Škoda Felicia

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#166 Nový příspěvek od feki »

dakujem pekne vsetkym, ktori mi odpovedaju niekedy na mozno hlupe otazky ktore su pre inych samozrejmostou :) 8) dost mi pomahate :ano:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#167 Nový příspěvek od Terablick »

Lepší se zeptat než se pak divit nebo nedej bože něco po*** :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8166
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Škoda Felicia

#168 Nový příspěvek od Chose11 »

nejsou hloupé otázky, já vaření vůbec nerozumím, hydraulice jen z vlaku, znám ale felicie do posledního šroubku, třeba ty můžeš rozunnět nečemu co je pro mne španělská vesnice
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia a všechno o ni

#169 Nový příspěvek od feki »

Chose11 píše:[ tipoval bych špatné seřízení vůle mezi posilovačem a hlavním brzdovým válcem, zmenšit a vyzkoušet

tak sa este spytam na toto... odpovedal si na mrtvy chod brzdoveho pedalu... mam ho tam tiez, ale zas nerucim za stav brzd ako takych, tak neviem ci by to pomohlo.... ako sa nastavuje vola medzi posilovacom a hlavnym brzd valcom ? zvladol by som to aj ja? :shock:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#170 Nový příspěvek od Terablick »

Chose11 píše:nejsou hloupé otázky, já vaření vůbec nerozumím, hydraulice jen z vlaku, znám ale felicie do posledního šroubku, třeba ty můžeš rozunnět nečemu co je pro mne španělská vesnice
Přesně tak - každej umí něco.. Blbej neni kdo se ptá, ale kdo se neptá a dělá to blbě ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

bohcísař
Příspěvky: 233
Registrován: pon úno 08, 2010 11:51 pm

Re: Škoda Felicia

#171 Nový příspěvek od bohcísař »

Terablick - napsal jsi to přesně 8)

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Felicia

#172 Nový příspěvek od Sadra17 »

feki píše:dakujem pekne vsetkym, ktori mi odpovedaju niekedy na mozno hlupe otazky ktore su pre inych samozrejmostou :) 8) dost mi pomahate :ano:
lepší se zeptat a bejt chvíli blbcem než se nezeptat a být blbcem navždy 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8166
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Škoda Felicia a všechno o ni

#173 Nový příspěvek od Chose11 »

feki píše:tak sa este spytam na toto... odpovedal si na mrtvy chod brzdoveho pedalu... mam ho tam tiez, ale zas nerucim za stav brzd ako takych, tak neviem ci by to pomohlo.... ako sa nastavuje vola medzi posilovacom a hlavnym brzd valcom ? zvladol by som to aj ja? :shock:
ono má být správná vůle mezi posilovačem a hlavním válcem, když je velká mají brzdy dlouhý krok a když není, tak můžou brzdy přibržďovat, nebo jsou ostré jako hrom. Vůli jsem seřizoval spec. přípravkem, ale v praxi se to dá šuplerou, nebo metodou pokus omyl. Tohle je však poslední věc co bych dělal, první musí být brzdy v perfektní kondici, tozn. vyměněná kapalina, seřízené zadní brzdy, v předu musí chodit pístky, destičky nesmí být zarezlé(pokud ano lehce z boku obrousit a natřít vysokoteplotní vazelínou), někdy i hadice jsou defektní, prostě nesmí nic pružit, tyhle věci mají zásadní vliv na krok pedálu brzdy.
Hlavní válec drží na dvou maticích a při troše rozumnýho násilí ho odděláš i bez oddělání trubek. Na posilovači by měl být (pokud to výrobce nezměnil) seřizovací šroubek který pomocí dvou klíčů vyšroubuješ nebo naopak. Zkus nastavit min. vůli a odzkoušet to, těžko se všeobecně radí protože každý auto je originál a chová se ve finále jinak.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#174 Nový příspěvek od feki »

jop, takze najprv brzdy, a potom budem riesit toto... zhrniem objednavku na brzdy : celuste, valecky, klzne podlozky, mysky s pruzinkami, hadicky, brzdovka...doma mam tak 4dc brzdovky, na doplnenie po vymene valcekov by to snad mohlo stacit, ale asi na vymenu nie ze? bude stacit priobjednat 0.5l? za budol som na nieco? snad sa mi to podari buduci tyzden objednat :) a cez vikend sa do toho pustit...ale netesim sa na natahovanie tych pruziniek atd v bubnoch... raz som to robil a dobre som si ponadaval :D


na prednych boli niekedy pred letom menene dosticky, okrem odvzdusnenia s novou kvapalinou mal by som sa pozriet este na nieco? visiet neostavaju... tak neviem ci by som sa mal v tom vrtat :)


ale mam dobry pocit ake auticko z toho robim, len skoda ze mam vsetky lemy pohrdzavete :(

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#175 Nový příspěvek od Terablick »

Na výměnu by ti možná i ty 4 deci stačit mohly... Ale je lepší mít v záloze, kdyby to nestačilo :). Pružiny si můžeš nasadit před nasazením čelistí na prasátko a opěrku :). Alespoň já to dělám jedině tak :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#176 Nový příspěvek od feki »

ja som mal vtedy problem s ruckou, nenapadlo mna debila ju odpojit na pake... dufam ze sa mi to potom podari bez zbytocnych problemov :)

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#177 Nový příspěvek od feki »

a tiez si pametam ze som jednu stranu rozobral a nasledne som ju nevedel ako poskladat, tak som rychlo musel rozobrat aj druhu :smich: ale co je hlavne, nakoniec to fungovalo ;-)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicia

#178 Nový příspěvek od Terablick »

No lana jdou sice montovat i bez odpojení, ale je to pakárna :). Složit to neni těžký, ale když to neznáš, je dobrý si to porovnat se druhou stranou (ještě nerozebranou), abys měl všechno jak má být :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Škoda Felicia

#179 Nový příspěvek od Sadra17 »

feki píše:jop, takze najprv brzdy, a potom budem riesit toto... zhrniem objednavku na brzdy : celuste, valecky, klzne podlozky, mysky s pruzinkami, hadicky, brzdovka...doma mam tak 4dc brzdovky, na doplnenie po vymene valcekov by to snad mohlo stacit, ale asi na vymenu nie ze? bude stacit priobjednat 0.5l? za budol som na nieco? snad sa mi to podari buduci tyzden objednat :) a cez vikend sa do toho pustit...ale netesim sa na natahovanie tych pruziniek atd v bubnoch... raz som to robil a dobre som si ponadaval :D


na prednych boli niekedy pred letom menene dosticky, okrem odvzdusnenia s novou kvapalinou mal by som sa pozriet este na nieco? visiet neostavaju... tak neviem ci by som sa mal v tom vrtat :)


ale mam dobry pocit ake auticko z toho robim, len skoda ze mam vsetky lemy pohrdzavete :(
trubičky na nápravu 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Škoda Felicia

#180 Nový příspěvek od feki »

co sa moze stat trubickam? predpokladam ze konusy a zavity budu v poriadku...

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“