Petrova MT8-065

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Petrova MT8-065

#61 Nový příspěvek od peče »

Moc chválím, supr práce 8) 8) 8) Souhlasim po vzhledové stránce jsou Mt8 050..150..až 065 velice povedené. Jak budeš řešit jízdu po veřejných komunikacích, když motor s feliciie není schválen pro použití v Mt8 065?? v technickém osvědčení není motor uveden na STK nechodíme. Jedině při vážné nehodě, může nastat problém... při vypracování znaleckého posudku odbornou zkušebnou. Jen se ptám, moc se v těchto věcech nevyznám :shock:

Držím palce při přestavbě, zatím tam smradocha motor nechávám, jen letos jsem pro něj připravil práci: obracení sena a jednoradličný pluh aby manželka nedržkovala.. k čemu ti je, když s ním nejezdíš a používáš jen ten druhej ( 050) :)

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#62 Nový příspěvek od Kinza »

dal jsem větší čerpadlo 8,2ccm původně jsem chtěl 11, ale to by se musely natahat komlet nové trubky, tohle mi bude stačit, plus jsem dal všechny nové hadice a repasoval pístnice.
Obrázek

a udělal jsem si nový držák třetího bodu s více polohami, závěs s koulí a nový otočný závěs
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrova MT8-065

#63 Nový příspěvek od Milhauss »

Parádní věcičky 8) 8) 8) To čerpadlo máš nové,kolik to koštuje??? A jaké máš hadice 10mm??? Taky by se mi líbilo větší

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#64 Nový příspěvek od Kinza »

čerpadlo mám nové, koukal jsem na kardanku tam je levnšjší ale celohliník jsem nechtěl, tak jsem koupil u Eurofluid stálo 2300 bez DPH plus vložka k předložisku 200, držák a protikus jsem si dělal sám, mám to hnané přímo od klikovky, jinak čerpadlo mám 8,2ccm, to dává 8 až 25 l/min (původní 4 až 14 l/min) ale to samo o sobě moc neřeší, protože MT8-065 má orig. rozvaďeč s omezovačem průtoku na 10l/min, tak předpokládám, že 050 má ten samý, já mám připraven ještě jeden rozvaděč bez omezení průtoku, a přidám si tím na traktor 2 rychlé okruhy

hadice jsem zvětšil a to sací na DN16, výtlak na DN12, a až budu dávat ten druhý rozvaděč zvětším ještě odpad na DN14 nebo 16) ostatní jsem nechal

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#65 Nový příspěvek od Kinza »

fotky závěsů na traktoru

Obrázek Obrázek

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: Petrova MT8-065

#66 Nový příspěvek od Ferko »

Prosím tě , z čeho je ten závěs ? Kde se dá sehnat a za kolik?

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#67 Nový příspěvek od Kinza »

mám hotovo ještě pár drobností, a sice to jede, ale bez jednotky motor nechodí dobře a v zimě hůře stratuje, navís mám rozbitý startér musím ho opravit. věcí jsem měl v plánu více ale času je málo, tak aspoň že je traktor pojízdný , a to ostatní budu dělat postupně.

Obrázek Obrázek

na podzim jsem si dovezl zánovní polotěžké nesené brány a 2 až 3 radličný pluh, mám to zatím půjčené a pokud budu spokojený tak to případně koupím, uvidím jestli to ty dvě radličky utáhne, tři asi těžko

Obrázek Obrázek Obrázek

také jsem si udělal hydraulicky natáčenou radlici to mi chybělo (ale zatím to vypadá že žádní sníh nebude aspoň ušetřím naftu :) ) a rám závaží , jako závaží budou sloužit dle potřeby 2 až 4 0,5m silniční obrubníky (90 až 170kg) závaží jde dát dopředu i dozadu (něco podobného má zde Antony30011, vymyšlené to mám už dlouho ale on mě s realizací předběhl :) )

Obrázek Obrázek Obrázek

a nějaké videa





ještě přemýšlým, že bych udělal na radlici nástavky, když teď budu využívat celý její rozsah, nedělal je někdo nebo nejsou zde někde rozměry, případně oměřil by někdo?

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#68 Nový příspěvek od Kinza »

Ferko píše:Prosím tě , z čeho je ten závěs ? Kde se dá sehnat a za kolik?
jaký myslýš kouli nebo tlamu?
kouli mi přivez bratr z vrakáče a nevím z čeho je, držák jsem sidělal sám , ale tuším že takovéto se dávají např na oktávky pokud jde o pevný závěs, jedině se podívat na nějakém vrakáči
a tlamu jsem sidělal sám

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 731
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Petrova MT8-065

#69 Nový příspěvek od matto »

a aku to terat spotrebu? podľa mna chcelo by to asi obmedzovac na 3t-3,5t otacok
TRAC MT8-151.32, ZETOR 7245 UKT
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrova MT8-065

#70 Nový příspěvek od Milhauss »

Tu radlici jsi udělal pěkně. Taky tam chci přidělat opěrná kolečka,dvě mám doma a pístnici plánuji taky. Ale teď řeším problém,když mám radlici rovně,krásně kopíruje zem,ale jak ji natočím,mám jednu stranu na zemi a druhou 5 cm nad zemi. jak jsi na tom Ty??? Zkoušel jsem to ladit třetím bodem,ale ani prd. Ramena na pevno,tak nějak nevím co s tím,jedině dát delší břit a přitlačit to hydraulikou :-/ :-/ :-/ Jinak pěkná práce,detaily se doladí

Uživatelský avatar
MICHAL100
Příspěvky: 282
Registrován: pát lis 28, 2008 8:48 am
Bydliště: kozlov

Re: Petrova MT8-065

#71 Nový příspěvek od MICHAL100 »

Mám 50cm nádstavec a zbytek radlice s te by šli udělat nádstavce

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#72 Nový příspěvek od Kinza »

tak jsem do vlákna napsal blbost ,nevím kde jsem k tomu přišel,

koukal jsem na původní čerpadlo a je tam 11l/1500ot, 12,5Mpa
označení A096XT M

ale tolik mi nedávalo asi už je vyjeté :-/

radek
Příspěvky: 840
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: Petrova MT8-065

#73 Nový příspěvek od radek »

Ten otočný závěs máš vařený nebo ohybaný?

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Petrova MT8-065

#74 Nový příspěvek od Kinza »

matto píše:a aku to terat spotrebu? podľa mna chcelo by to asi obmedzovac na 3t-3,5t otacok
spotřebu zatím nevím, ale ani jsem ji nikdy nepočítal, předlokládám že normálně tak polovinu a v zátěži tak třetinu (bez jednotky to teď žere o něco víc, protože nefunguje ventil dávkování paliva, až bude jednotka tak se uvidí, spotřebu uvidím až v létě , chci kupovat mulčovač na cca 1ha), omezovač je přímo na čerpadle, origo seřízen a 4,5t, ale nedá mi plný krok plynu, takže to může být tak 4t ale víc jak 3,5t jsem to netočil, to by se podle zvuku asi něco rozkočilo, zatím to stahovat nebudu možná později ale využívat vyšší ot. téměř nebudu, motor má dost výkonu v nízkých a oto mi šlo předvším, dělat téměř vše mezi 1 a 2t
MICHAL100 píše:Mám 50cm nádstavec a zbytek radlice s te by šli udělat nádstavce
dík za info, letos to vyzkouším bez, nástavců (pokud bude sníh) a uvidím, nástavce udělám případně na příští rok
Milhauss píše:Tu radlici jsi udělal pěkně. Taky tam chci přidělat opěrná kolečka,dvě mám doma a pístnici plánuji taky. Ale teď řeším problém,když mám radlici rovně,krásně kopíruje zem,ale jak ji natočím,mám jednu stranu na zemi a druhou 5 cm nad zemi. jak jsi na tom Ty??? Zkoušel jsem to ladit třetím bodem,ale ani prd. Ramena na pevno,tak nějak nevím co s tím,jedině dát delší břit a přitlačit to hydraulikou :-/ :-/ :-/ Jinak pěkná práce,detaily se doladí
je pravda že jsem toto nijak zvlášť nezkoumal, používal jsem jen první polohu ale nepřišlo mi že by se vyvracela, pokud budu mít o víkendu chvilku čas vyzkouším to
radek píše:Ten otočný závěs máš vařený nebo ohybaný?
tlama - spodní a horní deska je ohýbaná 10mm výpalek a zbytek je svařenec 8mm svary, čep je 30mm a M30 m

Alexss
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 04, 2014 10:31 am
Bydliště: Dolní Řasnice

Re: Petrova MT8-065

#75 Nový příspěvek od Alexss »

Zdárec kluci tak sem prodal svůj mini a koupil sem 065 dnes nafotím a pošlu foto. Hned asi azčnu generálku jen sem se chtěl optat na co si mám dávat u té 65 pozor :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“