klepání motoru 3001

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: klepání motoru 3001

#16 Nový příspěvek od Auto-klassik »

majkl-ta píše:
Honza49 píše:
majkl-ta píše:
sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
Nafta nikde neteče,vstřiky jsem nechal kontrolovat tak by měly být dobré. Pouze když dám plný plyn tak to kouří jak lokomotiva.
Když kouří jak lokomotiva (usuzuji černě)tak podívat se na vzduchový filtr nebo čerpadlo velké dávkování nebo seřídit předvstřik.Doufám,že rozvody máš dobře nastavené.
Filtr je čistý, rozvody na značky, předvstřik nevím jak nastavit a velká dávka tam asi kude, protože původní majitel na to upozornoval.
Předvstřik u Z 25 není ,že natočíš čerpadlo,jeto složitější a bylo by to dobré na to někohe sehnat kdo si s tím ví rady.Nemám na mysli automechanika co v servisu na Škovky a VW.
Ten předcházející majitel si to možná někde přečetl nebo mu to někdo 3-ma větama řekl a výsledek znáš.
Silně ti doporučuji,aby jsi se to toho nepoštěl sám.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#17 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ale pokud se nauci neco sknizky a bude u toho opatrny tak to zvladne .

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#18 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

musis myt na stelovani predstriku racnu s kloubem orech 17 pak kapilaru na motory zetor na remenici bud kliku nebo velkou racnu a musite byt dva jeden opatrne toci a divasse na kapilaru a do okynka kde stelujes packy spojky na setrvaku jsou rysky a na skrini prevodovky taky tak se podivas jak to mas a pak jen hybas cerpadlem a skousis at to mas podle rysek -ale reknuti lepsi je sundat cerpadlo dat ho seridit a nasadisho presne rovne a mas jistotu ze to pojede dobre ja to udelal a motor frci .

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: klepání motoru 3001

#19 Nový příspěvek od Auto-klassik »

malotraktorpetr píše:ale pokud se nauci neco sknizky a bude u toho opatrny tak to zvladne .
No jo,ale stále plati pokud dva dělají totéž,není to totéž !

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#20 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

co zas myslis nedelej zapletky a pis trocho normalne .co si ja podtim mam myslet .

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: klepání motoru 3001

#21 Nový příspěvek od Britt »

To víte. Nemažete, klepe to :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: klepání motoru 3001

#22 Nový příspěvek od Honza49 »

Nechat seřídit čerpadlo na stolici a teprve se dá na motor s příslušnými stupni předvstřiku.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#23 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Honza49 píše:Nechat seřídit čerpadlo na stolici a teprve se dá na motor s příslušnými stupni předvstřiku.
jj psalsemto uz predtebou 8)

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#24 Nový příspěvek od majkl-ta »

Ještě bych mohl vyzkoušet za provozu povolit trubičku ke vstřiku a hned by se vědělo jestli to dělá některej vstřik.

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: klepání motoru 3001

#25 Nový příspěvek od sanyo »

dobrej nápad, pokud ti to dělá furt, ale pokud jen někdy, to budeš mít časový problém

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#26 Nový příspěvek od majkl-ta »

sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
Tak už jsem asi našel závadu. Měl jsi pravdu klepe vstřik, nikdy bych nevěřil, že to může takle klepat. Prohodil jsem vstřiky mezi sebou a klepání se stěhovalo taky. Nechám udělat GO vstřiků a čerpadla. Mam vybranou fi. Autodiesel Tábor tak jsem zvědav co to bude stát a jako to vyladěj.

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: klepání motoru 3001

#27 Nový příspěvek od sanyo »

majkle, pokud to necháš udělat, dej vědět s jakým výsledkem, také by mne to zajímalo

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#28 Nový příspěvek od majkl-ta »

sanyo píše:majkle, pokud to necháš udělat, dej vědět s jakým výsledkem, také by mne to zajímalo
Tak čerpadlo už mam opravený. Cena 10000,- vyměněny elementy, páky v regulátoru, dopravní čerpadlo, ložiska nějaké čepy a trysky ve vstřikách.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#29 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

to ne :zly:
10000kc to si delaj prdel ume za 3000kc ale sakunprask no to prehnali .ja sem nechal u kamarada delat cerpadlo melo poskozenou hridel a elementy a staloto 2000kc + serizeni 1000kc.to jako bych jim nechal a sehnalti cerpadlo jine .no to sem v zivote nevidel .nehorazne .za to mas motor novej . :-/ :vztek:

Uživatelský avatar
O109
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 29, 2013 3:47 pm
Bydliště: ruzomberok

Re: klepání motoru 3001

#30 Nový příspěvek od O109 »

ked budes nakladat cerpadlo nezabudni ho spravne nadstavit napr.na prvy valec ......ake mas prirubove alebo este spojkove?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“