MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zip
Příspěvky: 178
Registrován: stř pro 08, 2010 4:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#61 Nový příspěvek od zip »

Taky mám tento startér jen cca 2měsíce, ale i tak zkusím popsat zkušenosti a informace o něm. Rozhodl jsem se pro něho, když jsem zjistil, že oprava mého původního startéru by byla za téměř 3000, tak jsem si řekl, že za ty peníze zkusím jít do nového. Řešil jsem to i s pánem co dělá opravy startérů a říkal, že je dobrý(ale na ten český klasiku nemá s životností a odolností), ale prý mám dávat pozor, že vůbec nemá rád vodu a bláto na sobě. A druhá věc asi menší životnost i kvůli tomu, že to startovací "kolečko" nemá vedení jako u klasického startéru, takže možná časem se to může dřív vychodit. Ale jinak zatím spokojenost. Baterka s ním vydrží točit dlouho bez sebemenších problémů. Jen je potřeba si zvyknout na úplně jiný zvuk při startu - je to spíš jak start auta. Jak budu mít cokoliv nového, dám vědět.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#62 Nový příspěvek od jarynfira »

Tak jsem si už taky rozpůlil přední převodovku. Chci si dodělat vypínání přední nápravy. Na fotkách vidíte rozdíl v těch hřídelích. Ta s kratším drážkováním je původní a po menší úpravě by šla použit zpět. Muselo by se na ni navléct pouzdro, aby po posunutí ze záběru to ozubené kolo bylo na stejném průměru a šlo následně zasunout zpátky. Stačí tedy dokoupit jen víčko s vidličkou.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jo a ta vidlička je nasazena opačně, musím zítra vydolovat ten kolík a otočit ji na hřídelce ;-) . Pravděpodobně je ze zadní převodovky.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#63 Nový příspěvek od jarynfira »

Taky bych chtěl pro ostatní ještě poznamenat, že při půlení je lepší, aby dole zůstala ta část, která má dvě řadící vidličky. Lépe se pak nasazuje zeshora ta půlka s jednou .....
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Ivan132.2
Příspěvky: 1087
Registrován: sob lis 12, 2011 10:04 pm
Bydliště: Prostějov

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#64 Nový příspěvek od Ivan132.2 »

startér na tk bych našel a bějaký torza taky
Bez dobrých řidičů,je i sebelepší motor na P . . U
TEL 723 154 096-NONSTOP

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#65 Nový příspěvek od Tom »

By mě zajímalo čemu pomohli, když zrušili vypínání té přední nápravy... Respektive kdyby alespoň nechali tu hřídel s delším drážkováním...
To ozubené kolo, které odpojuje pojezd je tedy i u původního i u nového provedení stejné? Stačí tedy koupit hřídel s delším drážkováním a vypínání?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#66 Nový příspěvek od AnryZ »

Co Vás k tomu vypínání přední náprvy vede? Vůbec nevím k čemu je to dobrý? To potom budete stát na místě a kardan se bude točit podle zařazené rychlosti? :-/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#67 Nový příspěvek od Tom »

AnryZ - přesně tak. Já jsem to třeba chtěl na malý navijáček, kdy bych měl jenom buben na kardanu a přes válečky usměrněné lano dozadu. Měl bych několik rychlostí a obousměrný chod. Samozřejmě by takový naviják nebyl na každodenní používání, ale když je občas něco potřeba potáhnout.... A celé by se to schovalo za ten rámový závěs. Určitě je těch možností využití daleko víc, pro mou potřebu mě zatím napadlo toto.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#68 Nový příspěvek od jarynfira »

Přesně tak, měl jsem takový navijáček do šavlí půjčený na přihrnování řádků brambor, jenže s trvale zapnutým předkem nepoužijete převodovou závislost, ale jen motorovou při vyřazeném rychlostním stupni a navíjelo mi to dost rychle. Takže proto to vypínání řeším ....abych mohl točit vývodem pomaleji a udělat třeba kuželovou štípačku. ;-)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Ivan132.2
Příspěvky: 1087
Registrován: sob lis 12, 2011 10:04 pm
Bydliště: Prostějov

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#69 Nový příspěvek od Ivan132.2 »

Dá se to využít i třeba na čerpadlo k fekálu a navíc můžeš měnit smysl otáčení 8) 8) 8)
Bez dobrých řidičů,je i sebelepší motor na P . . U
TEL 723 154 096-NONSTOP

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#70 Nový příspěvek od Holder »

Zejména na kuželovou štípačku , využiješ v převodech sílu ! Mám otázku kolik taková sranda u Šálka stojí ?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#71 Nový příspěvek od jarynfira »

To nevím, já to koupil z druhé ruky. Ale dal jsem tady fotky obou hřídelí, aby jste viděli, že jde na tu původní navléct nějaké pouzdro a stačí koupit jen to víčko s hřídelkou, vidličkou a aretačním šroubem, pod kterým je pružinka a kulička. Já to ještě asi zítra nafotím, ať vidíte, jak to tam bylo původně. To kolo s přímými zuby bylo původně mezi ložisky zafixováno z každé strany takovými pouzdry.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#72 Nový příspěvek od Tom »

Ohledně ceny asi tolik:
1ks víčko kompletní 07484/a =1.350,-Kč bez DPH
1ks ozubené kolo Z=11 07485 =1.940,-Kč bez DPH
1ks ozubené kolo z=20 07483=1.490,-Kč bez DPH
Sada těsnění +gufer =350,-Kč bez DPH
:pistol:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#73 Nový příspěvek od Holder »

No to je darda to se snad nedá ani komentovat . :sok:

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#74 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

coze :shock: to je tak drahe :nene: to bych sehnal tk na nahradni dili ;-)

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: TZ4K14 ala jarynfira

#75 Nový příspěvek od jarynfira »

Tome, Tome, ty mě vůbec nečteš :'( Já jsem psal, že potřebuješ pouze to víko s vidličkou. Když se podíváš pořádně na tu hřídel, co tam byla, tak na ni stačí navléct nějaké pouzdro, které bude tak velké, že jde vsunout do toho ozubeného kola. To když je na konci drážkování, tak přenáší kroutící moment a točí se i s kuželem. Když ho vysuneš na druhou stranu, mimo drážkování, tak bude i s celou hřídelí stát. Akorát, že je ta hřídel v místě bez drážkování o něco menší na průměru než je díra v tom kole a tak to musíš dorovnat tím pouzdrem. Jinak bys to špatně zasouval zpátky.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“