neveme . A taky , každý materiál (železný) se muže zlomit a třeba tak nešťastně že něco se šprajcne a hned je průser na světě . Jednou jsem špekuloval ze spojkama a dělal jsem je doma a tak jsem ji přitáhnul že nepřeskočila a udusila mi tu mojí 6945 , to by se ve mě tehda krve nedořezal , naštěstí se nic nestalo jen kardán se skroutil a motor chcípnul . :zly: Teť mám originál 1600 ňutnometrů a v 6945 v pohodě a v té 25-ce se mi stalo že to začlo přeskakovat a motor pomalu strácel otáčky až skoro zdechnul motor . Od té doby špalíkuju z 25-kou jen tak do 7 cm jinak beru 6948 a ta chrape i 10 cm větve , akorád je nevýhoda že to už drtí mezi válci .
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1554
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#142 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Přidám i já svoji zkušenost se špalíkovačem za Zetorem 25. Koupil jsem si lamelovou přetěžovací spojku na 900 Nm a povolil jsem matky co to šlo, nyní mi spojka začne prokluzovat (když se tam narve moc) a stejně chcípne traktor. Jednou se mi stalo, že spojka vůbec neproklouzla a traktor chcípl ve vteřině. Už jsem čekal, že něco rupne. Od té doby max. 6 cm větve, poloviční otáčky motoru traktoru, aby i setrvačník na špalíkovači pomohl a nejsou problémy, slabší větve i po třech kusech. Našpalíkováno jen letos na jaře 5 m3.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7537
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#143 Nový příspěvek od mihi »

Ahojte.
Tak som vymyslel zotrvačník čo som mal matroš doma, je to 16 B kolečko, pôvodne určené na navijak, ale keďže nemám prístup k výpalkom tak to bude takto, teda aspoň dočasne.Celková váha 24 kg, urobil som aj ochranné plechy, zatiaľ základovka, potom na zeleno..
Som zvedavý či bude poznať rozdiel, už sa teším keď to nahodím na náš peklostroj... :D :smich: :vysmech: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat: :kat:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


A obal na zotrvačník:

Obrázek

Obrázek



Mihispol :)
Mihi

miňo
Příspěvky: 365
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#144 Nový příspěvek od miňo »

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#145 Nový příspěvek od McPeci »

té rozety je škoda :( stejnou práci (možná i lepší) by udělal setrvačník z auta, ale vymyšlené to máš pěkně 8)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7537
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Mihiho sekač konárov :-)

#146 Nový příspěvek od mihi »

McPeci píše:té rozety je škoda :( stejnou práci (možná i lepší) by udělal setrvačník z auta, ale vymyšlené to máš pěkně 8)

Ja viem že by si mi to koleso rád zobral na naviják :tyty: ..( inak kedy už bude makať???... :zly: :friends: )
Ale moment zotrvačnosti má asi lepší ako z auta, lebo má väčší priemer ako autový a zotrvačnosť je lepšia...

Ak by náhodou niekoho zaujímal náš Pinokio tak viacej dávam sem:

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1350

Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“