Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#106 Nový příspěvek od Šéďa »

Je pravda, že prázdný přívěs skáče, pokud jedu dál, řeším to tak, že odpustím vzduch z pneu na cca 1 atm a před nakládkou u nejbližší pumpy dofouknu na 2,3.
chavier píše:nejpevnější přívěsy vůbec: http://www.privesybobek.cz/

Starší je dobrý, ale nezinkovaný!

Určitě už 130km/h !

S jednoduchým ojem si nezdeformuješ nárazník při ostrém vybočení.
Prosím nepleťte si konstrukční rychlost s maximální povolenou rychlostí danou vyhláškou.
To, že vozík má konstrukční rychlost 130km (byť i vyznačenou na zádi vleku) neznamená, že 130km/h s ním opravdu můžete jet, vyhláškou je maximálně povolena 80km/h pokud není vyjímka.
Osobák má v TP nejvyšší konstrukční rychlost třeba 160km/h, ale smíte s ním jet na obyč silnici taky jen 90, na dálnici max 130/km/h :(

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#107 Nový příspěvek od FandaP »

Můžeš sem hodit odkaz na konkrétní § vyhlášky? Díky.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#108 Nový příspěvek od Šéďa »

Rychlost přívěsných vozidel řeší vyhláška 341/2002 §14, odstavec 11 - výňatek:

„Pokud ministerstvo při schvalování technické způsobilosti typu přívěsů kategorií 01 a 02 nestanoví jinak, nesmí být nejvyšší rychlost přívěsu vyšší než 80 km.h-1.“

Vyhláška 341/2002 byla v srpnu 09 novelizována vyhláškou 283/2009 ovšem §14 novelizován nebyl, takže neustále platí ve znění z roku 2002

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#109 Nový příspěvek od FandaP »

To je ale vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a v § 14, odstavec 11 je uvedeno:

Pokud ministerstvo při schvalování technické způsobilosti typu přívěsů kategorií 01 a 02
nestanoví jinak, nesmí být nejvyšší rychlost přívěsu vyšší než 80 km/h

takže to vnímám tak, že když ministerstvo schválí 100 km/h jako konstrukční rychlost a není jinde jiné omezení, tak pak může jezdit 100 km/h. Ale nevím, jestli to neomezuje ještě jiná vyhláška.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#110 Nový příspěvek od chavier »

http://www.agados.cz/poradna/max-konstr ... st-privesu

cituji:
Schvalování nejvyšší konstrukční rychlosti a rychlosti soupravy řeší vyhláška 341/2002 a 361/2000. Často se stává, že zákazníci jsou mylně informování, že rychlost přívěsu v ČR na silnici nesmí být vyšší než 80 km/hod, tyto informace dostávají zákazníci u konkurence nebo např. i na STK. Jak to tedy s rychlostmi doopravdy je?
Přívěsy AGADOS jsou vyrobeny a schváleny na nejvyšší povolenou rychlost 130 km/hod dle vyhlášky 341/2002. Uvádíme citace vyhlášky 341/2002 a zákona 361/2000, které problematiku rychlostí řeší.

Doslovná citace vyhlášky 341/2002 o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích §14, odstavec 11:

„Pokud ministerstvo při schvalování technické způsobilosti typu přívěsů kategorií 01 a 02 nestanoví jinak, nesmí být nejvyšší rychlost přívěsu vyšší než 80 km.h-1. Přívěsy nesmí být používány k přepravě osob.“

Doslovná citace zákona 361/2000 §18, odstavec 5 o provozu na pozemních komunikacích:

„Řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost vozidla,2) a jde-li o jízdní soupravu, nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy.“

Upozornění:

Při jízdě s přívěsem mimo ČR je nutné se seznámit s pravidly max. rychlosti jízdní soupravy. Tato úprava se v jednotlivých státech liší!!!

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#111 Nový příspěvek od FandaP »

Tak mi to nedalo a hledal jsem taky, ještě je důležitý v § 18 odstavec 3

§18 (3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.


Tj, pokud vozík zapřáhnete za náklaďák nad 3,5t, tak můžete jet max 80 km/h, i kdyby konstrukční vozíku byla 130 km/h a náklaďáku např. 150 km/h.

Za osobákem do 3,5t se to řídí viz výše, tj po dálnici i s vozíkem 130 km/h za předpokladu, že vozík má tuto rychlost schválenou.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#112 Nový příspěvek od chavier »

já vůbec nechápu proč to řešíte, když je na trhu vozík se 130kmh za cenu 80kmh, tak proč ho nekoupit? I kdyby to legislativa nedovolala, tak bude pokuta při překročení příznivější ne?

Spíše bych řešil otázku, jak bez konstrukčního zásahu můžou zvednou rychlost? Když jsem kupoval vozík, tak to stálo 3.000kč navíc, neboť dostal navíc tlumiče.

Sadra17
Příspěvky: 6274
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#113 Nový příspěvek od Sadra17 »

podle mě nějak modifikovali nápravu :-/
malej traktorista v malým traktoru

BUKAJ1990
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 18, 2013 1:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#114 Nový příspěvek od BUKAJ1990 »

Ahoj,
zkusím to sem ať nezakládám nové téma.

Koukám po vozíku. A mimo jiné by měl vozit i kulatý balík. Když mi ho naloží zboku vozíku vidlemi tak ať je to v poho. Jakou šířku máte kdo ho vozíte?

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#115 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj mám 250/125 1300 Kg jednonápravový s ojí V.
Vozím dva balíky,které se dají ve dvou lidech na rovném nakulit,je to tiptop,ale přední čelo musím sklopit o chlup se nevejde a stáhnu kurtou a jede se.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

BUKAJ1990
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 18, 2013 1:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: přívěsný vozík- zkušenosti

#116 Nový příspěvek od BUKAJ1990 »

Díky za reakci
Tak asi kvůli senu půjdu do té širší(125cm). Ať tu 110 hned novou nezničím i když ve všech jiných ohledech by byla pro mě asi lepší. Nebo vyberu z těch co budou stát na place tu s nejlíp podepřeným dnem. Nevím jak to fackujou, ale 2 stejný vozejky a nejsou stejný.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Vozík za auto

#117 Nový příspěvek od pepa.traktor »

já taky napíši komentář chtěl jsem nahradní kolo kompletní na 2 osý vozík maro přímo na konkrétní typ a desén a domluva jak s bulharama kola kupují po kontejnerech někde v číně pláště koupit v čr nejdou --komunikace přes email a tel děsná ptám se co to kolo oni že ho nemají a já bude a oni nebude at neotravuju tak jsem zajel do nasmlouvaného prodejního místa ve veselí nad lužnicí a světe divse prý seženou do týdne a ozvou se na 100% no v březnu 2014 to bude 365 dní tak snad to stihnou --ještě že jsou i jiné firmy co když slyší o problému u konkurence tak zareaguji i v sobotu a volají kolo je na skladě jenom má jiný vzorek tak se rozhodněte a klidně zajedtě jsem tu pořád a vyzkoušíme to na vleku a na reservu holt musí jiný plášt stačit ale ráfek 100% stejný italský výrobce z číny
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Vozík za auto

#118 Nový příspěvek od tiger »

Budu kupovat nový přívesný vozík a přemýšlím jak ho zabezpečit (zatím bude stát na oplocené zahradě , ale hned za plotem v přístřešku na auta. Našel jsem tohle , má to někdo ?http://aukro.cz/zamek-al-ko-safety-univ ... 81288.html Případně uvítám tip na jiné zabezpečení.

Děkuji


Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#120 Nový příspěvek od exot »

Já vozík tak nějak dostal od tchána a po pár letech se začal rozpadat tak jsem ho začal opravovat ale když jsem zjistil že je v prd....i tak jsem ho rozřezal zustaly jen pera naboje a naprava a vše jsem udělal nové (jä 30*30*3 oj silnostěnná trubka podlaha boky a čela modřín)obě čela vyndávací plastové blatníky a spousty vázacích bodů.Materiál mě vyšel cca na 4000 mám ho proti puvodnímu asi o 10cm širší a o 20 cm delší a na gumách z fava a 120 diskách nosnost má psanou sice 350kg ale už parktát vezl i skoro 900kg o tom si mohou nechat nové vozíky jen zdát.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“