Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Kubota

#1021 Nový příspěvek od kladyvo »

Cauete Kubotaci,neviete mi niekto poslat vykres prip. nejak zakladne miery pluhu PNJ 2-20,prip podobneho.vopred dakujem!!!
Lubos

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: Kubota

#1022 Nový příspěvek od kladyvo »

kladyvo píše:Cauete Kubotaci,neviete mi niekto poslat vykres prip. nejak zakladne miery pluhu PNJ 2-20,prip podobneho.vopred dakujem!!!
Lubos

Ak niekto mate nejaky vykres,prosim hodte mi to sem - lubos1980@gmail.com

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Kubota

#1023 Nový příspěvek od mirec »

Luboš, máš SS.
Niekde tu na fóre je toho okolo orby a pluhov popísané hooodne veľa. Odporúčam ti na začiatok preštudovať si to, pretože postaviť pluh, ktorý pekne orie, a nie sa len "rýpe" v zemi, nie je také jednoduché ako by sa mohlo zdať.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#1024 Nový příspěvek od microhummer »

Jo jo, je to věda, zrovna řeším to samé :friends:
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Kubotman
Příspěvky: 28
Registrován: stř dub 10, 2013 6:45 pm
Bydliště: Brno

Re: Kubota

#1025 Nový příspěvek od Kubotman »

Nemáte někdo zkušenost s tímto pluhem? Koupil jsem ho dle doporučení pro K6000, ale zdá se mi příliš velký. Pracovní záběr 25 cm, délka ostří 40 cm. Tipuji ho spíš pro silnější 6001, nebo 7000. Je nepoužitý, než ho vyzkouším, raději se ptám.
Přílohy
pluh3.jpg

Uživatelský avatar
kopciatko
Příspěvky: 48
Registrován: pát dub 29, 2011 11:22 am
Bydliště: Zlate Moravce

Re: Kubota

#1026 Nový příspěvek od kopciatko »

kladyvo píše:Cauete Kubotaci,neviete mi niekto poslat vykres prip. nejak zakladne miery pluhu PNJ 2-20,prip podobneho.vopred dakujem!!!
Lubos
Mal som ho doma, priblizne som urobil vykres, rozmery su pouzite PNJ2-20. mam k dispozicii aj pdf alebo CAD format.
Přílohy
pluh dvojradlicny.jpg

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Kubota

#1027 Nový příspěvek od fogeljet »

Kubotman píše:Nemáte někdo zkušenost s tímto pluhem? Koupil jsem ho dle doporučení pro K6000, ale zdá se mi příliš velký. Pracovní záběr 25 cm, délka ostří 40 cm. Tipuji ho spíš pro silnější 6001, nebo 7000. Je nepoužitý, než ho vyzkouším, raději se ptám.
Krasny pluzek kubotka v pohode utiahne ak mas velmi tazku podu bude treba zavazie. Jedine co sa mu da vytknut je nastavenie zrovnania s traktorom.To je ten pravy uchyt tie otvory su daleko od seba = velke skoky v nastaveni. Niekedy staci pohnut 1cm a pluh to zrovna a ide o poznanie lahsie.

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Kubota

#1028 Nový příspěvek od mirec »

Záber 25cm nie je nič, s čím by si B6000 neporadila. Len ho treba vedieť správne nastaviť. A rozhodne by som na ten pluh dorobil krojidlo, to veľmi uľahčí prácu.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1029 Nový příspěvek od Mikas004 »

Já si vyrobil pluh z koňského taženého obracáku.
Záběr má 30cm a pokud ho nenechám zabořit moc do země, utáhne ho můj malý Yanmar (15HP na PTO) úplně s přehledem.
Viz. http://youtu.be/wS3hscGzi6k
Nahraju ještě jedno video, kde mi zajíždí asi 40cm do země a tam je vidět, že už musím sepnout uzávěrku diferenciálu.
Máme tu v Beskydech šílenou zem. Sam šutr a kořen a jíl.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#1030 Nový příspěvek od bt66 »

No nehnevaj sa, ale tá orba je nič moc, ten pluh je veľmi ľahký a skoro vyskočí zo zeme.
Ja mám pluh 2x20, ale keď pustím do ťažkej pôdy tak sem-tam treba aj nadvihnúť.

http://youtu.be/lhqkTDHRpXE

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1031 Nový příspěvek od ladiki »

také se mi zdá, že si tady někdo plete cm s milimetrama. Mikas004 má ten pluh špatně nastavený. Bere širokou, plýtkou špónu. Jednoradličák je lepší s předradličkou.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1032 Nový příspěvek od ladiki »

bt66: nevíš jak vypadají k tvému pluhu předradličky? Výrobce-agrobon.sk- nabízí nějaké zahrnovače rostliných zbytků, ale myslím si , že to budou předradličky. Nikde jsem je nenašel na fotce.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#1033 Nový příspěvek od bt66 »

ladiki píše:bt66: nevíš jak vypadají k tvému pluhu předradličky? Výrobce-agrobon.sk- nabízí nějaké zahrnovače rostliných zbytků, ale myslím si , že to budou předradličky. Nikde jsem je nenašel na fotce.
Ani ja neviem, na pluhu PNJ 2-20 nevidel som ešte. Ale podľa mňa bude niečo podobné ako na fotke.
Přílohy
pnj225mh.jpg

Uživatelský avatar
Mikas004
Příspěvky: 520
Registrován: pon zář 26, 2011 6:09 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Kubota

#1034 Nový příspěvek od Mikas004 »

bt66 píše:No nehnevaj sa, ale tá orba je nič moc, ten pluh je veľmi ľahký a skoro vyskočí zo zeme.
Ja mám pluh 2x20, ale keď pustím do ťažkej pôdy tak sem-tam treba aj nadvihnúť.

http://youtu.be/lhqkTDHRpXE

Já vím, vypadá to tak, ale to jsme orali schválně na plytko, protože ta zem (na videu to není moc vidět) je jen směs kamení a kořenů od stromů za cestou. Navíc 10cm do hloubky to bylo chvíli před oráním rozbité rotavátorem. Bude se tam jen vysévat pohanka. Poslední dva řádky jsme to pustili do hloubky (přitáhl jsem šponovák) a pak to bere pěkně, ale v takové zemi by to chtělo silnější traktor.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota

#1035 Nový příspěvek od Tom »

To jestli je pluh lehký nebo těžký nehraje vůbec roli. Musí být seřízený tak, aby šel sám pěkně do země. Hydraulika nesmí tlačit pluh země. Ten pluh tam musí jít sám. Nevím, jestli někdo z vás měl tu čest orat s koňmi. Já jsem to zkoušel. Pluh lehoučký a šel... šel do země sám a držel stopu, nemusel se ani vést. Je "upevněn" v jednom bodě, žádný TBZ se šponovákama... Je to jenom o nastavení :)
Nevýhoda u těch obracáků, zvlášť domadělaných nebo předělávaných koňských, že nemusí být obě strany na chlup stejně (natažený pluh nebo špatně svařené) a už to na jednu stranu oře špatně a ten pluh je pak nenastavitelný.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“