Tondova Vinea 47hp

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Tondova Vinea 47hp

#1411 Nový příspěvek od DYK »

Jenže Antony, i ty velmi raný potřebujou podmínky na to, aby to fungovalo. Jinak to tam jen leží. Mě neříkej, že toto nechápeš? Velmi raný se pěstují převážně ve foliákách, teda aspoň u nás, aby to bylo na pultě kdy to má efekt. Finanční, samozřejmě. Normálně v našem pěstování se ty sorty velmi raná, raná, poloraná, celkem stírají a dozrává to jak příroda rozhodne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1412 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chápu, že když to zasázím to zmrzlýho tak je to na hovno... ale teďka už zem tak strašná není, je trochu vlhká. Navíc tohle je vystrčený na kopečku takže vyfoukaný a prohřátý. Ty zas pochop, že já nemám čas měřit pole teploměrem a pak tři dny v kuse lítat po bramborách v nejvhodnější čas. Dneska "už to šlo" a byl čas, tak je to v zemi. Pro mě lepší než ve sklepě ;-) a ono to určitě nějak vyroste..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Tondova Vinea 47hp

#1413 Nový příspěvek od DYK »

Já tě chápu a to tak, že zcela. Pokud to míníš komentovat "zmrzlou" zemí a lítáním s teploměrem, pak je celá debata o teplotě a klíčení v půdách ale úplně zbytečná. Ty nemáš čas? :shock: Pak jsem zvědav, jak to budeš dělat, až se zapojíš do pracovního a rodinného procesu. Ale nic, jako bych nebyl. Už mlčím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1414 Nový příspěvek od Antony30011 »

Do pracovního možná i líp, jelikož na to se nemusím učit do sto předmětů denně :pistol: třeťák je prej nejdrsnější rok a plní se to. A jak sis tu určitě přečetl, mám tátu u Svatý Anny takže mi ještě přibylo plno "drobných prací" co dělá on, který holt nefotím. Dnešní brambory vyrostou a to mi dostačuje ;-) a neurážej se strycu :D :friends:

Marek2
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Tondova Vinea 47hp

#1415 Nový příspěvek od Marek2 »

Ahoj Tondo,

dotaz, jak máš na sazeči výškově nastavené radličky? Já jsem vloni koupil starší dvouřádkový sazeč a dnes jsem na zkoušku zasadil pár řádků. Přední i zadní radličky jsem dal do stejné roviny a zdá se že dobrý. Známý má sazeč velký za zetora a tam má ty tři zadní o něco níž. Tak nevím.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tondova Vinea 47hp

#1416 Nový příspěvek od Tom »

Cabrio píše:
Tom píše:V sobotu jsem v Praze a pak potřebuju dopsat bakalářku, takže tohle jaro to moc nevidím :(
Tak, ať Ti to jde pěkně od ruky. :pc:
Díky 8) Začíná se to na mě celkem hrnout, do toho mám celkem poctivý KOPR, tak ty dva měsíce musím trošku zabojovat ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tondova Vinea 47hp

#1417 Nový příspěvek od Tom »

Marek2 píše:Ahoj Tondo,

dotaz, jak máš na sazeči výškově nastavené radličky? Já jsem vloni koupil starší dvouřádkový sazeč a dnes jsem na zkoušku zasadil pár řádků. Přední i zadní radličky jsem dal do stejné roviny a zdá se že dobrý. Známý má sazeč velký za zetora a tam má ty tři zadní o něco níž. Tak nevím.
Radili mi, že brambora se má sadit cca 6 cm pod zem a radličky mají jet cca 12 pod zemí, takže mezi nimi by měl být rozdíl cca 6 cm.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Tondova Vinea 47hp

#1418 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

Čím si to pole chystal přes sazením?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1419 Nový příspěvek od Antony30011 »

Marek2 píše:Ahoj Tondo,

dotaz, jak máš na sazeči výškově nastavené radličky? Já jsem vloni koupil starší dvouřádkový sazeč a dnes jsem na zkoušku zasadil pár řádků. Přední i zadní radličky jsem dal do stejné roviny a zdá se že dobrý. Známý má sazeč velký za zetora a tam má ty tři zadní o něco níž. Tak nevím.
Zdar,
já je mám taky cca o 3-5cm níž. Dneska o ty 3, protože bylo mokro, ale na loňských fotech bylo vidět že jedou o kus míň než ty přední. Taky to chce dobře nastavit třetí bod aby ty radlice "zabírali" špicema a ne se jen vezli ;-)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1420 Nový příspěvek od Antony30011 »

TRACK MT8 píše:Čím si to pole chystal přes sazením?
Rotavátor, ale je trošku vlhko, jak poznamenal kolega Dyk :D nebylo to dneska ideál, loni bylo větší sucho a vypadalo to lepčejc... ale ještě to polítám hrobkovačem a bude to fajn :)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1421 Nový příspěvek od Metracek »

Tom píše:Tolik stromků motyčkou, to je ve dvou lidech za den zfouknuté a to ještě nepojedete naplno, takže toho bych se nebál ;-) Lisování, to by šlo ;-)

Jj motyčka a budem 2-3 lidi. Pude to jen je to v kopci a asi sebou potáhnu vodu na zalejvání, bojím se že bude sucho

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tondova Vinea 47hp

#1422 Nový příspěvek od Tom »

Jaký budeš mít sadební materiál? Dřevina a jestli je to prostokořené nebo krytokořené (s balem "v květináčku"). Něco už jsem zasadil, vodu jsem nikdy neřešil a vždycky se to chytlo ;-) Ještě možná jaká je expozice svahu (kam je ten svah nakloněný, na jakou světovou stranu) a jaká je skeletnatost půdy (kolik je tam šutrů).
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tondova Vinea 47hp

#1423 Nový příspěvek od Leo »

DYK píše:Jenže Antony, i ty velmi raný potřebujou podmínky na to, aby to fungovalo. Jinak to tam jen leží. Mě neříkej, že toto nechápeš? Velmi raný se pěstují převážně ve foliákách, teda aspoň u nás, aby to bylo na pultě kdy to má efekt. Finanční, samozřejmě. Normálně v našem pěstování se ty sorty velmi raná, raná, poloraná, celkem stírají a dozrává to jak příroda rozhodne.
Souhlasím s Dykem, když je bramboře v zemi zima, tak prostě nikam neleze. Až se zem prohřeje, tak teprve brambory začínají růst.
U nás jsou lehčí země, tak ani pole po orbě neupravujeme a rovnou tam děláme járy. Bramboře vyhovuje spíš nějaká hruda než rozemletá zem. Jak je hlína jak písek, tak pak je větší riziko, že díky vodní nebo větrné erozi vyleze brambora ven. Aspoň mi tu máme tuto zkušenost. A samozřejmě je to pak lepší i uválet, aby se půda utužila.
Ve škole nám agronom říkal, že čím menší semínko se seje, tím víc musí být půda zpracovaná. To znamená, že bramboře hruda nevadí, možná je to i lepší, ale třeba obilí nebo třeba řepa musí mít dost dobře zpracovanou půdu.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tondova Vinea 47hp

#1424 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já s Dykem taky souhlasím, ale kvůli časové tísni musely brambory do ne úplně teplé půdy :)

ondra66
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 21, 2011 8:09 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Tondova Vinea 47hp

#1425 Nový příspěvek od ondra66 »

Nám už velmi rané (tuším Monika) leze ze země.

Zamčeno

Zpět na „Naše malotraktory“