Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roman27
Příspěvky: 115
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:57 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Kubota

#1066 Nový příspěvek od roman27 »

Yanmar 1510d

georgeSK
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 07, 2013 7:44 am
Bydliště: Liptov

Re: Kubota

#1067 Nový příspěvek od georgeSK »

roman27 píše:Bazar traktorů v japonsku
http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D570
Tak teraz mi traktory v bazároch u nás pripadajú ako zo šrotoviska. Veď tí japonci našim predajcom hádam aj platia za to, aby ich sem doviezli... :typek: :jazyk: :silly:

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota

#1068 Nový příspěvek od HONZAD »

Aby bylo o čem psát, nafotil jsem nějaké "tunigové" vychytávky mé B7001.
Takovýto řetízek vyřeší věčný problém, kam odložit závlačku. Už se memůže stát, že se prostě někde při práci ztratí. Na tuto vychytávku jsem zvlášť hrdý, i když přiznávám, že jsem se inspiroval jinde.
Obrázek
Tohle těsnění bylo původně na dveře, skvěle se hodí i na kapotu, více už žádné klepání a dření plechů!
Obrázek
Ta gumová zástěrka kryje kardan, pravda původně byla delší, ale ještě slouží. Užitečný je i ten řetízek, který plovlékám T kusem neseného nářadí - například u plečky s radličkami, umožní mi nastavit správnou hloubku.
Obrázek
Jak je vidmo z bláta na fotkách, traktor pracuje i teď v zimě, minulý víkend jsem s hydraulikou trhal hlavy starého vinohradu a došlo i na stromy - Kubota zvládne i nemožné.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Kubota

#1069 Nový příspěvek od CB750 »

Kubota zvládne aj nemožné to je pravda ja som odkopal cca 40cm orech, odsekal som všetky horné korene a išiel kamošovi pre Z25 alebo Vinkoviča že to vytiahnem. Samozrejme nebol doma, tak som skúsil Kubotu. Išlo to ako bolavý zub, doprava, dopredu, hore, dolava, dole keď som ho konečne zdolal tak tú masu dreva kubotka skoro po oračine neodtiahla.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota

#1070 Nový příspěvek od HONZAD »

V zimě moc příležitostí na vytánutí traktoru není, ale dnes jsem dovezl autem poslední fúru dřeva (samé zbytky) a pak přišla na řadu Kubota, která protáhne vozík skrz vysoký práh ve stodole a zajede až přímo na místo, kde dřevo skládám. S dobitou baterkou při teplotách kolem 0 startuje Kubota napoprvé.

Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1071 Nový příspěvek od Buggy »

Chlapci na b 7000 mi přes týden začal téct olej kolem vývodového hřídele, měli jste to prosím někdo dole, nevíte rozměry těsnění?

JardaCNC
Příspěvky: 2358
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota

#1072 Nový příspěvek od JardaCNC »

No to nevím, ale stačí vyšroubovat 6 šroubků, vytlačit víko a stáhnout ložisko (kuželíkové) - jen venkovní kroužek a asi vymezovací plíšek a jsi tam. Dělal jsem to asi před 3 týdny. Myslel jsem že je v háji ložisko a naopak byl v háji ten vymezovací kroužek - ustřihl se.

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1073 Nový příspěvek od Buggy »

Tak jsem to odpoledne otevřel, jak říkáš.

No a na hřídeli mám pod guferem vyjeté drážky, dá se ta hřídelka koupit, nebo opravit?

A Jardo, když jsi to skládal, jak jsi to těsnil, na silikon? A jak jsi potom řešil vymezení ložisek? Díky

JardaCNC
Příspěvky: 2358
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota

#1074 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pod víkem bylo silné tvrdé těsnění - asi klingerit. to jsem dal celé pryč a taky ten střihnutý vymez. kroužek. Na sucho složil a bylo to OK. Tak jsem to dal na takové černé jako by gumové těsnění v tubě. A funguje to.

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1075 Nový příspěvek od Buggy »

Tak RVR říkají že když jsou drážky mělčí, přebrousí celou hřídelku (část pro gufero) a do 34,5 to utěsní standart 35 simerink. Rozměr gufera 35 48 7, na tom origo je taková plechová krytka, tu zkusím přelepit. Po odstranění vymezovacích plíšků a těsnění na silikon (apropo ten jejich "papír" či klingerit jde úplně debilně dolů) jsou vůle v ložiskách akorát.

Ještě když u toho měním olej v převodovce, v návodu mám 11l P80, ale ani zmínka o nějakém filtru, pod výpušťákem taky nic, je u kuboty B 7000 nějaký filtr nebo sítko hydraulického/převodového oleje?

Uživatelský avatar
quikshjare
Příspěvky: 77
Registrován: pát zář 06, 2013 8:42 pm
Bydliště: Hranice

Re: Kubota

#1076 Nový příspěvek od quikshjare »

Dítko na olej je součástí sroubu na sani hydraulickeho čerpadla pod pravou nohou u ražení předního nahonu a zelva -zajíc, alespoň u B 6001

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1077 Nový příspěvek od ladiki »

Buggy, do převodovky určitě nepatří P80!!!!!! Dej tam UTTO olej. Shell spirax S4 TXM, Agip rotra apd.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota

#1078 Nový příspěvek od Tom »

ladiki píše:Buggy, do převodovky určitě nepatří P80!!!!!! Dej tam UTTO olej. Shell spirax S4 TXM, Agip rotra apd.
Můžeš mi prosím vysvětlit, proč do převodovky nepatří PP 80, když je to standardní převodový ojel pro traktory?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1079 Nový příspěvek od Mikas004 »

Já mám na Yanmaru PP80 nebo PP90 přímo v návodu k obsluze.
Do přední nápravy příjde taky.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#1080 Nový příspěvek od bt66 »

Tom píše:
ladiki píše:Buggy, do převodovky určitě nepatří P80!!!!!! Dej tam UTTO olej. Shell spirax S4 TXM, Agip rotra apd.
Můžeš mi prosím vysvětlit, proč do převodovky nepatří PP 80, když je to standardní převodový ojel pro traktory?
Lebo to nie je iba prevodovka, ale zároveň aj nádrž oleja pre hydrauliku, + aj mokrá brzda. Odporúčané oleje do tej spoločnej nádrže sú oleje UTTO alebo STOU !

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“