Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#181 Nový příspěvek od Graman »

Graman píše:
DYK píše:Jsem rád, že jsi takto vzal. Nepsal jsemto v hněvu,jen takové spíše úsměvné popíchnutí.


Rado, mě je tak nějak víc než jasný, že je to pro firmu ŠUPA. Akorát nechápu, proč okrádá slovenské uřivatele strojů o standart výrobků Vari a spíše je takto devalvuje. Jak tedy těma netlumiči vibrací, tak rozsahem možností nastavení, hlavně horního dílu a jeho komfortem odsluhy. (klička)

No a teď Graman.
Nebudeme si zde snad dokazovat, jakou funkčnost stran tlumení vibrací mají měkčená madla na koncích trubek, že ne? Navíc antivibrační systém by měl být umístěn jinde, daleko jinde. Takže vaše řidítka žádný antivibrační systém prostě a jednoduše nemají. Právě díky těm vibracím se po čase z nich obsluze svlékají ta gumová madla při práci. No a když jsi sem takticky zapletl i řidítka s šroubovacíma koulema na koncích. To bylo příslušenství k sekací liště a bylo to i jako protizávaží, pro jiný provoz výrobce doporučoval je demontovat. Nebudu se zde dále rozepisovat o tom, že i tyto řidítka měla AV systém, dole u motoru v krku dvě kuželové fumy. Dokonce i úplně starý řidítka Terra měli k sečení na domontáž dva silengloky jako AV systém. Jinak platí v podstatě to, co jsem psal Radovi. Proč takovýma výrobkama šidíte slováky o standart značky Vari a vlastně ji do jisté míry poškozujete? I když teda uznávám, že by tato otázka byla adresnější na toho, kdo si to takto nechal vrobit s cenovým tlakem. Poslední věc jsou pluhy. Jistě jsi si všiml, že doteď jsem to nijak nekomentoval. To asi jen proto, že tluču hřebík (klinec) na hlavičku jsi stran pluhů vystartoval po mě. A já dál budu..... nebo vlastně nebudu se k "vašim" pluhům nijak vyjadřovat. Je to zbytečný, každý vidí oč jde a nechci se s tebou hádat a přít o věcech ronajících se 1+1. Jen podotknu. To na slovesku došli pluhové šruby, že jsou na fotkách normální zapuštěný se šlicem pro plochý šroubovák a dlouhý celkem dost? Kam se poděl fortel, um a hranice toho, pod co se je schopen řemeslník ještě "podepsat"?
DYK ty sa nezmeníš. :) Tvoje názory si rád vypočujem respektíve prečítam. Že mi niekoho okrádame o štandart no neviem ja viem iba to že možno sa ti to neľúby ale zákazníci sú s mojima výrobkámi spokojný a to je pre mňa hlavné kritérium. Neviem čo mám k tomu dodať. Ak sa ti neľúby moje práca nekupuj ja nevyrábam na kilá ale na tony to znamená asi že tie výrobky za niečo stoja pri tej cene. Ak máš nejaký návrh čo zlepšiť daj vedieť. Dyk a čo sa týka toho vylepšovania ono to trvá nedá sa mi zo dna na den prerobiť celý výrobný program.
Beriem ťa ako kritika a ako som povedal rád si ťa vypočujem.
No ešte niečo doplním videl si nové riadidlá na Vari ( tie čínske ). Majú slabú gumu pri prevodovke a pomerne tvrdú. Držal som ten stroj v rukách a môžem konštatovať ako keby tam nič nebolo a dovolím si tvrdiť že riadidlá mojej spoločnosti sú lepšie a za to si stojím.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#182 Nový příspěvek od DYK »

Já uznávám, že směřovat slovo "okrádat" na tebe není moc přesné, ty hold vyrábíš něco a za tolik, jak si to obchodník objednal a nebudeš-li vyrábět ty, bude někdo jiný. Taky chápu, že jsou zákazníci spokojení. Jenže a na rovinu, proč? Není to náhodou i tím, že si prostě nemohou vybrat? Šupa je distributor Vari pro Slovensko. Vše co vyrobíš na Vari končí u něho, aby on z komponent poskládal stroj. Tedy použije zrovna tvoje řidítka. Dokonce ani ten osový svorník nevloží jak má, soudě podle fotek. A taky proto, že ti řekl, že řidítka nesmějí stát víc jak...... Proto ty slevy na komplet pohonné jednotky. Motory, ty o tolik levněj nedostane. No a slovenský zákazník nemá jiné možnosti než koupit co je na krámě a nemá možnost si vybrat a posoudit, co je co. Ti zvídavější si prohlédnou obrázky na stránkách výrobce a ti co i vědí co co znamená a všimnou si, se začnou pídít, proč je tam to a jinde jen ono. Nakonec i díky singrovnému, kdo ví jak by finančně dopadl nákup stroje v ČR. Ale jak píšu, je to jen pro některé a většina toto nepodstoupí. Je škoda, že jsi se místo na mě více nezaměřil v odpovědi na technickou stránku popsaného. Já plně chápu, že budeš plivat na řidítka od Vari, ale dovol abych ti onámil, že prošla zkušebnou, hodnoty vibrací jsou známé a získal se evropský certifikát. Tedy jsou schválená a certifikovaná pro EU stejně jako ostatní stroje a dokonce i adaptéry. Hlavně ty aktivní. Můžeš jít i ty se svým výrobkem do zkušebny a aby obstál v předepsaných hodnotách? Já nevím, jen se ptám. Ta slabá a tvrdá guma u motoru je právě to, co se dá nazvat AV systém a právě tam, kde má být. Tedy co nejblíž zdroji vibracím. Zjevně nevíš jak a kde se vibrace měří, protože by jsi jinak nepsal o gumových madlech jako dotatečné AV ochraně. Všiml jsi si aji rozsahů možností nastavení a jeho komfortní obsluhy pro zajištění? Nezapomeń prosím ani na to, že ten stroj spolu s vlekem je vybaven při prodeji technickým osvěčením pro provoz na pozemních komunikacích ČR, tak i z toho tytulu snad uznáš, že nějaké ty "zkoušky" pro ono schválení musí mít. Ovšem jen těžko změním názor na to, že slovenský zákazník je šizen a že stroj jako takový je nabízen v nestandartní a ke všemu nižší kvalitě výrobce a to se musí změnit.
Naposledy upravil(a) DYK dne stř led 08, 2014 3:43 pm, celkem upraveno 2 x.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 11243
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#183 Nový příspěvek od chobotek »

…pluhový šroub po 1000ks stojí cosi přes pět korun. Problém by mohl být akorát v tom, že se materiál stříhá a vrtá. Jestli se pálí, není tam snad takový problém ten čtvercový otvor udělat. Plasmě je jedno po jaké křivce jede. Furt si myslím, že distributor určil cenový strop, způsob jeho dosažení leží na výrobci. Prostě mě nejde do hlavy, proč je to udělané zrovna takhle - je z toho na dálku vidět snaha ušetřit každý cent.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#184 Nový příspěvek od serpenton »

Jak jsem tu psal dotaz na pluhy JOSK/AGROBON, tak jsem psal do firmy JOSK dotaz na jejich pluhy, jestli mě mohou poslat jejich označení pod kterým mohu hledat na webu, nebo prodejce či fotku.
Odpověděli mě, že nářadí na malozemědělskou techniku už nedělají 10 let a odkázali mně na firmu AGROBON.
Doplnil jsem svůj dotaz, zda od nich AGROBON převzal výrobu těch pluhů, nebo jestli dělají stejné desky. Na to mě odpověděli, že tuto informaci nemají. Čili podle mně, výrobu nepřevzali a maximálně to dělají stejně - možná.
Stejně je ale možné některých prodejců najít pluh s označením výrobce JOSK, ale mají stejné označení pluhu jako Agrobon - tedy to nejspíše JOSK není. Otázka je jestli to dělají schválně nebo to zapomněli přepsat.
.... že se ten JOSK všude doporučuje, ale už to v podstatě nejde koupit... nevím, možná to AGROBON dělá navlas jako to dělával JOSK ? (píšu samozřejmě celou dobu o pluhu za Vari, Agzat ...)
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#185 Nový příspěvek od Graman »

DYK píše:Já uznávám, že směřovat slovo "okrádat" na tebe není moc přesné, ty hold vyrábíš něco a za tolik, jak si to obchodník objednal a nebudeš-li vyrábět ty, bude někdo jiný. Taky chápu, že jsou zákazníci spokojení. Jenže a na rovinu, proč? Není to náhodou i tím, že si prostě nemohou vybrat? Šupa je distributor Vari pro Slovensko. Vše co vyrobíš na Vari končí u něho, aby on z komponent poskládal stroj. Tedy použije zrovna tvoje řidítka. Dokonce ani ten osový svorník nevloží jak má, soudě podle fotek. A taky proto, že ti řekl, že řidítka nesmějí stát víc jak...... Proto ty slevy na komplet pohonné jednotky. Motory, ty o tolik levněj nedostane. No a slovenský zákazník nemá jiné možnosti než koupit co je na krámě a nemá možnost si vybrat a posoudit, co je co. Ti zvídavější si prohlédnou obrázky na stránkách výrobce a ti co i vědí co co znamená a všimnou si, se začnou pídít, proč je tam to a jinde jen ono. Nakonec i díky singrovnému, kdo ví jak by finančně dopadl nákup stroje v ČR. Ale jak píšu, je to jen pro některé a většina toto nepodstoupí. Je škoda, že jsi se místo na mě více nezaměřil v odpovědi na technickou stránku popsaného. Já plně chápu, že budeš plivat na řidítka od Vari, ale dovol abych ti onámil, že prošla zkušebnou, hodnoty vibrací jsou známé a získal se evropský certifikát. Tedy jsou schválená a certifikovaná pro EU stejně jako ostatní stroje a dokonce i adaptéry. Hlavně ty aktivní. Můžeš jít i ty se svým výrobkem do zkušebny a aby obstál v předepsaných hodnotách? Já nevím, jen se ptám. Ta slabá a tvrdá guma u motoru je právě to, co se dá nazvat AV systém a právě tam, kde má být. Tedy co nejblíž zdroji vibracím. Zjevně nevíš jak a kde se vibrace měří, protože by jsi jinak nepsal o gumových madlech jako dotatečné AV ochraně. Všiml jsi si aji rozsahů možností nastavení a jeho komfortní obsluhy pro zajištění? Nezapomeń prosím ani na to, že ten stroj spolu s vlekem je vybaven při prodeji technickým osvěčením pro provoz na pozemních komunikacích ČR, tak i z toho tytulu snad uznáš, že nějaké ty "zkoušky" pro ono schválení musí mít. Ovšem jen těžko změním názor na to, že slovenský zákazník je šizen a že stroj jako takový je nabízen v nestandartní a ke všemu nižší kvalitě výrobce a to se musí změnit.
Keď to zmeníš dám ti 5000€. A už preťaň aj tak mám najlepšie výrobky :D . Pochop keby to bolo zlé tak to ľudia nekupujú. To je klasický sedliacky rozum a keď ide o to sú v ponuke aj moje aj Vari a ľudia chcú moje a ceny sú tie isté tak asi o čom to je.
A ďalšia vec nechýbalo málo a všetky pluhy pre Vari mali pochádzať od nás len som neprístúpil na cenu. Boli na skúškách a obstáli na 1. dopadli lepšie než tie české- pardon čínské. Tie české ( staré) priznávam to bol ešte kus dobre odpracovanej práce. Ale vieš DYK cena je cena a čína je čína. Tak že kto koho ukrátil o kvalitu ja som kvalitu dodal za danú cenu, výrobok obstál len niekto je aký je nehnevám sa je to biznis. Ale o tom ako to funguje ťa nebudem poučovať myslím že to pochopíš. A čo sa týka toho že kto koho o čo obral niekedy bol Veri systém niečo neprekonatelné ale môj osobný názor čo sa vyrába teraz opakujem moj názor je to všetko už iba čínsky shit. Videl som karburátory a motory ktoré sem dovážajú a celé zle. Jediné čo sa udržalo je podľa mna Agzat nehovorím to preto že som Slovák ale preto že je to pravda . Starý dobre urobený kvalitný stroj.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#186 Nový příspěvek od serpenton »

Graman píše:...Jediné čo sa udržalo je podľa mna Agzat nehovorím to preto že som Slovák ale preto že je to pravda . Starý dobre urobený kvalitný stroj.
Subjektivně a neobjektivně - to se mě dobře čte, asi proto že mám Agzat. :)
Ale vážně on se Vari opravdu vaří v číně ? A celej ?
A Agzat se pořád opravdu dělá v SK? A celej ?
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#187 Nový příspěvek od Graman »

serpenton píše:
Graman píše:...Jediné čo sa udržalo je podľa mna Agzat nehovorím to preto že som Slovák ale preto že je to pravda . Starý dobre urobený kvalitný stroj.
Subjektivně a neobjektivně - to se mě dobře čte, asi proto že mám Agzat. :)
Ale vážně on se Vari opravdu vaří v číně ? A celej ?
A Agzat se pořád opravdu dělá v SK? A celej ?
Presne tak som skoro každý deň pri tých krabiciach made in china Vari. Sem tam majú chlapci problé to poskladať a spojazdniť.
A čo sa týka toho agzatu, je to tak ža na dielni je 40 frezárov sustružníkov a iných odborníkov a je to stále robené tak ako kedysi. Kalené kolečká v prevodovke všetko dopasované tak ako má byť. Toto je ešte stará dobrá výroba. Česť firme VVED TECHNIKA ktorá vyrába tieto stroje.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#188 Nový příspěvek od serpenton »

Graman píše:.. Toto je ešte stará dobrá výroba. Česť firme VVED TECHNIKA ktorá vyrába tieto stroje.
Tak v tom případě ano, ale škoda že stejně nedbají na prezentační a prodejní servis v ČR. Prodejců je tu pomálu - vím o třech. Prostě v přístupu k obchodní stránce v ČR by se mohli u Vari učit.
A pak teda ještě nechápu proč neudělali úpravu v převodových poměrech na 4T motory ? To by přece nemělo být extra složitý ?
Jo a ještě mě mrzí, že se nepustili do procesu, který by umožnil, jezdit Agzatem legálně po silnici.
Tyto 3 věci mě prostě u Agzatu mrzí i když jinak je mě sympatičtější než Vari.
Ale je taky pravda, že dneska stojí skoro stený peníze jako v roce 96 a to už ty peníze nejsou co bývaly :)
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#189 Nový příspěvek od Graman »

serpenton píše:
Graman píše:.. Toto je ešte stará dobrá výroba. Česť firme VVED TECHNIKA ktorá vyrába tieto stroje.
Tak v tom případě ano, ale škoda že stejně nedbají na prezentační a prodejní servis v ČR. Prodejců je tu pomálu - vím o třech. Prostě v přístupu k obchodní stránce v ČR by se mohli u Vari učit.
A pak teda ještě nechápu proč neudělali úpravu v převodových poměrech na 4T motory ? To by přece nemělo být extra složitý ?
No ono je to asi takto. Agzat je stroj ktorý stojí asi o málo viac než Vari. Všetci ho stým porovnávajú ale môj názor je ten že agzat je o triedu vyššie. Ale aby bola predajnosť tak musia mať skoro tie isté ceny ako vari a s toho vyplíva že pri výrobe kvalit. stroja je viac výdavkov ale cena predaja musí byť konkurencie schopná a aby Agzat zarobil nemôže dávať také marže ako Vari ktoré má dobrú reklamu na trhu ale zato nemajú tak finančne náročný stroj na výrobu a preto hovorím že agzat nemá také pokritie lebo obchodníci ho nechcú predávať. No uvidíme do budúcnosti či ľudia pristúpia na kvalitu alebo kvantitu a cenu.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#190 Nový příspěvek od serpenton »

Graman píše:.... No uvidíme do budúcnosti či ľudia pristúpia na kvalitu alebo kvantitu a cenu.
hmmm a vo tom to je. Obávam sa, že pristúpia na cenu a reklamu a dostupnost a servis - ale jak jste psal, to spolu souvisí ...
A jak jsem tu psal v jiném vlákně, lidi brečí po kvalitě ale když přijde na cenu ...
To vidím u sebe na blbych vajcach. každý se ptá po domácích vajičkách, ale když si řeknu 3,50 tak se šklebí že v obchodě jsou za 1,90 - tak už mám slepice jen na vejce pro sebe ...
Naposledy upravil(a) serpenton dne stř led 08, 2014 5:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#191 Nový příspěvek od Graman »

serpenton píše:
Graman píše:.... No uvidíme do budúcnosti či ľudia pristúpia na kvalitu alebo kvantitu a cenu.
hmmm a vo tom to je. Obávam sa, že pristúpia na cenu a reklamu a dostupnost a servis - ale jak jste psal, to spolu souvisí ...
A jak jsem tu psal v jiném vlákně, lidi brečí po kvalitě ale když přijde na cenu ...
No ved toto je kamen úrazu keby to tak bolo ako chcem já ale aj iný tak Čína je bez roboty. No len toto tu niekto stále nechápe. Je to jednoduché ak niekto niečo chce biele za 100 a ja mu dám červené za 75 a plní to ten istý účel tak verím tomu že kúpi to za 75. Celé je to o ľudoch.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#192 Nový příspěvek od serpenton »

Graman píše: No ved toto je kamen úrazu keby to tak bolo ako chcem já ale aj iný tak Čína je bez roboty. No len toto tu niekto stále nechápe.
Až to pochopí, bude pozdě. Až se čína sekne a řekne bude to za víc, nebo až doprava začne být drahá pochopí že tržnice se otevře přes noc, ale fabrika, která skončila protože čína byla levnější se přes noc nezprovozní. Navíc prvovýroba dává nejvíc práce sama o sobě i následnými požadavky ....
Výroba potřebuje strojírny ty potřebují železo - železo potřebuje koks - koksárna potřebuje doly ...
Ale to zde asi nevyřešíme a jsme tu s tím trochu :OT:
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#193 Nový příspěvek od Graman »

serpenton píše:
Graman píše: No ved toto je kamen úrazu keby to tak bolo ako chcem já ale aj iný tak Čína je bez roboty. No len toto tu niekto stále nechápe.
Až to pochopí, bude pozdě. Až se čína sekne a řekne bude to za víc, nebo až doprava začne být drahá pochopí že tržnice se otevře přes noc, ale fabrika, která skončila protože čína byla levnější se přes noc nezprovozní. Navíc prvovýroba dává nejvíc práce sama o sobě i následnými požadavky ....
Výroba potřebuje strojírny ty potřebují železo - železo potřebuje koks - koksárna potřebuje doly ...
Ale to zde asi nevyřešíme a jsme tu s tím trochu :OT:
No to nie. Nejdeme radšej na pivo :) dal by som si takého čapáka. :)

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#194 Nový příspěvek od serpenton »

Ještě k těm klečím. To co mám na Agzatu není uplně ono. Když to posadím na bubnovou sekačku nebo rotavátor, tak bych potřeboval ještě přizvednout, ale už není kam. A to mám osobní výšku těměř standartních 180cm.Chystám se to převařit ...
U těch vašich klečí to vypadá že to jde trochu výš, ale testovali jste to i na tyto "nízké aplikace" ?
Obrázek
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#195 Nový příspěvek od Graman »

serpenton píše:Ještě k těm klečím. To co mám na Agzatu není uplně ono. Když to posadím na bubnovou sekačku nebo rotavátor, tak bych potřeboval ještě přizvednout, ale už není kam. A to mám osobní výšku těměř standartních 180cm.Chystám se to převařit ...
U těch vašich klečí to vypadá že to jde trochu výš, ale testovali jste to i na tyto "nízké aplikace" ?
Obrázek
No takto tie riadidlá sú priamo na vari ale ako tak na to kukám agzatu tam chýbajú ešte ale 2 diery smerom dole, A nestačilo by tam iba niečo prerobiť nejkú tú dierku navyše. Ja ked dám riadidlá na Vari tak ich môžem hodne pustiť dolu s výškou som nikdy nemal problém.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“