Jozefove TKčko

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Jozefove TKčko

#1 Nový příspěvek od dodo.b »

Tak pridávam aj ja svoje TKčko :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vyrobil som vyorávač zemiakov. Jedine čo asi bude treba upraviť je veľkosť kolies. Čo poviete? :hm:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TZ-4K-14, Zetor 7011

ondra66
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 21, 2011 8:09 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jozefove TKčko

#2 Nový příspěvek od ondra66 »

Hezké TK a vyorávač také, .. Teď jen vyzkoušet v praxi

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jozefove TKčko

#3 Nový příspěvek od Thomasson »

Krásný TK!! 8)

To je čerstvě po repasi, ne?

Supr, hlavně aby sloužil tak suprově, jak suprově vypadá! ;-)

Jinak ten vyorávač - určitě bych koukl po větších kolech a udělal bych je výškově stavitelný ... :)

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Jozefove TKčko

#4 Nový příspěvek od dodo.b »

Ďakujem, no repas skončil začiatkom leta. Vyorávač ma výškovo nastaviteľné kolesá. Ak si všimneš tak keď povolím uchytenie tak ich môžem posúvať hore dole ako chcem tak isto ako viem posúvať vyorávač na uchytení do strán 8)
TZ-4K-14, Zetor 7011

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jozefove TKčko

#5 Nový příspěvek od ITS »

Tak aby všichni jen nechválili, jsem tu já kritik.

1/ Kolečka by se uplatnily, pokud by jsi vyorával na kulečníkovém stole. Na čemkoli měkčím budou taková malá naprd.

2/ Levo-pravá regulace polohy je již vyřešena dírama v rámu tékáčka. Nevím, proč ji dublovat.

3/ Protože jsem takhle vyorával pár roků, tak se domnívám, že ta nejvhodnější poloha radlice je zrovínka v místě toho podélného jeklu. Vyorávat jinak, než kolem v járku mezi řádky, jde, ale je to pakárna. pokud pojedeš v járku, pak tu radlici nedostaneš přes ten jekl tam , kde je potřeba.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jozefove TKčko

#6 Nový příspěvek od Thomasson »

dodo.b píše:Ďakujem, no repas skončil začiatkom leta. Vyorávač ma výškovo nastaviteľné kolesá. Ak si všimneš tak keď povolím uchytenie tak ich môžem posúvať hore dole ako chcem tak isto ako viem posúvať vyorávač na uchytení do strán 8)
Ajoooo 8)

Já myslel, že jsou ty šrouby na sloupcích přivařený ...

Jinak s TK jsem ještě nevyorával, ale je pravda, že bude potřeba radlici nastavit tak, aby jsi jel jednou stranou traktoru v řádku, což nevím, jestli je v této chvíli reálné, jak píše ITS ... :-/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jozefove TKčko

#7 Nový příspěvek od Tom »

Nevím, jak máš TK na široko, ale vzhledem k tomu že to je kloubák, tak doporoučuju vyorávat buď dva řádky najednou (pokud je TK roztažené a rozteč řádků 62,5) nebo si urpavit celou technologii tak, aby jsi měl TK zúžené a měl mezi kolama jen jeden řádek a dělal rozteč cca 70 - 80 cm, podle roztažení. Mám s tím vlastní zkušenosti a upevňovat tenhle vyorávač jinam než do osy stroje je kravina, protože to celý traktor táhne nabok. Osobně jsem to vyřešil roztečí řádků 77 cm a mám klid ;-) Kolečka dej větší nebo tam žádné nedávej, lepší je mít buď závaží na rámovém závěsu nebo člověka který na něm bude stát a bude ti říkat jestli výš nebo níž. Osobně jsem tak hluboko dokaď TK táhne.
Mám takový vyorávač http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=15 .
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jozefove TKčko

#8 Nový příspěvek od Thomasson »

Vyorávač bez koleček je škoda - zbytečně namáhá hydrauliku.

S kloubákem, rodičů jsme vyorávali neseným četrem, radlice byla vyosená na jedný straně a v pohodě 8)

S TK nevím, ale předpokládám, že to bude podobný.

A vyorávat dva řádky najednou je podle mě možná komplikace, pokud sázíš jednořádkovým sazečem - nemusíš vždycky přesně dodržet rozteč řádků ... :)

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Jozefove TKčko

#9 Nový příspěvek od robert xxx »

Tak ta tu vitam. Nech ti to TK dobre sluzi.
Este skus zohnat inu vlecku a bude to parada.

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Jozefove TKčko

#10 Nový příspěvek od dodo.b »

S väčšími kolesami som počítal ale zatiaľ som tam dal aspoň nejaké. Reguláciu v pravo a ľavo som neriešil cez diery v ráme lebo som dal široké U na celý rám. A kolesa chcem lebo tiež si myslím že mi nebude toľko trpieť hydraulika. Ohľadom tej regulácie v pravo a ľavo tak neviem no. Zemiaky mam sadené na 80 cm tak keď dám rozchod 80 tak by som mal mať teoreticky riadok v osi traktora. Ukončím to tak že je to prototyp a chyby sa ukážu až v praxi a potom ich môžem odstrániť. 8)
TZ-4K-14, Zetor 7011

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jozefove TKčko

#11 Nový příspěvek od Tom »

Tak s tou roztečí to máš v pohodě 8) To půjde :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Jozefove TKčko

#12 Nový příspěvek od dodo.b »

Inak minule mi praskla hadica od hydrauliky. V pohode som ju vymenil ale od vtedy mi zle spúšťa hydrauliku. Proste dám do polohy na spustenie nič nič musím sa s tým baviť a po čase mi spustí. Môže byť že to mam niekde vzduch? Ďakujem
TZ-4K-14, Zetor 7011

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jozefove TKčko

#13 Nový příspěvek od ITS »

To, co píšete, se mi moc nelíbí.

1/ Řešení hloubkového vedení těchto nářadí má být především geometrií radlice a nakloněním závěsu. Jde to a stačí to i bez koleček. Stále existuje ale velká řada lidí, kteří si myslí, že nářadí může být hloubkově vedeno pevným zablokováním hydrauliky. Je to ta nejhorší a nejšílenější varianta. Hydraulika to vydrží, ale hloubka nářadí kolísá dle předních kol stroje, která jsou hodně daleko od radlice - tedy od místa děje. Jediná drobná nevýhoda nářadí bez kol je delší náběh na hloubku.

2/ Vyorávač mimo osu traktoru - nevidím v tom nic špatného. Brambory jsou v kopcích nad úrovní terénu- nebo kousek hlouběji. Takže nikam hluboko se nejede. Dokonce to bývá horší. Čím hlouběji pod brambory jedeme, tím jich víc opětovně zaoráme. Takže tah při vyorávání je celkem srandovní. Nikam do boku to netáhne. Věřím, že většina Tékáček jezdí celý rok na standardně roztažených kolech a kvůli bramborům to posunovat - no to je zbytečné. Tedy vyorávání mimo osu považuji za normálnější.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jozefove TKčko

#14 Nový příspěvek od Thomasson »

ITS píše:To, co píšete, se mi moc nelíbí.

... Řešení hloubkového vedení těchto nářadí má být především geometrií radlice a nakloněním závěsu....
V ideálním případě ano, ale má zkuěšenost např. z pluhu za malotraktor je taková, že zýáleží na zemíně - v mokru jde radlice do země pěkně, za sucha vůbec atd ...

Osobě budu většinu nářadí za TK plánovat s kolečkama ...

chobotek
Příspěvky: 11248
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jozefove TKčko

#15 Nový příspěvek od chobotek »

To nevím, jak by ta zem musela být tvrdá, aby do ní pluh nezajel. Považuju za rozumnější udržovat nářadí v takovém stavu, aby spolehlivě pracovalo i bez berliček. Zrovna pluh za TK je odvozený z PoM-25, který následoval po ZP-130 a nemyslím, že by těch šedesát let zkušeností potřebovalo šlechtit kolečkem.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“