Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#166 Nový příspěvek od DYK »

Já se tedy zeptám ještě jednou a jasněji, protože serpenton se jednou namíchá i kozám do pití. Tedy:
Graman, ty řídítka, jak mají řešený antivibrační systém?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 11243
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#167 Nový příspěvek od chobotek »

Graman píše:Lebo to tak chceli to teleso tak som ho tak vyrobil. :)
To by asi bylo nevhodné, zeptat se, kdo to tak chtěl, že? A kdybych chtěl normálně udělané nastavování, o kolik by to stálo víc? Já vím, že jenom blbě kecám, nekoupím si něco, co nefunguje a jeden kus pohodlně vyrobím sám, ale jen pro zajímavost.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#168 Nový příspěvek od Graman »

chobotek píše:
Graman píše:Lebo to tak chceli to teleso tak som ho tak vyrobil. :)
To by asi bylo nevhodné, zeptat se, kdo to tak chtěl, že? A kdybych chtěl normálně udělané nastavování, o kolik by to stálo víc? Já vím, že jenom blbě kecám, nekoupím si něco, co nefunguje a jeden kus pohodlně vyrobím sám, ale jen pro zajímavost.
Počkaj aké nadstavovanie do strán ??? napr ked potrebuješ priorať k viniču ???

rado
Příspěvky: 162
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#169 Nový příspěvek od rado »

Dyku, myslis tie červeno-čierne riaditka na predchádzahúcej strane?

chobotek
Příspěvky: 11243
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#170 Nový příspěvek od chobotek »

Graman, pořád píšu o nastavovacím tělese pluhu. To od Tera/Vari (a tvoje kopie) je udělané tak, že je možné natáčet pluh podle podélné osy, ale mezi pravou a levou stranou je stejný úhel, daný při výrobě. To je ve většině (chtěl jsem být korektní, takže jsem potlačil nutkání napsat "všech") případů nevhodné, takže po otočení na souvrati je třeba zase laborovat s nastavením. Naproti tomu nastavovací těleso PF-62 nebo M-6 umožňuje nastavit pravou i levou stranu zvlášť. Sice s použitím nástroje, ale přece. A mě se víc líbí hezky zorané pole bez pakárny, takže ten klíč v kapse snesu. Kdyby to ovšem šlo bez nej, bude to plus. (S Vari už jsem dlouho neoral, mám na to těžší jednoosák, kde jde pěkně seřídit pluh, ale tohle mi tam opravdu hodně vadilo)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#171 Nový příspěvek od DYK »

rado píše:Dyku, myslis tie červeno-čierne riaditka na predchádzahúcej strane?
Ano, přesně ty myslím. Očividně se mu do odpovědi nechce. Proč? To nevím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#172 Nový příspěvek od ladiki »

to serpeton: agzat antivibrační systém má, tedy co já jsem ho měl, tak tam byly gumy.

to chobotek: nastavovací těleso, které se dodávalo na agzaty roce 1995 bylo jednou tak těžké(masivní) nebylo na něm naklápění stranového pluhu, protože to bylo přímo na pluhu-půl měsíc s nastavováním levého a pravého dorazu.

to Graman: navíc celý pluh byl otočný v ložiskách!!!! Ten se překlápěl sám. Sám si srovnej původní origo pluh Agzat(modro-žlutý) s tím cos tady nabídl za Vari!!!

Říkáš, že do toho vidíš, co mi nevidíme. Já teda vidím, to co v obchodech se zahradní technikou. Ty slabé plechy, slabé čepy, slabé sváry! Například gufero se stalo sprostým slovem výrobců!!!

Rád bych věřil, že na zakázku umíš vyrobit věci, tak, jak mají být. ;-)

rado
Příspěvky: 162
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#173 Nový příspěvek od rado »

Vyzerá to tak, že tie riadidlá sú vyrábané na objednávku jednej firmy z Veľkých Kostolian.
Funkciu antivibračného systému na nich majú gumenné rukoväte, ktoré sa občas môžu pohybovať smerom vpred a vzad alebo otáčať dokola :nene:
Rukoväte na priloženej fotke vyzerajú byť mierne vytunené, alebo Graman a spol. pochopil, že horná priečka vyrobená z plechu, ktorý má prihnutú hranu iba od strany obsluhy nie je to pravé orechové . Ak je treba za malotraktor poriadne zabrať, tak za priečku to trošku reže do rúk :zly:

Červeno čierny otočný pluh má nastavovacie bočné dorazy. Na polmesiaci sú namontované 3 imbusové skrutky (asi M10), ktorými je možné po povolení pohybovať a nastaviť sklom hlavy.
Na otočnej časti je čap s rukoväťou dotláčaný pružinou, ktorý dosadá do vnútorných šesťhranov a zaisťuje hlavu v polohe.
Ako z makového kvetu :'(

Podľa mňa aj origo nastavovacie teleso Agzat je nepodarená kópia Mepoláckeho.

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#174 Nový příspěvek od Graman »

rado píše:Vyzerá to tak, že tie riadidlá sú vyrábané na objednávku jednej firmy z Veľkých Kostolian.
Funkciu antivibračného systému na nich majú gumenné rukoväte, ktoré sa občas môžu pohybovať smerom vpred a vzad alebo otáčať dokola :nene:
Rukoväte na priloženej fotke vyzerajú byť mierne vytunené, alebo Graman a spol. pochopil, že horná priečka vyrobená z plechu, ktorý má prihnutú hranu iba od strany obsluhy nie je to pravé orechové . Ak je treba za malotraktor poriadne zabrať, tak za priečku to trošku reže do rúk :zly:

Červeno čierny otočný pluh má nastavovacie bočné dorazy. Na polmesiaci sú namontované 3 imbusové skrutky (asi M10), ktorými je možné po povolení pohybovať a nastaviť sklom hlavy.
Na otočnej časti je čap s rukoväťou dotláčaný pružinou, ktorý dosadá do vnútorných šesťhranov a zaisťuje hlavu v polohe.
Ako z makového kvetu :'(

Podľa mňa aj origo nastavovacie teleso Agzat je nepodarená kópia Mepoláckeho.
Rado ty si to zabil. Chcel som niečo napísať ale už sa mi moc nechcelo.
Čo sa týka DYKA antivibračný systém . Sorry ale ja som to sem písal ale sa zo nezjavilo /???/ No riedidlá sú tam gumy rukovatí a sú pomerne mäkké vrchná časť je pružná tak že pohlcuje aj silnejšie nárazy a je spojená cez takú plastovú kocku ktorá myslím že sem tam niečo pohltí. Ale ak chceš vedieť tak som s tým zoral hoooodne a môžem konštatovať že vždy lepšie než tie staré tera vari s tíma závažiami na konci lebo to bol kostitras.

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#175 Nový příspěvek od Graman »

Graman píše:
rado píše:Vyzerá to tak, že tie riadidlá sú vyrábané na objednávku jednej firmy z Veľkých Kostolian.
Funkciu antivibračného systému na nich majú gumenné rukoväte, ktoré sa občas môžu pohybovať smerom vpred a vzad alebo otáčať dokola :nene:
Rukoväte na priloženej fotke vyzerajú byť mierne vytunené, alebo Graman a spol. pochopil, že horná priečka vyrobená z plechu, ktorý má prihnutú hranu iba od strany obsluhy nie je to pravé orechové . Ak je treba za malotraktor poriadne zabrať, tak za priečku to trošku reže do rúk :zly:

Červeno čierny otočný pluh má nastavovacie bočné dorazy. Na polmesiaci sú namontované 3 imbusové skrutky (asi M10), ktorými je možné po povolení pohybovať a nastaviť sklom hlavy.
Na otočnej časti je čap s rukoväťou dotláčaný pružinou, ktorý dosadá do vnútorných šesťhranov a zaisťuje hlavu v polohe.
Ako z makového kvetu :'(

Podľa mňa aj origo nastavovacie teleso Agzat je nepodarená kópia Mepoláckeho.
Rado ty si to zabil. Chcel som niečo napísať ale už sa mi moc nechcelo.

Čo sa týka DYKA antivibračný systém . Sorry ale ja som to sem písal ale sa zo nezjavilo /???/ No riedidlá sú tam gumy rukovatí a sú pomerne mäkké vrchná časť je pružná tak že pohlcuje aj silnejšie nárazy a je spojená cez takú plastovú kocku ktorá myslím že sem tam niečo pohltí. Ale ak chceš vedieť tak som s tým zoral hoooodne a môžem konštatovať že vždy lepšie než tie staré tera vari s tíma závažiami na konci lebo to bol kostitras.
Je a DYK ked nevieš nadstaviť pluh na Vari alebo Agzat tak sa spítaj ja ti poradím :vysmech: . Ja ti poviem jak oriem s obracákom, pustím ho do brázdy, pridám a pustím rukoväte, idem pomaličky za traktorom, na konci uberiem, otočím sa prehodím druhý pluh a zase vbehnem do brázdy a opakujem do kola pokial všetko nezoriem. :)

chobotek
Příspěvky: 11243
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#176 Nový příspěvek od chobotek »

To mělo být asi na mě, ne? No, pokud je možné nastavit náklon na těch půlměsících, proč ne. Pak zas nechápu proč to komplikovat tím tělesem.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#177 Nový příspěvek od serpenton »

DYK píše:Já se tedy zeptám ještě jednou a jasněji, protože serpenton se jednou namíchá i kozám do pití....
- prej kozám do pití to mě položilo :smich:
konečně je tu taky nějaká legrace.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#178 Nový příspěvek od DYK »

Jsem rád, že jsi takto vzal. Nepsal jsemto v hněvu,jen takové spíše úsměvné popíchnutí.


Rado, mě je tak nějak víc než jasný, že je to pro firmu ŠUPA. Akorát nechápu, proč okrádá slovenské uřivatele strojů o standart výrobků Vari a spíše je takto devalvuje. Jak tedy těma netlumiči vibrací, tak rozsahem možností nastavení, hlavně horního dílu a jeho komfortem odsluhy. (klička)

No a teď Graman.
Nebudeme si zde snad dokazovat, jakou funkčnost stran tlumení vibrací mají měkčená madla na koncích trubek, že ne? Navíc antivibrační systém by měl být umístěn jinde, daleko jinde. Takže vaše řidítka žádný antivibrační systém prostě a jednoduše nemají. Právě díky těm vibracím se po čase z nich obsluze svlékají ta gumová madla při práci. No a když jsi sem takticky zapletl i řidítka s šroubovacíma koulema na koncích. To bylo příslušenství k sekací liště a bylo to i jako protizávaží, pro jiný provoz výrobce doporučoval je demontovat. Nebudu se zde dále rozepisovat o tom, že i tyto řidítka měla AV systém, dole u motoru v krku dvě kuželové fumy. Dokonce i úplně starý řidítka Terra měli k sečení na domontáž dva silengloky jako AV systém. Jinak platí v podstatě to, co jsem psal Radovi. Proč takovýma výrobkama šidíte slováky o standart značky Vari a vlastně ji do jisté míry poškozujete? I když teda uznávám, že by tato otázka byla adresnější na toho, kdo si to takto nechal vrobit s cenovým tlakem. Poslední věc jsou pluhy. Jistě jsi si všiml, že doteď jsem to nijak nekomentoval. To asi jen proto, že tluču hřebík (klinec) na hlavičku jsi stran pluhů vystartoval po mě. A já dál budu..... nebo vlastně nebudu se k "vašim" pluhům nijak vyjadřovat. Je to zbytečný, každý vidí oč jde a nechci se s tebou hádat a přít o věcech ronajících se 1+1. Jen podotknu. To na slovesku došli pluhové šruby, že jsou na fotkách normální zapuštěný se šlicem pro plochý šroubovák a dlouhý celkem dost? Kam se poděl fortel, um a hranice toho, pod co se je schopen řemeslník ještě "podepsat"?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Graman
Příspěvky: 89
Registrován: pát zář 13, 2013 7:33 pm
Bydliště: Veľké Kostoľany

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#179 Nový příspěvek od Graman »

DYK píše:Jsem rád, že jsi takto vzal. Nepsal jsemto v hněvu,jen takové spíše úsměvné popíchnutí.


Rado, mě je tak nějak víc než jasný, že je to pro firmu ŠUPA. Akorát nechápu, proč okrádá slovenské uřivatele strojů o standart výrobků Vari a spíše je takto devalvuje. Jak tedy těma netlumiči vibrací, tak rozsahem možností nastavení, hlavně horního dílu a jeho komfortem odsluhy. (klička)

No a teď Graman.
Nebudeme si zde snad dokazovat, jakou funkčnost stran tlumení vibrací mají měkčená madla na koncích trubek, že ne? Navíc antivibrační systém by měl být umístěn jinde, daleko jinde. Takže vaše řidítka žádný antivibrační systém prostě a jednoduše nemají. Právě díky těm vibracím se po čase z nich obsluze svlékají ta gumová madla při práci. No a když jsi sem takticky zapletl i řidítka s šroubovacíma koulema na koncích. To bylo příslušenství k sekací liště a bylo to i jako protizávaží, pro jiný provoz výrobce doporučoval je demontovat. Nebudu se zde dále rozepisovat o tom, že i tyto řidítka měla AV systém, dole u motoru v krku dvě kuželové fumy. Dokonce i úplně starý řidítka Terra měli k sečení na domontáž dva silengloky jako AV systém. Jinak platí v podstatě to, co jsem psal Radovi. Proč takovýma výrobkama šidíte slováky o standart značky Vari a vlastně ji do jisté míry poškozujete? I když teda uznávám, že by tato otázka byla adresnější na toho, kdo si to takto nechal vrobit s cenovým tlakem. Poslední věc jsou pluhy. Jistě jsi si všiml, že doteď jsem to nijak nekomentoval. To asi jen proto, že tluču hřebík (klinec) na hlavičku jsi stran pluhů vystartoval po mě. A já dál budu..... nebo vlastně nebudu se k "vašim" pluhům nijak vyjadřovat. Je to zbytečný, každý vidí oč jde a nechci se s tebou hádat a přít o věcech ronajících se 1+1. Jen podotknu. To na slovesku došli pluhové šruby, že jsou na fotkách normální zapuštěný se šlicem pro plochý šroubovák a dlouhý celkem dost? Kam se poděl fortel, um a hranice toho, pod co se je schopen řemeslník ještě "podepsat"?
DYK ty sa nezmeníš. :) Tvoje názory si rád vypočujem respektíve prečítam. Že mi niekoho okrádame o štandart no neviem ja viem iba to že možno sa ti to neľúby ale zákazníci sú s mojima výrobkámi spokojný a to je pre mňa hlavné kritérium. Neviem čo mám k tomu dodať. Ak sa ti neľúby moje práca nekupuj ja nevyrábam na kilá ale na tony to znamená asi že tie výrobky za niečo stoja pri tej cene. Ak máš nejaký návrh čo zlepšiť daj vedieť. Dyk a čo sa týka toho vylepšovania ono to trvá nedá sa mi zo dna na den prerobiť celý výrobný program.
Beriem ťa ako kritika a ako som povedal rád si ťa vypočujem.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám majiteľov malotraktorov na skúšku nových pluhov.

#180 Nový příspěvek od serpenton »

DYK píše:Jsem rád, že jsi takto vzal. Nepsal jsemto v hněvu,jen takové spíše úsměvné popíchnutí.
Já jsem to rozhodně nijak špatně nevzal, já vím že jsem někdy "vtěrka" ... :)
Sem se smál ještě na poli - kozám do pití :smich:
To je lepší hláška jak od Polrajcha ( nevím jak se to jeho jméno píše) 8)
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“