klepání motoru 3001

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

klepání motoru 3001

#1 Nový příspěvek od majkl-ta »

Loni mi začel trochu klepat motor. Tlak mazání v normě a zdálo se mi, že se to ozývá ze třetího válce. Před měsícem jsem to rozhodil a válce jsou přidřené a ojniční pouzdra maj velké vůle. Dal jsem nové vložené válce s písty, ojnice a hlavy jsem taky nechal udělat. Bohužel motor klepe stále - takové "duté" klepání. Mohlo by to dělat čerpadlo? předchozí majitel říkal, že je na něm přidáno.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: klepání motoru 3001

#2 Nový příspěvek od Honza49 »

majkl-ta píše:Loni mi začel trochu klepat motor. Tlak mazání v normě a zdálo se mi, že se to ozývá ze třetího válce. Před měsícem jsem to rozhodil a válce jsou přidřené a ojniční pouzdra maj velké vůle. Dal jsem nové vložené válce s písty, ojnice a hlavy jsem taky nechal udělat. Bohužel motor klepe stále - takové "duté" klepání. Mohlo by to dělat čerpadlo? předchozí majitel říkal, že je na něm přidáno.
Já bych to tipoval na volné závaží na klice.To závaží je přichyceno šrouby,tak to překontroluj.

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#3 Nový příspěvek od majkl-ta »

To se mi nezdá, že bych si toho nevšiml, když jsem to měl rozhozený?

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: klepání motoru 3001

#4 Nový příspěvek od sanyo »

Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: klepání motoru 3001

#5 Nový příspěvek od Honza49 »

majkl-ta píše:To se mi nezdá, že bych si toho nevšiml, když jsem to měl rozhozený?
Jak se na to nezaměříš tak si toho nevšimneš.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: klepání motoru 3001

#6 Nový příspěvek od Honza49 »

sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
O tom vstřiku máš pravdu,ale on měl dělat GO motoru tak si myslím,že automaticky vstřiky dělal to patří k tomu.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#7 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

motory od zetoru 3001 4701 4901 a 5001 vzdy trochu klepaj na volnobech .to kazdemu . je to jiny zvuk nez na zetorech s ctyrvalcovymi motory. 8) muze ti klepat velka vule na vahadlech ventylu .ale jak si menilvse skontrovalsi panve a bronzove pouzdra na ojnicich pro pystni cep .tak vse bude ok .ty tu 3011 nemas dlouho a strasne se oni bojis staras a tva mysl to prevraci a furt nejsi jisty ja to znam. 8)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: klepání motoru 3001

#8 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Je sváteční odpoledne a pokud jste to zapoměli, tak přečtěte v každé učenici o motorech se ,že 3 -válcové motory mají čepy po 120st a tím mají klidnější chod neř 4-válec nebo 2-válec.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: klepání motoru 3001

#9 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Pro majk...:
Klepaní motoru zjišťuji asi 20 let stetoskopem,před tím jsem to dělal velkým šroubovákem s dřevěnou násadou.Jedná se o subjektivní diagnostiku a závisí na zkušenostech,je však jednoduchá.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: klepání motoru 3001

#10 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

:shock: tosme prekvapil me vzdy rikali naopak vsude aji stari mistri ze trivalce maji horsi chod nez ctyrvalce.tak to je naopak .

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: klepání motoru 3001

#11 Nový příspěvek od Auto-klassik »

malotraktorpetr píše::shock: tosme prekvapil me vzdy rikali naopak vsude aji stari mistri ze trivalce maji horsi chod nez ctyrvalce.tak to je naopak .

Přečni si to ! Jaký mistr,takový žák Vygugluj si to !
Toto je konečná!

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#12 Nový příspěvek od majkl-ta »

sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
Nafta nikde neteče,vstřiky jsem nechal kontrolovat tak by měly být dobré. Pouze když dám plný plyn tak to kouří jak lokomotiva.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: klepání motoru 3001

#13 Nový příspěvek od Baťa1 »

Auto-klassik píše:
malotraktorpetr píše::shock: tosme prekvapil me vzdy rikali naopak vsude aji stari mistri ze trivalce maji horsi chod nez ctyrvalce.tak to je naopak .

Přečni si to ! Jaký mistr,takový žák Vygugluj si to !
Toto je konečná!
no to doufám protože co se dívám na kterykoliv téma tak co tvuj příspěvek to kokotina, urážka a kde co pohanět, ale kloudné rady aby u tebe pohledal, už fakt běž spátky do putyky chlastat aspoň je tu klid.. :nos:
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: klepání motoru 3001

#14 Nový příspěvek od Honza49 »

majkl-ta píše:
sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
Nafta nikde neteče,vstřiky jsem nechal kontrolovat tak by měly být dobré. Pouze když dám plný plyn tak to kouří jak lokomotiva.
Když kouří jak lokomotiva (usuzuji černě)tak podívat se na vzduchový filtr nebo čerpadlo velké dávkování nebo seřídit předvstřik.Doufám,že rozvody máš dobře nastavené.

majkl-ta
Příspěvky: 72
Registrován: stř srp 24, 2011 7:15 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: klepání motoru 3001

#15 Nový příspěvek od majkl-ta »

Honza49 píše:
majkl-ta píše:
sanyo píše:Já bych si vsadil buď na ojnici či kliku a nebo je závada zcela jiného charakteru a to - vadný vstřik příslušného válce, nejde např. nespálená nafta do výfukového potrubí ? By jste se divili, jak to kolikrát klepe ...
Nafta nikde neteče,vstřiky jsem nechal kontrolovat tak by měly být dobré. Pouze když dám plný plyn tak to kouří jak lokomotiva.
Když kouří jak lokomotiva (usuzuji černě)tak podívat se na vzduchový filtr nebo čerpadlo velké dávkování nebo seřídit předvstřik.Doufám,že rozvody máš dobře nastavené.
Filtr je čistý, rozvody na značky, předvstřik nevím jak nastavit a velká dávka tam asi kude, protože původní majitel na to upozornoval.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“