Rastikova kubota b 7000

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rastikova kubota b 7000

#16 Nový příspěvek od Tom »

Thomasson píše:Pěknej traktor, ať slouží!! 8)

Zajímalo by mě srovnání Kuboty B7000 a české klasiky - TKačka ...

Taky jsem ubvažoval o asiatovi, ale děda nakonec koupil TK :) :friends:
Pro Tvé účely je TK určitě lepší, protože je těžší, takže lepší na tah, a je to kloubák, takže je obratnější... Nevýhoda TK je pouze v závislostech vývoďáku, a to, pokud ho někdy budeš na motorovou závislost používat a máš rovinu, tak tě to stejně trápit nemusí 8) 8) A ND budeš mít doma druhý den, co si vzpomeneš že je potřebuješ.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Rastikova kubota b 7000

#17 Nový příspěvek od kucmar »

Tom píše:
Thomasson píše:Pěknej traktor, ať slouží!! 8)

Zajímalo by mě srovnání Kuboty B7000 a české klasiky - TKačka ...

Taky jsem ubvažoval o asiatovi, ale děda nakonec koupil TK :) :friends:
Pro Tvé účely je TK určitě lepší, protože je těžší, takže lepší na tah, a je to kloubák, takže je obratnější... Nevýhoda TK je pouze v závislostech vývoďáku, a to, pokud ho někdy budeš na motorovou závislost používat a máš rovinu, tak tě to stejně trápit nemusí 8) 8) A ND budeš mít doma druhý den, co si vzpomeneš že je potřebuješ.
Nechci to tady Rastikovi zasírat, ale!
Obratnější? Kubota se otočí kolem své osy( půlené brzdy), takže o tom, že TK je obratnější nemůže být ani řeč.
Vývod nepoužiješ pomalu ani na té rovině( v agregaci s postřikovačem to je docela problém aj na rovině).
Nelze srovnávat Rastikovu Kubotu a TKčko( váhově i motorově jiné výkony)
Ano, v jednom ti dám za pravdu. Náhradní díl seženeš rychleji a možná někdy i levněji( to co si ptají za díly na TKčko je nehorázné).

Jinak Rastiku pěkná Kubotka 8) . Doufám, že s ní budeš spokojený aspoň stejně jako já.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Rastikova kubota b 7000

#18 Nový příspěvek od bt66 »

Súhlasím "kucmar"-om.
Môj názor je taký: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&start=45

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rastikova kubota b 7000

#19 Nový příspěvek od Thomasson »

No, TK má sice dost dlouhej čumák, ale stejne je obratrnej suprově (čímž neříkám, že je horší nebo lepší než Kubota).
Oproti Kubotě má ale určitě nevýhodu lehký zadek (s vlečkou, která má nápravu uprostřed a kola pod korbou s plným téměř nikam nenacouvu, protože se zadek zvedá), takže tady je Kubota určitě lepší :pohar:

Každopádně se těším na fotky, jak Kubotku zapřahuješ!! 8)

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Rastikova kubota b 7000

#20 Nový příspěvek od rastik156 »

Chlapi, nehadajte sa , ja som takeho nazoru : každy by si mal kupovat to načo to bude potrebovat (využivat) , mna tiež presiedčali na rôzne mašinky ale mne padol do oka moj kubko a zatial som snim spokojny, je pravda ze čšas ukaže, ale ja mu verim. Proste ma všetko čo potrebujem, a čo nema dorobim, ako je hydraulika, zavazie kolies a podobne. Premna je kolega microhummer velkou inšpiraciou.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rastikova kubota b 7000

#21 Nový příspěvek od Thomasson »

Nehádáme se, jen se nezávazně bavíme :friends: ;-)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rastikova kubota b 7000

#22 Nový příspěvek od Tom »

Přesně tak, Thomasson se jen ptal co je lepší. Já jsem mu napsal svůj názor (když vím na co traktor používá). Proti japoncům ani půl slova, špatné traktory to nejsou. S půlenými brzdami nemůžeš jezdit po zpevněném povrchu, to je napsáno v příručce ke každému traktoru který je těmi brzdami vybaven, je to i u Svobody 15 z roku 1948. S TK zatáčíš stějně ať jsi kdekoliv.
K té vlečce... vlečka která má nápravu uprostřed stojí za velké lejno za jakýmkoliv strojem. Vím o čem mluvím, taky takovou mám a netahám ji jen za TK.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rastikova kubota b 7000

#23 Nový příspěvek od Thomasson »

Jenže když dáš nápravu dozadu, tak ji zase nepřevezeš ručně, protože je to těžký jako prase :vztek:

Hold, chce to nějakej komprimis, možná nápravu v rámci zimního dokončování posunu dozadu :)

Rastiku, co nějaký fotky jak Kubotka funguje, už něco máš? :)

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rastikova kubota b 7000

#24 Nový příspěvek od strafnik »

Tome, proč nemohu použít půlené brzdy na zpevněném povrchu?

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Rastikova kubota b 7000

#25 Nový příspěvek od rastik156 »

Zatial nove foto nieje bo musim popracovat este na malej uprave Kubka , a musim poriesit tecenie oleja z naboja kolesa :'( , ma stym niekto skusenost ako to opravit? Ale zato som zohnal za super cenu 92 € trojbodak a uz pozeram poneakych pluhoch-dvojakoch.

Uživatelský avatar
severo
Příspěvky: 31
Registrován: pon kvě 17, 2010 12:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rastikova kubota b 7000

#26 Nový příspěvek od severo »

ak budeš kupovat dvoják tak si kúp nejaký lahši, ja mám prerobený na trojbod konský dvoják cca 2x25, a dá sa ísť do hĺbky 20cm , pole mám v kopci a keď priorávaš čerstvý hnoj tak by to chcelo ešte viac závažia na predku,ja mám po 60kg v každom zadnom kolese a 80kg vpredu...

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Rastikova kubota b 7000

#27 Nový příspěvek od mirec »

rastik156 píše: a musim poriesit tecenie oleja z naboja kolesa :'( , ma s tym niekto skusenost ako to opravit?
rastik: myslím si, že predná náprava bude veľmi podobná, alebo dokonca zhodná s tou, ako je na B6000. Oprava je vcelku jednoduchá, dá sa tam napasovať miesto pôvodného, obyčajný, u nás dostupný simering. Vonkajší rozmer sedel, akurát som musel dať stiahnuť dosadaciu plochu na simering na sústruh o 1mm, pretože na pôvodnú kombináciu priemerov simering nezoženieš. Aspoň na B6000 to bolo takto. Odvtedy mám pokoj.
Skontroluj si jednou cestou ložiská, aby si to po čase nerozoberal znova.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 242
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Rastikova kubota b 7000

#28 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Mám podobny problem na mojom Iseki 180 tiež mi tečie predna naprava na pravej strane na a sam si netrufam na opravu jednak neviem či je potrebne nejake specialne naradie a podobne veci. Chcem sa opytat ci možem s takouto tečucou napravou urcity cas chodit bez opravy...??
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Rastikova kubota b 7000

#29 Nový příspěvek od rastik156 »

V piatok som kupil starie pluhy tak uz mam postarane o zabavku, a uz je namontovane zadne osvetlenie a trojbod len toho casu keby bolo viac.

Obrázek

A dnes som ho zobral na prechadzku :vysmech:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rastikova kubota b 7000

#30 Nový příspěvek od Ondras83 »

ahoj...prosimte, nevedel bys, jakej je rozdil mezi B5000, 6000 a 7000? a mas tam nozni nebo jen rucni plyn?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“