Drtič ( špalíkovač ) HD 11

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#166 Nový příspěvek od jarda avsop »

dej tam klidně řetězovy převod 1: 3 duplex 1/2"nebo diferencial ford siera ten ma 1:3,5

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#167 Nový příspěvek od Dvordy »

Pardon, ale tahle finta je velice známá. Pošlu si mail na svojí adresu a bude se tvářit, že ji poslal kdokoliv, takže screen ti můžu udělat jakýkoliv.

Obrázek
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

chobotek
Příspěvky: 11266
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#168 Nový příspěvek od chobotek »

Jardo, ono je možné podívat se do tvého mailboxu na seznamu. Tam se totiž nic nemaže, jen se přidává. Akorát nevím, jestli to stojí za to.
Edit: ten pán, co poslal nebo "poslal" mail z bazoše skutečně existuje, takže jestli to Jarda celé vyrobil jako kauzu, dal si s tím docela práci. Jestli... asi to není podstatné, jen si říkám, že se dějou věci. Pro nic.
Naposledy upravil(a) chobotek dne úte pro 17, 2013 10:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

kulak
Příspěvky: 104
Registrován: čtv črc 09, 2009 10:36 am

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#169 Nový příspěvek od kulak »

bibos píše:
jarda avsop píše:Ted mě poslali z bazoše tel číslo kdo poslal klamavy inzerat je to ze slovenska 421915703950
Ano uživatel je tady z fora. :-/
Tak to nevím proč to poslal.
A jestli ano jsem zvědav zda se přizná.
Aj na mňa Fero 873 napísal hodnotenie na Bazoši pod cudzím menom,ale IP adresa ho prezradila. Je to zákerný pomstychtivý chlap. Mali by ho odtialto vylúčiť. Ja kvôli Ferovi už nedávam žiadne príspevky,lebo by mal na ne iba urážlivé a sprosté komentáre-tie sú mu vlastné a preňho typické. Na mňa sa naštval preto,lebo som si po mnohých sústruženiach pre neho jeden krát zobral peniaze za sustruženie. A jeho ohovárania,že predávam material na navijaky-to je ďalšia jeho sprostá"pomluva",urobil som to len raz a to som s ním bol ešte za dobre a Ferko mi ešte aj poradil kolko mám za to pýtať. Takže zhrnuté na koniec: JA TOMU VERÍM,LEBO MNE UROBIL TO ISTÉ!!! Môže sa hanbiť a mali by ho z tohto fora vylúčiť.
Naposledy upravil(a) kulak dne úte pro 17, 2013 10:14 pm, celkem upraveno 1 x.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#170 Nový příspěvek od jarda avsop »

Dvordy píše:Pardon, ale tahle finta je velice známá. Pošlu si mail na svojí adresu a bude se tvářit, že ji poslal kdokoliv.

Obrázek
pošlu ti original dej mě svoji adresu a tak blbej nejsem abych tady vyřil hladinu nic si nevymyšlím nebo věříš že by se ke mě choval tak slušně kdyby to neudělal?

chobotek
Příspěvky: 11266
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#171 Nový příspěvek od chobotek »

Adresu máš v tom screenshotu... A jestli ses musel takhle zeptat, tak buď hraješ blbého nebo máš pravdu, ačkoliv to tak zpočátku vůbec nevypadalo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#172 Nový příspěvek od jarda avsop »

kulak píše:Aj na mňa Fero 873 napísal hodnotenie pod cudzím menom,ale IP adresa ho prezradila. Je to zákerný pomstychtivý chlap. Mali by ho odtialto vylúčiť. Ja kvôli Ferovi už nedávam žiadne príspevky,lebo by mal na ne iba urážlivé a sprosté komentáre-tie sú mu vlastné a preňho typické. Na mňa sa naštval preto,lebo som si po mnohých sústruženiach pre neho jeden krát zobral peniaze za sustruženie. A jeho ohovárania,že predávam material na navijaky-to je ďalšia jeho sprostá"pomluva",urobil som to len raz a to som s ním bol ešte za dobre a Ferko mi ešte aj poradil kolko mám za to pýtať. Takže zhrnuté na koniec: JA TOMU VERÍM,LEBO MNE UROBIL TO ISTÉ!!! Môže sa hanbiť a mali by ho z tohto fora vylúčiť.
jeho chovaní je opravdu ubohe a opravdu nechapu že od něj někdo něco kupuje když se tak chova, stale si myslím že toto forum je o tom aby jsme si poradili a ne jeden druheho napadali ale někdy to je těžke,každy ma jinej nazor ale někdy i ten nejblbější napad je někdy genialní a to poslední dobou mam same napady, že se mě někdy smějou ale když to udělam tak mě žena řekne že jsem fakt dobrej a když se to nepovede tak se tomu zasmějem jsem v duchodu tak si hraju.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#173 Nový příspěvek od jarda avsop »

chobotek píše:Adresu máš v tom screenshotu... A jestli ses musel takhle zeptat, tak buď hraješ blbého nebo máš pravdu, ačkoliv to tak zpočátku vůbec nevypadalo.
nejsem tak dobrej s počítačem ale žena mě řikala že to tam všechno je i inzeraty i kdo to poslal

raserj
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 12, 2012 8:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#174 Nový příspěvek od raserj »

Tak od objednání v neděli jsem dneska obdržel hlavu a dostal jsem co jsem čekal 8)
http://raserj.rajce.idnes.cz/Spalikovac ... esized.jpg

Pokud bude zájem a Jarda bude souhlasit založím nové téma na HD11 s elektromotorem 4kw a ukážu svůj výtvor-snad :D :D

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#175 Nový příspěvek od jarda avsop »

ano souhlasím nemam s tím problem i rad poradím

chobotek
Příspěvky: 11266
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#176 Nový příspěvek od chobotek »

Zájem jistě je, mohl jsi tam dát rovnou fotky z více pohledů. Z té jedné se zdá, že co do jednoduchosti svařence je to osekané na dřeň. Vypadá to přímo hnusně, ale jestli to dobře funguje, není to vada jako taková. Krása neseká.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#177 Nový příspěvek od zelenac »

Moja rec!Tiez v prvom rade davam doraz na funkcnost,pred vzhladom.Co mam z kralovnej krasy,ked mi vzhladom na moju kasirtasku neda :-/ ?Jarda tam prigrcal tie noze presne tak,ako by som ich prigrcal aj ja 8) .Jardo,brusis ich von zo stiepkovaca,alebo prikladas na cely stroj daky pripravok a prebehnes ich flexou?

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#178 Nový příspěvek od jarda avsop »

Brousim to vyndane v soustruhu

raserj
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 12, 2012 8:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#179 Nový příspěvek od raserj »

jarda avsop píše:ano souhlasím nemam s tím problem i rad poradím
Tak jsem se dnes konečně do toho pustil a založil svoje téma ať to tu neblokuji.
Zatím to vypadá OK

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Drtič ( špalíkovač ) HD 11

#180 Nový příspěvek od JH »

Zajímavá to diskuze :'( . Měl bych dotaz. Mám doma dvourotorový drtič se čtyřmi noži na čtyřhranu s předlohou 2:1, setrvačník průměr 480x30 mm. Bere měkké bez problému do 10 cm ale zvládne i víc. (limitující je spojka v traktoru, ta pak proklouzne). Zkoušel jsem to pohánět přímo přes 540 ot. ale je to díky předloze žalostně málo. Vznikají silné rázy a štěpkovač bral max do 8 cm, pak začala klouzat spojka. Nyní to honím přes kvalty na čtyřku a je to o něčem jiném, minimální rázy a traktor ani neví že něco dělá. Tento drtič potřebuje otáčky, jde to pak lehčeji a traktor pak netrpí. Je to jako se sekerou pokud chci přeseknout větěv tak ji musím udělit rychlost a energii. Tlakem 6cm větev nepřeříznu, ale švihem jako nic. To samé platí u drtičů. Za tři roky mám naštěpkováno cca 100 kubíků bez broušení nožů a nože nevykazují od větví žádné opotřebení (materiál 14220 cementované).
Bohužel mi drtič už sežral plocháč 20x10 a kus roxoru. Nože se jen podle rozměrů materiálu o cca 1mm vylomily. Na funkci to nemá zásadní vliv, jen je letos alespoň prohodím, aby to lépe dosekávalo slabé větvičky.
A teď otázka jak se u toho svařence mění vylomený nůž. To se musí vyřezat a zavařit nový, anebo se kupuje nový rotor. :-/

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“