Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#196 Nový příspěvek od deniels »

Krasne nařadi :)


Jinak pod plachtou je BETA rr 450?
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#197 Nový příspěvek od starejdaf »

Teda ty ses pedant,klobouk dolu.Moc pekny.Kdejaky vyrobce naradi by se od tebe mohl ucit.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#198 Nový příspěvek od HONZAD »

Obrázek
:dostdobry: To nená chybu!
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#199 Nový příspěvek od microhummer »

Díky za pochvalu.

Dnes jsem udělal první a snad poslední úpravu radlice- rozhodnul jsem se dodělat natáčení hydraulicky, když už tam mám ve předu externí kruh :) Myslím, že při tak úzké radlici, mé pojezdové rychlosti a trošku rozumu při pluhování pístnice nebude trpět. :zapomel: Zkouška pluhování ještě bez natáčení proběhla úspěšně. :ano:
ObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#200 Nový příspěvek od Iblaha »

starejdaf píše:Teda ty ses pedant,klobouk dolu.Moc pekny.Kdejaky vyrobce naradi by se od tebe mohl ucit.
Koukám co se tu nového urodilo a začíná ve mě klíčit podezření že se nejedná o normálního smrtelníka :) to je snad reklama na nějakou menší strojírnu tohle :D krásná práce, všechna čest 8)

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#201 Nový příspěvek od Iblaha »

Jinak děkuji za reakce na můj prvotní dotaz, uzrálo ve mě rozhodnutí stát se majitelem B5001, věřím že je to přesně stroj který potřebuju ( i když teď už nevím jistě jestli ho víc potřebuju, nebo chcu :smich: ) rozhodoval jsem ještě mezi TK a MT 070, ale Kubota z toho vychází vítězně. Na peníze to vychází podobně ale nabízí asi největší užitek ( tk je pro mě moc těžké kvúli převozu a 070 zas neni 4x4) jen mě dnes proklouzl mezi prsty jeden nádherný kousek z Rvr, koukl jsem dnes na web a už jsem jen viděl jak ho nakládají a odvážejí :vztek: :vztek: ten traktor vypadal jak kdyby snad nikdy nebyl na poli, holt teď budu muset počkat nějakou chvilku...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#202 Nový příspěvek od Tom »

Jo, Microhummer má takovou "obývákovou" strojírnu... fakt jsem hleděl jak puk, když jsem si u něho byl pro bednu...
To příslušenství je super 8) , nemůžu tady moc častou koukat, tolik inspirace zase mít nemůžu :smich: :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#203 Nový příspěvek od microhummer »

Jelikož jsem pořád nesehnal originál odhrnovačku a jaro se blíží, tak jsem se dnes pustil na předělání nějaké koňské.Zachránil jsem před šrotem i opěrné kolo( ještě dodělat aretaci), po trošce předělání už to chytá tvar, krojidlo je také z nějakého jiného pluhu... :zapomel: No snad to bude fungovat :zapomel: Trošku má strach aby nepraskly ty sváry, dovařoval jsem přední stranu odhrnovačky ze 4mm plechu- výborně se to klepalo do tvaru :pistol:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

ivanzbehy
Příspěvky: 1000
Registrován: čtv pro 13, 2012 5:00 pm
Bydliště: Zbehy

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#204 Nový příspěvek od ivanzbehy »

microhummer píše:Jelikož jsem pořád nesehnal originál odhrnovačku a jaro se blíží, tak jsem se dnes pustil na předělání nějaké koňské.Zachránil jsem před šrotem i opěrné kolo( ještě dodělat aretaci), po trošce předělání už to chytá tvar, krojidlo je také z nějakého jiného pluhu... :zapomel: No snad to bude fungovat :zapomel: Trošku má strach aby nepraskly ty sváry, dovařoval jsem přední stranu odhrnovačky ze 4mm plechu- výborně se to klepalo do tvaru :pistol:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
mislim si ze aj ked si to dovaril ze sa nič nestane predsa ten traktor nema taku silu aby ten navareni plech na tej radlici aby ho zlomilo
Idú dve stíhačky a jedna nestíha...

Iseki tu 180f http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=63978
Zetor 7211
Fortschritt E512
Fortschritt E514
Rohr 24RA
Zetor 5611

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#205 Nový příspěvek od microhummer »

...aby nebyly všechna ty hebla pouze jednoúčelové, další úprava stávajícího..., odnímatelné hroty , ještě zbývá vyztužit úchyty a dovařit radličky na jednu stranu menší po otočení na druhou větší :) pak zkusím materiálově zušlechtit, ať to není z ,,jahodového materiálu", mělo by to vyrýt asi 8 cm hlíny přesít, vybrat kameny a zarovnat- je to teorie, praxe ukáže .. kopat hrabat a vybírat šutry na 5000m ručně ? raději nee :D Rotavárování proběhlo před rokem, takže snad by to mělo fungovat.Pokud bude vše OK, požádám o patent :smich:
Jára Cimerman byl taky vždy jako druhý ale ... :smich: Obrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#206 Nový příspěvek od microhummer »

...radličky hotovy, jedny jsou menší a půjdou hlouběji-10cm, druhé jsou širší a půjdou do hloubky asi 8cm, držáky vyztuženy, pokud zítra počasí dovolí, rád bych vyzkoušel, nevím jestli větší radličky budou dostatečně hlínu přizvedávat, pokud ne, nadstavím, no uvidím po zkoušce :zapomel:

Obrázek
no jsem zvědavý :), tak držte palec ;-)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
frantamrazik
Příspěvky: 78
Registrován: pát kvě 20, 2011 11:27 am
Bydliště: Křemže

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#207 Nový příspěvek od frantamrazik »

Fakt klobouk dolů to jsem ještě neviděl a vůbec nechápu kde na to bereš čas,já se na chvíli pozastavim v dílně a už má zase keci že se zase nevěnuju dětem nebo jí?Moc pěkný vychytávky občas taky něco tvořím,právě předělávám nářadí z mini 070 na kubotu 7001 kterou jsme s kamarádem koupili na podzim.Přídavná hydraulika mně zatím teprve čeká mám krásnou inspiraci od tebe,prozatím ho připravuji pro práci v lese tak jak jsme byli zvyklí s minim a o klasickým navijáku jako máš ty zatím přemýšlím.Ještě jsem ti chtěl říct k tý přední radlici,myslím si po vlastní zkušenosti že ji máš úzkou a s tvojí šikovností bych tam dodělal ty bezpečnostní pružiny proti nárazu na pevnou překážku,možná my nebudeš věřit ale i náraz v 10km/h na tvrtku nejni nic moc příjemnýho.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#208 Nový příspěvek od microhummer »

Díky za pochvalu, ten čas je problém asi u všech z nás, ale den má 24hodin.... :smich: Při chvilkách po práci...rozdělané mám i tři věci současně, pokračuji dle materiálu, času, chuti...
Jinak včera jsem vozil štěpku po těžbě z lesa (dálková :smich: ), neměl jsem bohužel při první fúře foťák, ale sypal mi do mé pidi vlečky velký New Holland s obrovským štěpkovačem- štěpkoval i klády průměru 45 cm !!! ZA minutu to bylo kopcem.To fakt chtělo foto-David versus Goliáš :D, při druhé vlečce už byl pryč, odplivnul mi hromádečku na zem a odjel, vezl jsem ji nadvakrát :D , docela dost jsem to ušlapal, něco to vážilo, budu muset dodělat brzdy na vlečce, kopečky tady jsou a sichr je sichr.Dnes jsem zkoušel orat- pokus číslo dva(první byl v něděli)- předělal jsem opěrné kolo, vyztužil uchycení pluhu, znova geometrie nastavení pluhu a :pohar: orá to, fotky orby radši nejsou :smich: ObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#209 Nový příspěvek od rastik156 »

Škoda toho fotaku, a viem čo je to mat brzdenu vlečku takze určite ti doporučujem niečo stym spravit. Vlečka vie dobre ohrozit a tiez zapotit pri brzdeni dolu svahom. Kamoš to ma riešene cez hydrauliku, takže si ju dokaže pribrzdovat a odbrzdovat podla potreby a za jazdy.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#210 Nový příspěvek od microhummer »

Sad zoraný, respektive zrytý :zapomel: Pluh jsem doladil, už to fuhguje jak má, na soutěž v orbě to není, ale rozhodně lepší než rýčem :smich: , a teď lopata, ta funguje na jedničku, první zkouška proběhla v jezírku, je to přece jenom zahradní traktor :D http://s13.postimg.cc/yylevc2zr/IMG_035 ... G_0356.jpgObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“