Kultivátor za traktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#16 Nový příspěvek od RENDO »

tak konečne som sa k tomu dostal...
snažil som sa spraviť niečo pevnejšie ( pôda u nás je by som povedal tažia a najde sa aj dosť kameňov)
materiál rámu Jokel 80*50*3, prvá rada pevná na strižných šróboch na U-80 dve proti sebe, rám na 3-bod u-50
1 radu som volil preto tak aby zachytila možné velké kamene a ušetrila mi tak péra, dúfam že to bude fungovať a nebude sa to nejak upchávať sú to len také nože z pásoviny takže aj ten odpor by nemusel byť až taký velký...
Přílohy
77.jpg
66.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivátor

#17 Nový příspěvek od kronholec.sk »

len tak ďalej 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1774
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kultivátor

#18 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pěkné,jen jedna rada,která se mi osvědčíla,pokud je vzdálenost radličky od podélného rámu 10cm a více propoj nosník radliček s předním nosníkem pomocí pásoviny navařené "na stojáka" před díru na upevnění radličky,mám to také tak provedené,viz fota kombinatoru výše.Vznikne tím pevný rám,odolný
vůči kamenům a kořenům.

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#19 Nový příspěvek od RENDO »

tak ešte foto materiálu ktorý bude treba domontovať a za kultivátor som sa rozhodol dať brány nie valec, brány mám doma aj keď iba ľahké ale sú, valec by som musel poriešiť a to sú ďalšie financie, ktoré momentálne potrebujem na iné..., keď to doskladám dám foto, asi budúci týždeň.
Přílohy
8.jpg

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivátor

#20 Nový příspěvek od kronholec.sk »

kde si zohnal tie perá?

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#21 Nový příspěvek od RENDO »

z netu, myslím že na Bazoši.sk... cena 6,50 alebo 7 eur, ak by si chcel vedieť aj kontakt prípadne presnú cenu, musel by som pohľadať krabicu ak som ju už ovšem nespálil, mal som to objednané už dávnejšie...

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivátor

#22 Nový příspěvek od kronholec.sk »

rším som tam videl niečo také...

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2389
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Kultivátor

#23 Nový příspěvek od pavolmakys »

hej, to si tie polske, ze vraj lahko praskaju. Inak v Roudniciach ich vyraba jeden chlapik, kontakt vsak nemam.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Kultivátor

#24 Nový příspěvek od trago105 »


Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Kultivátor

#25 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Taky jsem se napálil a koupil polský, jiný totiž agriko nemělo, a po skultivátorování 1ha pro bramboryty co nepopraskaly tak se narovnali, a ve svěráku je normálně ohneš spátky, a pak jsou znatelně ze slabšího materialu a díry pro radličky o půl díry jinak od sebe, prostě děs a hrůza, zadarmo drahý.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Kultivátor

#26 Nový příspěvek od trago105 »

to že by se natáhly se mě nestalo, ale všechny (ty polský)co jsem dal na kultivátor praskly nahoře v tom ohybu, zato ty český mě většinou praskaj jak končí to opěrný pero
ty polský mají hlavní pero silný a to opěrný hodně slabý, podle mě je tam je jen aby se neřeklo, naproti tomu ty český mají jak hlavní tak opěrný stejnou sílu.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kultivátor

#27 Nový příspěvek od HONZAD »

Já mám taky ty levné péra z agrozetu - asi polská. Používám je rok, a žádné zatím neprasklo ani se neohlo, ale může to být i mojí slabší technikou. Letos jsem sundal ostří a nahradil je radličkama - celkem to dělá pěknou práci. Je to rozdíl mezi pevnýma slupicema, 9 radliček na pevných slupicích už bych asi neutáhl, ale na pérech celkem vpohodě. Jen ten úhel radličky není optimální, jedou v zemi víc přes špičku, přemýšlím jak to vyřešit - nějak podložit dolní díru a tak upravit úhel břitu do roviny. Nezkoušel to už někdo. Jsem líný vyrábět radličkový kultivátor, a toto řešení by mi vyhovovalo. Taky toho místa na další krám už tolik není. Na jaře bych sundal ostří a nasadil radličky - to není tolik práce.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kultivátor

#28 Nový příspěvek od HONZAD »

Informace pro ostatní, aby nedopadli jako já. Ty česká a polská pera nejsou stejná. Česká jsou více vyklenutá do háku. Další rozdíl je v rozteči 2 děr na dolním konci. Z toho pro mne plyne nepříjemná mrzutost, a to sice to, že na pera nepasují obyčejná (česká) ostří nebo radličky. Druhá díra je o několik mm posunutá a taky mají jiný úhel k rovině země a ostří či radlička nesedí dobře na polském peru. :vztek: Nevím teda, jestli seženu u nás náhradní sadu ostří, která by pasovala.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kultivátor

#29 Nový příspěvek od HONZAD »

Názorná fotka
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“