Jakou jednoosou frezu vybrat?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Jakou jednoosou frezu vybrat?

#1 Nový příspěvek od Barush »

Ahoj,jsem uplny amater :-/ vrchol meho umeni je ridicak skupiny T.Jenze chci ted zacit farmarit a tak moc prosim o radu ohledne vyberu jednoose frezy. Potrebuji aby to umelo sekat louku, orba,pleckovani,hrablo na snih,rotavator,vozik na prevazeni pridabnych zarizeni a vozeni dreva.Potrebuji snadno dostupne levne nahradni dily,a taky aby to nebylo nejak slozite s tim pracovat.Je lepsi bazarovy stroj nebo novy?Lze na to ziskat dotaci jako na traktor?Jo taky je dulezita cena,cca 30-40tis,max 50 ale radej min.Obhospodarovat budu cca 12000m louky,2000m policek a 7000mlesiku. Dekuji ;-)

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Nový stroj se vším příslušenstvím za tyhle peníze nekoupíš. Myslím, že tohle tma je tu po několikáté, tak zkus pohledat. On Ti sem beztak někdo napíše, že ta rozloha je na jednoosák moc a máš si koupit traktor.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#3 Nový příspěvek od Barush »

Je to moc?No ono casem zas pribudou zvirata ovecky a mozna i konici co pomuzou s prebytecnou travou.

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#4 Nový příspěvek od ITS »

Barush píše:Je to moc?No ono casem zas pribudou zvirata ovecky a mozna i konici co pomuzou s prebytecnou travou.
Zvláště v zimě.

:-/

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#5 Nový příspěvek od Barush »

No tak v zime s travou pomoct potrebovat nebudu protoze zadna neroste. :D
Jinac treba Vari Honda maji i s vozikem za 39000. Ale vubec netusim jestli se to vyplati kvalita/cena. Nejaky starsi Zetor asi nevyjde o moc draz.Jenze tyto malicke mi pripadaji takove bezpecnejsi,budu taky jezdit casto s malickymi detmi.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#6 Nový příspěvek od chobotek »

Když Vari, tak Global. A jednoosák s přívěsem je taková horší multikára. To, co jsi napsal je pro jakoukoliv radu beztak málo, více je to rozepsané třeba tu: http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=21&t=56606
Ostatně takových témat tu máme rozprcaných víc a většinou potom tazatel přestane reagovat, třeba tu: http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=22&t=60384
Ale nakonec se budeš muset rozhodnout stejně sám (Zetor a Vari je tak trochu od zdi ke zdi, ne?)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#7 Nový příspěvek od Barush »

Napsala ;-) Priznavam ze jako zenska v tom dost tapu,a co MS 07 Mountfield? Pripada mi takovy jednoduchy,levny..otazkou zustava zda nebude stejne pracne a navic bez nakladu udelat to rucne pekne s kosou a praktikovat bezorebny system...
Dekuji vse poctive proctu. 8)

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#8 Nový příspěvek od chobotek »

Ach, trapas. Dáma promine (doufám). Tak dej vědět, jak to pročteš a hlavně napiš, co je cílem toho všeho snažení (plodiny, zvířata) a v jakém množství. Jinak jeden skoro nejetý Mountfieldí bazmeg se válí kamarádovi v garáži a je k tomu kde co, do 15tis. by se to vešlo, ale nevím , jestli bych pak dobře spal, kdyby sis to odvezla domů.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#9 Nový příspěvek od Barush »

Nevadi,no to je vlastne ten co jsem na nej koukala ten Global,docela se mi vzhledove libi teda i kdyz to asi neni nejdulezitejsi.No chci pestovat ekologicky,jahody,cesnek,repu,casem i mak a nejakou tu spaldu.Ale opravdu v malem spis takova velika zahrada nez pole.Nejvic bych vyuzila bubnovou sekacku obzvlast v kopci v sadu.No a potom okrajove na prevazeni hnoje (zatim par slepek a zakrslych ovecek) a dre trvaleho trav.porostu je nejvic.A jen tak mimochodem k cemu presne je mulcovac?A jeste jedna otazecka zvladnu manipulaci se strojem a naradim?(Myslim vahove i technicky)

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#10 Nový příspěvek od microhummer »

Kolegové frézaři snad prominou :friends: , ale myslím, že do kopců a navíc pro něžnější polovinu bych doporučil raději malotraktor, ono je lepší se špatně vézt, než dobře chodit, teda alespoň můj názor, a ještě s nářadím, pokud by to neměla být jen bubnovka.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Mě z toho pro dámu furt vychází ten Global. S malotraktorem už jsme cenově někde úplně ale úplně jinde. Dáma chce se strojem pracovat, ne se v něm vrtat, takže vylítaný malotraktor asi néé. Též chce asi nářadí prostě zakoupit a začít používat, nikoliv nějak přizpůsobovat. Převrácený malotraktor ve svahu, to je taky malina.
Global se dobře přeskládává, předpoklad je unést motorovou jednotku. Třeba DYK napíše víc, já mám zkušenosti jen s třicet let starými dvoutakty.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#12 Nový příspěvek od myky »


Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#13 Nový příspěvek od Barush »

Obavam se ze moje umeni ridit traktor je velice omezene. Potim se uz kdyz slysim slovo sytic :smich:
S tim traktoristou dobry napad, nejlepsi bude vyuzit manzela ale priznam ze je dost pracovne vytizeny takze spis to bude na me a ja si tady tohle hospodareni nadrobila sama :red:
A je to s tim jednoosym opravdu tak narocne?

Barush
Příspěvky: 312
Registrován: ned pro 08, 2013 4:19 pm
Bydliště: Zlin

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#14 Nový příspěvek od Barush »

Priznam ze ma prvni zkusenost s traktorem byla v Tatrach v zime no a ja v patnacti dost priopila sjela do prikopu. To byl fakt trapas.No a autoskola nicmoc od te doby jsem to neridila.Asi bych to nezvladla. :(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou jednoosou frezu vybrat?

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Doporucoval by som vylet na akciu predvadzacky VARI http://www.vari.cz/aktuality.html, oskusat v reale a vyskusat
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“