Bloknutý motor a kola,proč??

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Karlajs
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 07, 2013 2:38 pm
Bydliště: Třanovice

Bloknutý motor a kola,proč??

#1 Nový příspěvek od Karlajs »

Zdravím, na TK4-14 jsem dělal v létě GO,vybrus a kupoval jsem nový mazací lis od Šálka.Minulý týden jsem traktor ještě nakopl bez jakékoliv známky poruchy.Včera jsem chtěl startnout ale bez úspěchu startér chtěl ale motor ne.Nejde mi ani ručně protočit řemenicí.Zvednul jsem předek a zjistil že ani koly nejde protočit.Proč??Když mám neutrál kola mají jít volně protočit.Dost jsem se na něm nadělal, šlapal jak hodinky...nevím co s ním může být, poraďte prosím.Děkuji za info pokud by jste chtěli můžete mě kontaktovat i na mail K.Wolf@centrum.cz Budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#2 Nový příspěvek od jirka_holub »

Nebude v převodovce zmrzla voda?
Se zmacknutou spojkou jde motor protočit?

Karlajs
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 07, 2013 2:38 pm
Bydliště: Třanovice

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#3 Nový příspěvek od Karlajs »

Pravě že nejde,nechapu že ani kolama nejde když mam neutral.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#4 Nový příspěvek od staník »

Ne neutrál,jak píše kolega vymáčkni spojku,tak zjistíš jestli je to motor nebo ne. Pokud protočíš s vymáčknutou spojkou motorem tak je to dál v převodech.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#5 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Do kol je převod do pomala a jaký tam máš převod.olej? Dal sem všude PP 90 a když je olej studený tak rukou kolo neprotočím.

Karlajs
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 07, 2013 2:38 pm
Bydliště: Třanovice

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#6 Nový příspěvek od Karlajs »

To zní rozumně, vyzkoušim sešlapnout spojku a uvidim.Teď bych kecal co tam je za olej,nepamatuji, ale budu muset brzy vyměnit protože jsem se o něj dlouho nestaral, daval mi zahul motor.Ale to pak dostava v zimě zahul když to ani neprotočiš ručně .Možna by chtělo ještě něco řídšího.

Karlajs
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 07, 2013 2:38 pm
Bydliště: Třanovice

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#7 Nový příspěvek od Karlajs »

Tak teď jsem zkoušel sešlápnout spojku a řemenice jde protočit uplně hladce. :) Takže převodovka nebo portaly???Je asi blbost to nakopnout a zkusit se rozjet což??Nechci něco ještě víc dodrbat.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#8 Nový příspěvek od staník »

Ne to by dobrotu nedělalo. Neznám přesně jak tady v tom stroji jsou převody ale zkus to nějak zkoušet postupně vylučovat. Dá se odpojit třeba zadek?? Nebo rozpojit v kloubu?? Liší se nějak třeba možnost pootočení koly?
Jde volně pohybovat a řadit?
Jednou nám na čtyřicítce praskl ten čtyřhran co drží vidličku 4/5 rychlosti. Dokud jsi jel do kopce tak nic,když jsem nacouval zadkem traktoru proti kopci tak se kolo posunulo po hřídeli a ta 5 se tam začala řadit. Najednou rana a traktor chcípl, a stalo se to při cestě po silnici k domu a před arákem toto :vztek: Kdyby se to stalo u rozjetýho traktoru s něčím zasebou tak to mohlo být o převodovku.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Lipták
Příspěvky: 52
Registrován: ned zář 01, 2013 10:28 pm
Bydliště: haná

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#9 Nový příspěvek od Lipták »

Karlajs píše:Tak teď jsem zkoušel sešlápnout spojku a řemenice jde protočit uplně hladce. :) Takže převodovka nebo portaly???Je asi blbost to nakopnout a zkusit se rozjet což??Nechci něco ještě víc dodrbat.
Podívej se jestli nemáš zapnutou motorovou závislost (páka vlevo na boku ve předu),

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#10 Nový příspěvek od honza461 »

Jednou se mi to stalo na felicii,jezdila a když jsem ji dal na hever tak nešlo pootočit,dal jsem ji na kola a po dílně pottlačil a šla.Rpzebral jsem kloby v kolech a byla tam kulička z kloubu navíc.Měnil se statrej kloub za starej a byla skovaná ve vazelíně.Když se vyvěsily kola nešlo,daly se dolu z heveru tak vš OK.I takový věci se dějou.Omlouvám se za odbočení.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#11 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Zadek odpojit jde, vypust olej z převodovky a zadního difu a uvidíš jaká tam bude metalíza nebo piliny

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#12 Nový příspěvek od mufik »

Možná je to blbost,nemůžeš tam mít zařazené současně 2 rychlostní stupně?
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Lipták
Příspěvky: 52
Registrován: ned zář 01, 2013 10:28 pm
Bydliště: haná

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#13 Nový příspěvek od Lipták »

mufik píše:Možná je to blbost,nemůžeš tam mít zařazené současně 2 rychlostní stupně?
Blbost to není a je to možná pravděpodobnější než ten zatuhlé olej (kdyby to stálo rok, tak bych to bral, ale za týden olej nebo co tam je nestuhne tak , že nejde pohnout kolama)

Karlajs
Příspěvky: 29
Registrován: ned dub 07, 2013 2:38 pm
Bydliště: Třanovice

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#14 Nový příspěvek od Karlajs »

Dík chlapi za návrhy, je to past za pastí,musim jet tou vylučovací metodou.Co se týká te páky vlevo, tak na tu nešahám,nechávám to stále 4x4 tak snad se to nedodrbkalo tím, ptž jsem četl v manuálu že se to má používát jen při orbě,apod. Motor jsem měl rozkuchaný asi 4x ale dál za motor jsem se nedostal, nebylo proč tak nevím co tam najdu.Na každém kole je prej páčka na odpojení pojezdu kola-viděl jsem tam páčky s černou kuličkou, tak to zkusím zítra postupně odpojit.Nevíte náhodou jak zjistit ty dvě rychlosti najednou?Na zetoru se mi stalo že jsem zamíchal rychlosti,tam jsou aretační kolíky s kuličkou a za 5 min mám opraveno. Nevíte jak to je u TK4-14?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5493
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Bloknutý motor a kola,proč??

#15 Nový příspěvek od staník »

Chtělo by to mít traktor celej na heverech nebo stojáncích a zkoušet. Ono jenom odpojit kola asi neřekne všechno. Když s tím budeš zkoušet pootočit tak třeba poznáš jak se to kde šprajcuje.
Jinak ty aretační kolíky má v nějaké podobě každá řadicí tyčka.
Já TK čko neznám,tady ho nemáme jeden ho tu koupil a dost brzo se s ním v těch našich kopcích vykulil a od tý doby ho tady už nikdo nekopíruje. Tady jsou skoro v každej druhej chalupě buď normální traktor nebo něco z 805 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“