Malá vyvažečka.

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: První jízda

#16 Nový příspěvek od Juch »

Pěkný, to se mi fakt líbí. Taky jsem se na něco podobného chystal. Ale sehnal jsem krásnou svařenou podlahu, takže bude klasik valník.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

lolin1
Příspěvky: 49
Registrován: pon lis 12, 2012 10:15 am
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Malá vyvažečka.

#17 Nový příspěvek od lolin1 »

Zdar chlapi,
přemýšlel jsem, jak co nejjednodušeji postavit vyvážečku na dřevo jednak za malotraktor a jednak za terénní auto. A taky aby to nestálo balík! A tady v prvním příspěvku jsem našel podstatnou inspiraci. Napadlo mě řešení "hydraulické ruky" pomocí dvou elektrických navijáků. Co vy na to? Myslíte, že by to mohlo fungovat? obě lana budou přes kladky, aby měly navijáky jakous takous nosnost. Uvažuju to osadit navijákama na čtyřkolky (cca 1,1t) a na konci ramena budou manuální kleště na kulatinu. otoč budu řešit jen kloubem na svislém rameni s tím, že rameno budu posouvat ručně (podobně jako v prvním příspěvku). Díky za přípomínky.

Honza

EDIT: Došlo mi, že jsem udělal v obrázku chybu a už se mi to nechce překreslovat, lano, co by mělo zvedat druhé rameno by mělo jít po prvním, pak přes kladku k přesahu druhého ramena nad kloubem a přes druhou kladku k uchycení na prvním rameni.
Obrázek

pista1
Příspěvky: 514
Registrován: sob kvě 04, 2013 8:40 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Malá vyvažečka.

#18 Nový příspěvek od pista1 »

Neřek bych že elektrický navijáky na tohle bude to pravý terno. Při soustavným běhu při nakládání je nejspíš docela rychle upečeš, protože nejsou stavěný na trvalou zátěž. A aby si měl pro ně dostatek šťávy na naložení plnýho vleku, tak to bude chtít nejen pořádnej altík, ale taky extra velkou baterku.
Moje motto je:
Když to nejde silou, musí se použít větší síla :) Někdy ovšem pak trvá delší dobu, než se to zas dá dokupy :)

Můj Běs
Fotky:
Traktor
Vlek

lolin1
Příspěvky: 49
Registrován: pon lis 12, 2012 10:15 am
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Malá vyvažečka.

#19 Nový příspěvek od lolin1 »

No nemyslím si. Z vlastní zkušenosti s terénníma autama vím, že seriová baterka i altík zvládnou i víc jak půl hodiny soustavného navijákování dvoutunového auta navijákem o nosnosti 5,5 t.. Ty dva navijáčky mají řádově menší odběr a taky nepojedou v kuse.. pojedou jen metr sem-metr tam.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá vyvažečka.

#20 Nový příspěvek od McPeci »

no je to na vlastní uvážení to máš navijáčky co umí i odmotávat??? takové si myslím není levná investice... raději bych uvažoval o hydraulice, pístnice tu seženeš za hubičku, olej můžeš tlačit pumpičkou a přepínal bys je kulovým rozvaděčem Y (jeden vstup a dva výstupy)
trošku dražší varianta by byla hydr. čerpadlo na 12V + rozvaděč na 2 písty
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá vyvažečka.

#21 Nový příspěvek od kahi »

Já bych osobně bych šel cestou hydrauliky, pohon hydraulickýho čerpadla bych řešil motorem od benzínový sekačky:) takhle jsem viděl doma dělanej bagřík a fungovalo to :)

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Malá vyvažečka.

#22 Nový příspěvek od redcrown »

já bych šel do nějakého hydroagregátu na 12 nebo 24V. Lépe samozřejmě hydrauliku z traktoru, ale ne vždy je tato možnost. To napětí ani nemusíš řešit, pojede to kdyžtak jen trochu pomaleji. Síla ale bude stejná. Občas se nějaký objeví v inzerci. Na tohle by ti možná stačil malý válec od zvedání kabin (měli myslím i LIAZky). Výhoda hydrauliky je např. ve spouštění, kdy nemusí běžet agregát.
Hydraulika jde udělat i malá, lehká a elegantní. Tvoje silové nároky jsou opravdu malé. Jako prosto pro vymazlení bych nechal např. malý hydraulický akumulátor a tlakový spínač na spínání pumpy.
Ty lana mi přijdou jako hrozná křeč.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

brnaj
Příspěvky: 168
Registrován: pát čer 12, 2009 9:27 pm
Bydliště: ČR - Český ráj

Re: Malá vyvažečka.

#23 Nový příspěvek od brnaj »

hydraulika je paráda, ale je drahá a nekompromisní. musíš mít všechno robustní, jinak ti z toho nadělá hromadu šrotu. já potřebuju nakládat jen občasně a velký pořizovací náklady ti cenu dřeva posunou mimo realitu. já šel cestou 220voltů. motor je bez uhlíků a silnější než 12V navijáky a rychlejší. centrálu malou na 2,2 kW jsem měl doma jako zálohu, udělal jsem držák do ramen traktoru, zvednu nad oj, aby se dal připojit vlek a vrátek z baumaxu na 125kg stačí. je za 1500,- systém ramene je stejný jako na fotkách, jen naviják je přímo na rameni. pro lepší chlazení jsem namontoval motorek axiální ze staré digestoře natvrdo-jak běží centrála tak chladí a prodloužil kabel ovládání. funguje to už několik sezon. doporučuju.

lolin1
Příspěvky: 49
Registrován: pon lis 12, 2012 10:15 am
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Malá vyvažečka

#24 Nový příspěvek od lolin1 »

Díky za inspiraci. Hydraulika by byla fajn, ale celkově to vyjde myslím si o dost dráž a vyvážečku nepoužiju za autem.. Proto chci jít touto cestou. Navijáčky dají najít na netu včetně odmotávání (mimochodem tuto funkci mají myslím už všechny navijáky pro auta a čtyřkolky) a dálkových ovladačů do 2 tis. Vzhledem k tomu, že bych na rameno umístil manuální kleště, líbí se mi myšlenka mačkat na krku knoflíky a druhou rukou si zapínat kleště nebo vyklánět rameno do boku.. Kdybych měl hydrauliku, běhal bych pořád od ramena k rozvaděči.. Další moje kritérium je pro mě váha té nakládací ruky.

Honza

Romik
Příspěvky: 55
Registrován: čtv lis 04, 2010 6:35 pm
Bydliště: Žilina

Re: Malá vyvažečka.

#25 Nový příspěvek od Romik »

Ja uvažujem nad týmto riešením je to najlacnejšie a najjednoduchšie.

Hrebáč 4x4 r.v 90, Zetor 35 Super r.v 1958
Ja nejazdím rýchlo,len lietam nízko.

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Malá vyvažečka.

#26 Nový příspěvek od freeman »

Tak o tom jsem taky přemejšlel, ale když máš skládku, tak to musíš rozvalit a najíždět k tomu pokaždý kolmo, ale na takový sem tam nakládání to stačí a hlavně to vyjde na pár korun za elektrody a trubky ze sběru :)

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Malá vyvažečka.

#27 Nový příspěvek od wendy »

Já uvažuju nad takovým řešením,že co neuzvednu na korbu tak to přeříznu na polovic.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“