Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 473
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Terra

#856 Nový příspěvek od Sejcek »

Já zahrnuju tak, že hrobkovací radlice dám před frézu. oni to před kolama rozhoděj a kola jedou po dně brázdy... Pak jedu jednou radlicej v hotový brázdě abych měl stejný rozteče...
Nějak takhle (fotka je vypůjčená):
Obrázek

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#857 Nový příspěvek od Brendak »

Jojo. Takto se to dělá myslím originál.

Tady jsou ty fotky. Udělal jsem je už ted´. Na jedné fotce je udělátko na zahrnování. Dala se za to hrobkovací radlice a jelo se po vršku mezi bramborama. Ale byl to problém udržet ve správném směru a navíc ty lopatky jsem udělal špatně. Hrozně to poskakovalo. A byla to makačka na ruky protože to bylo docela vysoké.

S těma diskama se nadělají hrůbky a dá se to s nima projet i podruhé když jsou brambory už vyšší. Sice převodovka zohne nat´, ale ta se časem narovná. http://brendak2.rajce.net/Terra

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#858 Nový příspěvek od DYK »

Jak píše Sejček. Použiješ-li před každé kolo radličku nikam nic nesjíždí a kola jsou vedena ve dně brázdy. Jezdit po vrčku je nerozum a jak jsi zjistil namáhavé. Takhle nějak vznikají pověry o tom, jaká je to s jednoosákem dřina, když se věci nepoužívají jak mají. Taky nechápu, proč máš Terru na 480 mm. Disky na nahrnování jsou dobré, ale musejí být vypouklé, ne udělané z krojidel. Pokud šla sadba na dno vyfocených brázd není to hluboko? Mě nejde o to tě jen zkritizovat, ale kritikou tě přimět k případným změnám, které ti usnadní práci. Jinak jak chcou vaši - našim je to jedno. Znáš to.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#859 Nový příspěvek od kenybz »

dělal jsem to tak poslední 2 roky s radličkama před kolama je to hotové docela rychle ale zjistil jsem že mě to ty brambory vytláčí nahoru a mají míň vláhy a taky občas vylezly uplně napovrch letos to budu dělat s rotavátorem a záběrovýma plechama a radličkou vzadu v závěsu tak to sadí vetšina lidí u nás a můžu srovnávat měli větší úrodu minimálně o 30%

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#860 Nový příspěvek od chobotek »

Dělám to jak ten borec na fotce a že by něco lezlo nahoru jsem nikdy nepozoroval. Nemáš ty radličky moc roztažené (na tupo)?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#861 Nový příspěvek od kenybz »

no toť otázka jak daleko od sebe máš nejširší rozměr jednotlivých radliček?

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#862 Nový příspěvek od chobotek »

Tak to je velmi dobrá otázka! Na zahrnování to nastavuju míň, jak na řádkování, poměřím, akorát než to bude, budou tvoje brambory v zemi. Tu večer furt mrzne a občas sněží... Ale změřim to.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#863 Nový příspěvek od kenybz »

no unás též nadránem mrzlo a v sadu zmrzlá jinovatka no tak jak je to na fotce to ani nemožu nastavit tak to mám míň ale asi dělám špatně to že to mám pořád naširoko aj při dělání rýh aj při ohrňování

virago
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 04, 2013 5:48 am
Bydliště: Nechanice

Re: Terra

#864 Nový příspěvek od virago »

...ten držák radliček má být natvrdo utaženej ,nebo s nějakou malou vůlí?

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#865 Nový příspěvek od chobotek »

Ten na té fotce výše je na tvrdo. Vůle nemá moc smysl, protože to beztak leží na některém z dorazů, v horším případě to mezi nima kmitá.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

rado
Příspěvky: 162
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Terra

#866 Nový příspěvek od rado »

Sejcek píše:Já zahrnuju tak, že hrobkovací radlice dám před frézu. oni to před kolama rozhoděj a kola jedou po dně brázdy... Pak jedu jednou radlicej v hotový brázdě abych měl stejný rozteče...
Nějak takhle (fotka je vypůjčená):
Obrázek
Páni, riešili ste niekto vplyv zhutnenia dna brázdy prejazdami kolesa pri ich vytváraní na úrodu?

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#867 Nový příspěvek od chobotek »

A co teprv taková orba, kde valí v brázdě těžký traktor! Přiznám se, že jsem to neřešil, protože mi to při hmotnosti soupravy přijde jako čistě akademická úvaha. Mimochodem, tobě rostou bramory i pod tím zasazeným? A kolik jich je?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#868 Nový příspěvek od Brendak »

DYK píše:Jak píše Sejček. Použiješ-li před každé kolo radličku nikam nic nesjíždí a kola jsou vedena ve dně brázdy. Jezdit po vrčku je nerozum a jak jsi zjistil namáhavé. Takhle nějak vznikají pověry o tom, jaká je to s jednoosákem dřina, když se věci nepoužívají jak mají. Taky nechápu, proč máš Terru na 480 mm. Disky na nahrnování jsou dobré, ale musejí být vypouklé, ne udělané z krojidel. Pokud šla sadba na dno vyfocených brázd není to hluboko? Mě nejde o to tě jen zkritizovat, ale kritikou tě přimět k případným změnám, které ti usnadní práci. Jinak jak chcou vaši - našim je to jedno. Znáš to.
No spíš znám trochu tebe. :smich: :) Na 480 mm to je nastavené po orání na podzim. Máme vcelku malý pluh a nechcu převodovce T 20 dávat větší záhul. To co je na fotce je orané traktorem. Terru mám na orání zahrádky doma. Na větší rozchod to předělávám na dělání hrůbků a vyorávání brambor. Brambory hluboko nešly. Sadíme to tak x roků a v pohodě.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#869 Nový příspěvek od Brendak »

I když se na to tak dívám , možná je to trochu hluboko. :zapomel:

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 561
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#870 Nový příspěvek od boyten »

ahojky, já to dělám taky s radličkama před koly.......
dnes jsem tam šoupnul 45 kg .... :)

http://boyten.rajce.idnes.cz/Brambory_2014/
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“