Cipískovy Eresy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#331 Nový příspěvek od cipisek »

Já mam Jednoho Eresa na Papírech. ale mám ho na značkách a co 4 roky musím na technickou. Pojistku mám u čpp. a ročně mě stojí 168kč :)
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Cipískovy Eresy

#332 Nový příspěvek od duchodce »

Dík , mě se to zdálo nějak moc , otočím se jinam.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#333 Nový příspěvek od cipisek »

Pro majitele Eresů tu na foru jsem sa rozhodl nafotit a popsat nějaké rozdíly mezi jednotlivýma verzema 2 válcových převodovek. začnu Diferenciálem a pastorkem. Mám rozhozenů převodovku a spoustu věcí kolem. študujte od spodu 8)
Přílohy
objímka zasunutá takže Eres Jede.
objímka zasunutá takže Eres Jede.
Tu je vychytávka po které asi touží každý kdo chce Eresem honit štěpkovač. Vypínaní pojezdu tak aby šlo zvolit závislost vývodového hřídele na Rychlosti a Eres při tom stál. Toto je jenom u 2 váců. 4 válec to už nemá. Tu je pojezd vypnut
Tu je vychytávka po které asi touží každý kdo chce Eresem honit štěpkovač. Vypínaní pojezdu tak aby šlo zvolit závislost vývodového hřídele na Rychlosti a Eres při tom stál. Toto je jenom u 2 váců. 4 válec to už nemá. Tu je pojezd vypnut
detail obou pastorků ze předu
detail obou pastorků ze předu
víko modernizované 2 verze. u 4 válců je to zase trochu jiné.
víko modernizované 2 verze. u 4 válců je to zase trochu jiné.
víko 1. verze
víko 1. verze
2 verze pastorku Diferenciálu. u 2 válcových převodovek. ve předu je první verze od těch oholených diferáků. kde ty jednotlivé ozubené kola sů na válečkových ložiskách. i to ložisko u pastorku. v pozadí je modernizovaný pastorek. tam sů všude kuličková ložiska
2 verze pastorku Diferenciálu. u 2 válcových převodovek. ve předu je první verze od těch oholených diferáků. kde ty jednotlivé ozubené kola sů na válečkových ložiskách. i to ložisko u pastorku. v pozadí je modernizovaný pastorek. tam sů všude kuličková ložiska
Diferenciál č.2
Diferenciál č.2
Totak asi vypadajů všecky uzávěky starého typu. Zasouvací objímka je z kvalitnějšího materiálu než samotné diferenciál.. mám toty diferáky 2 a oba sů na tom podobně
Totak asi vypadajů všecky uzávěky starého typu. Zasouvací objímka je z kvalitnějšího materiálu než samotné diferenciál.. mám toty diferáky 2 a oba sů na tom podobně
pozná sa podle tohoto šroubovaného víka
pozná sa podle tohoto šroubovaného víka
První verze Diferenciálu na prvním typu 2 válců. Tento diferák má uzávěrku na Levé straně a ovládané pedálem. tento diferák pravděpodobně má u všech co ho majů už strhnutů uzávěrku. souudruzi z NDR udělali chybu při konstrukci
První verze Diferenciálu na prvním typu 2 válců. Tento diferák má uzávěrku na Levé straně a ovládané pedálem. tento diferák pravděpodobně má u všech co ho majů už strhnutů uzávěrku. souudruzi z NDR udělali chybu při konstrukci
Pohled z boku. Víka sů zalisované
Pohled z boku. Víka sů zalisované
Tu je diferák 4 válcové převodovky kdy je uzáverka na pravé straně a ovládaná páčkou. toten diferák je aj u 2 válců po modernizaci
Tu je diferák 4 válcové převodovky kdy je uzáverka na pravé straně a ovládaná páčkou. toten diferák je aj u 2 válců po modernizaci
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Cipískovy Eresy

#334 Nový příspěvek od jano »

uzávierkové kolečko mohlo byť viac krát vymenené a diferáky sú potom bezzubé :-/

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#335 Nový příspěvek od cipisek »

jano píše:uzávierkové kolečko mohlo byť viac krát vymenené a diferáky sú potom bezzubé :-/

Je to možné ale nepravděpodobné. už aj v příručce je psané " pro náchylnost k opotřebení byl změněn materiál diferenciálu". podle mě je u obou těch oholených diferáků objímka původní
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 712
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Cipískovy Eresy

#336 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, super fotky už konečně vim jak vypadá to vypínání pojezdu :)
Cípísek: v mém vlákně jsem nafotil a natočil video zapojeného špalíkovače :)

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Cipískovy Eresy

#337 Nový příspěvek od Nelinář »

Dobrý den pane Cipísek.. :D .............. toto mne velmi pobavilo :vysmech: :vysmech: :vysmech: Dobrý den Jak jsem si pročetl cele toto téma tak se dosti často vyskytujete na Trojáku.. Přez zimu tam pracuju na sjezdovce u soudruha kapitalisty Jakuba Juračky :) Jen takové dotaz znáte pana Češku? mám od něj Eresa ale nemám na něj už kontak a potřeboval bych sa s ním spojit. mohl by jste mě ho sehnat? předem děkuju
Kurde hned mi to začalo šrotovat, kdo to može byt, šak tam dělám aj já, a potom mrknu na Nick a už su doma, nazdar autobusáku :-D tak a fčíl študíruj ty, :D gdo su já :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#338 Nový příspěvek od cipisek »

Nelinář píše:Dobrý den pane Cipísek.. :D .............. toto mne velmi pobavilo :vysmech: :vysmech: :vysmech: Dobrý den Jak jsem si pročetl cele toto téma tak se dosti často vyskytujete na Trojáku.. Přez zimu tam pracuju na sjezdovce u soudruha kapitalisty Jakuba Juračky :) Jen takové dotaz znáte pana Češku? mám od něj Eresa ale nemám na něj už kontak a potřeboval bych sa s ním spojit. mohl by jste mě ho sehnat? předem děkuju
Kurde hned mi to začalo šrotovat, kdo to može byt, šak tam dělám aj já, a potom mrknu na Nick a už su doma, nazdar autobusáku :-D tak a fčíl študíruj ty, :D gdo su já :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
Baryn? čabloň? :) nigdo jiné to ani byť nemože jak jeden z těch dvou exotů :jazyk:
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6099
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Cipískovy Eresy

#339 Nový příspěvek od ola »

Ahoj cipísku,lěsti je baryn ten co myslím,tož ten je na taký počuňk moc véľký a ani nic takého nemá,tož to je natuty ten druhý. 8)
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Cipískovy Eresy

#340 Nový příspěvek od Nelinář »

:smich: :smich: :smich: Tý fole baryn vlézt do triálka, tož v něm skřékne a bude sa lámat v půli jak ten tékáč, ale opačně :smich: :smich: :smich:
Nazdar cipísku pěkné jezdítko máš, a fakt to vypadá jek ten merkur :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Cipískovy Eresy

#341 Nový příspěvek od Leo »

Někomu z fora patří tento špalíkovač na RS

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#342 Nový příspěvek od cipisek »

to video jsem viděl kdysi. ale on ten štěpkovač má myslím málo otáček. Zak jsem to kdysi chtěl taky ale nkonec jsem zvolil klasiku. abych mohl za to zapřihnou vlečku.
Neli, Ola:Kdyby Baryn vlezl do toho Traktůrku tak sa ten Traktůrek rozšvácne na půlky :jazyk: Baryn je mamut.
Jakto že jsi nebyl s Hasičama na Yettym? jsem sa po tobě zháňal.. a ty nikde. I když nebyl sních tak sranda stejnak byla... aj ze soutěžní vzduchovky jsem si zastřílal a dokonce jednů trefil. No Biatlonista už ze mě nebude :typek:
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Cipískovy Eresy

#343 Nový příspěvek od Nelinář »

Měl sem neaké pilno, tož sem nemohl, a ty jsi měl v ruce zbraň? a na kopci? a nacopak jsi střílel? neaký pohyblivý terč s červenýma vlasama? :)

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 831
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#344 Nový příspěvek od cipisek »

Nelinář píše:Měl sem neaké pilno, tož sem nemohl, a ty jsi měl v ruce zbraň? a na kopci? a nacopak jsi střílel? neaký pohyblivý terč s červenýma vlasama? :)
no popravdě lákalo mě to :typek: ale ten byl zalezlé v půjčovně a rači ani frňák nevytáhl..
a co ty vlastně tady? Traktory ťa nadchly? 8) když už sa na kopcu nepotkáme tak aspoň tu
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Cipískovy Eresy

#345 Nový příspěvek od Nelinář »

Tož baže že nadchly, máme toho našeho škrkáča už dlůho, a furt sem sa tak neak bál ho opravovat sám. A tož tadyk na foru je mrtě rad a inspirací, tož už sa teho tak nebojím. Také ňa překvapuje co sa všecko dělá. Třeba o neakém Eresákovi jsem jakživ neslyšel. Pěkné to máš. 8)

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“