Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1036 Nový příspěvek od Mikas004 »

S oněm jsem nikdy neoral, ale díval jsem se na videa na netu. Je to nádhera, řekl bych, že je to umění.
Ten můj pluh jde do země krásně, jen záleží na tom, jak nastavím délku třetího bodu. Můj traktor, stejně jako malé Kuboty, nemá přítlak hydrauliy dolů. Umí jen zvedat nahoru. Jak jsem už psal, přijďte si sem zkusit orat nebo kopat, chci vás vidět. 15cm kamenité ornice a pod ní jen břily a jíl. Není to jak na jihu, kde mají metr krásné čisté ornice. :-)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota

#1037 Nový příspěvek od Tom »

Já jsem ten příspěvek nepsal proto, že "ořeš špatně". Psal jsem to jako Tvou obhajobu. Vím jaká je v Beskydech půda. Psal jsem to hlavně jako reakci na ty "těžké a lehké pluhy".
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1038 Nový příspěvek od Mikas004 »

Tom píše:Já jsem ten příspěvek nepsal proto, že "ořeš špatně". Psal jsem to jako Tvou obhajobu. Vím jaká je v Beskydech půda. Psal jsem to hlavně jako reakci na ty "těžké a lehké pluhy".
Jojo, já to taky nebral jako nějakou kritiku. V pohodě :friends:
Tady je video, kde po cestě zpět nechám pluh zajet hlouběji a je vidět, že to už hrabe. A to je jen jedna radlice.
http://www.youtube.com/watch?v=SfJBctoRFbc
Jinak ten pluh váží asi 70kg (jen pro info o hmotnosti).

Pro adminy : Omlouvám se, že to tu rozebírám, s Kubotou to přímo nesouvisí, ale řeší se tu pluhy a k těm to patří že :ano:

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1039 Nový příspěvek od Buggy »

Stejná zkušenost, staří sedláci povídali, že u nás v dědině se oře na 12 cm. Loni jsem poprvé oral pod brambory, no a hloub jak těch 15 cm už to skákalo po rostlé zemi. Tam, kde se oře dýl, hnojí a přiorává, tam jo, ale louku hloub neproořu.

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1040 Nový příspěvek od Mikas004 »

Ano, tu je to taky tak.
Když se tu oře louka, tak jak jsem to měl i já, tak se hlouběji než 15 až 20 cm nedostanu.
Když se drny rozeberou rotavátorem, tak se dostanu max na necelých 30 cm (výše jsem psal 40, ale to jsem se ustřelil, pravda)

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#1041 Nový příspěvek od milstav1 »

Buggy píše:Stejná zkušenost, staří sedláci povídali, že u nás v dědině se oře na 12 cm. Loni jsem poprvé oral pod brambory, no a hloub jak těch 15 cm už to skákalo po rostlé zemi. Tam, kde se oře dýl, hnojí a přiorává, tam jo, ale louku hloub neproořu.
Kluci nechci se dotoho nějak mísit ale bohužel tady tyto jakoby traktory nato nemají ať už japonec či šálek píši schválně aby seto neobrátilo proti mě ale pokud ořu louku či po jetelini tak prostě utopím pluch 35 cm a více do zemi a jedu vy to máte jakysi pomalé pak vám to neobrací a navíc nezeštelované pluhy no prostě děs bez urážky ale já bych si nenechal takle zaorat

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1042 Nový příspěvek od Mikas004 »

S tou Tvou velikou "potvorou" (bral bych ji) se Ti to mudruje :) Neber to zle.
Lehký a malý traktorek v těžké půdě nikdy učebnicově orat nebude. Je to prostě na zahrádky a ne na pole.
Kdyby si ty naše ploužky seřizoval do nekonečna, nebude to nikdy ono. Ale pokud myslíš, že jo, rád Ti zaplatím cestu k nám a zařídím nocleh, když mě to naučíš. ;-)

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#1043 Nový příspěvek od milstav1 »

Mikas004 . Neber to opravdu jako urážku neříkej že u vás neni nějakej starej jezedák kterej někdy oral ale opravdu oráč kterej ti poradí je fakt že já s Newholand mám paterák a hodně sem se sněm nadrbal poněvač sem na firmě od minulého jara A KOLEGA KTEREJ UŽ U NÁS NEPRACUJE NATO SRAL NO LÉPE ŘEČENO TO NEUMĚL SEŠTELOVAT nakonec sem zjistil natažené slupice ale po vyměně pluch oře jak malena na podzim sem hodím nějaké foto a video aby ste si nemysleli že kecám jinak při orbě je duležité aby zem byla dobře otočene jinak je to zbytečné orat a stačí to porotovátorovat a vysledek je ten sám jinak když si zaořu pole tak hned nato jidu set a jezdím po oranici 12-15 km v hodině tudíš to musí byt aj rovné jinak bys ten traktor rosypal

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota

#1044 Nový příspěvek od Tom »

Mikas, ty máš upravený koňský pluh a ten nebude nikdy pořádně orat hlouběji jak 20 cm. Prostě na to nejsou dělané, takže v tom bych byl v klidu. Pro případ, že by to nechtělo dobře obracet, tak bych sehnal odhrnovačky z kravských pluhů. Byly dělané na menší rychlost, takže ty odrhnovačky víc zaklápí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1045 Nový příspěvek od Mikas004 »

JOJO, je jasné, že když není ten můj pluh určený za traktor, tak nebude úplně ideální, ale já jsem spokojený. Vyšel mě dohromady na pár hodin práce a ve finále na cca 1500 Kč. Za ty prachy ..... :) Já jsem spokojený :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota

#1046 Nový příspěvek od Tom »

Neříkám že není dobrý. Jenom to není na hlubokou orbu, což ty moc dobře víš... Sám mám nachystaný rozložený dvouradličný koňský obracák na předělání za TK ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Kubota

#1047 Nový příspěvek od kladyvo »

kopciatko píše:
kladyvo píše:Cauete Kubotaci,neviete mi niekto poslat vykres prip. nejak zakladne miery pluhu PNJ 2-20,prip podobneho.vopred dakujem!!!
Lubos
Mal som ho doma, priblizne som urobil vykres, rozmery su pouzite PNJ2-20. mam k dispozicii aj pdf alebo CAD format.
Dik moc,idem skontrolovat material a pomali aby som zacal,este raz dik

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Kubota

#1048 Nový příspěvek od kladyvo »

Caute chlapi,takze tu je moja masina,mam ju uz skoro dva mesiace - teda este zoznamka no som zatial max. spokojny. Mam k nemu rotavator (bol sucastou),cez tazden sme dokoncili pluh a este budem pracovat na plecke.Davam nej. foto.Pluh a rotavator este budem striekat no az skonci toto peklo!

kopciatko - vdaka za vykres,sice rozmery sa v konecnom dosledku upravovali no ako predloha dokonale !!!

Super forum,uz tu mam nastudovanych niekolko hodin a velmi pomohlo.
takze este raz dik chalani !

Akosi mi sem tie fotky nechcuist,budem skusat dalej

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Kubota

#1049 Nový příspěvek od kladyvo »

Bohuzial vypisuje mi to Bola prekročená maximálna veľkosť adresára s prílohami.,preto zvolim moznost B. Tu je link

http://kladyvo.rajce.idnes.cz/Kubota_B_6000/

Kubotman
Příspěvky: 28
Registrován: stř dub 10, 2013 6:45 pm
Bydliště: Brno

Re: Kubota

#1050 Nový příspěvek od Kubotman »

Vypadá pěkně. Až ho vyzkoušíš v těžší půdě, dej vědět, jak to dopadlo. Já jsem si na dvouradličný netroufnul, ale asi jsem Kubu podcenil.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“