Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
landy
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 06, 2013 8:49 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Kubota

#976 Nový příspěvek od landy »

tak smola, skusim este ci mi niekto
nevytoci ten stiepaci kuzel s opacnym zavitom, to mozno vyde lacnejsie, zatial vdaka

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Kubota

#977 Nový příspěvek od mirec »

landy píše:zdravím, tento "vývod" potrebujem "identifikovať" .... doteraz ma to nejako netrápilo, ale poskladal som kužeľovú štiepačku a zistil som, že kubota točí kardan opačne ako klasika......nejako stále tajne dúfam, že tá páka by mohla meniť smer otáčok kardanu :roll: skúšal som to kliešťami, nešlo to a nejde mi ani vyraziť ten pistný kolík, tak to budem musieť odvŕtať a navariť tam nejakú "páčku"
Landy, nič tam nenaváraj ani s tým nemanipuluj, aby si si náhodou nevyrobil nejaký prúser. Aj ja mám B6000 a je to na nej tak isto. Nie je tam žiadna páka. Ani v manuále o tom nie je žiadna zmienka. Neviem na čo by to mohlo slúžiť, to by mohol vedieť niekto, kto už mal rozobratú prevodovku na B6000.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

landy
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 06, 2013 8:49 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Kubota

#978 Nový příspěvek od landy »

... kdepak asi soudruzi z "NIPPONU" udelali chybu ... :wink:

landy
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 06, 2013 8:49 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Kubota

#979 Nový příspěvek od landy »

... len tak medzi rečou, moja "strojovňa".... :rally:
Přílohy
SNC00179.jpg

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota

#980 Nový příspěvek od HONZAD »

Strojovna i valníček pěkný, jistě zmůže hodně práce, ale ta barva borůvkové zmzliny ... :friends:
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

landy
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 06, 2013 8:49 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Kubota

#981 Nový příspěvek od landy »

tak som to uz kupil a zatial nebol cas na renovaciu kabatu, ale mam predstavu nejaka orandzova, mozno cervena

landy
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 06, 2013 8:49 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Kubota

#982 Nový příspěvek od landy »

...zase ja... :)
téma naviják.....to tu už bolo xkrát, ale všetko je to o 3t, 5t, čím viac tým lepšie. Na kubotku by som chcel niečo malé, ale funkčné, ja sa radšej prejdem dva krát a nechcem mašinku nadúvať, aj s tým priestorom vzadu to na b6000 nie je extra sláva máte skúsenosť s elektrickými navijákmi, ako je to s rovnicou naviják-elektrika/batéria/, nezostal by som visieť bez elektriky po nejakom druhom treťom potiahnutí. Teraz mám všetko na ručný pohon /dám foto/ a chcel by som to na kardan. Inšpirácie je tu na fóre dosť, len ako hovorím tie rozmery :(

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kubota

#983 Nový příspěvek od microhummer »

Ahoj,
jestli můžu poradit, neřeš elektrický naviják pokud s tím chceš tahat dřevo a ne jen sebe při zapadnutí, podívej se na na naviják od quicksilvera http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
máš vývoďák, proč ho nepoužít...jen při stavbě navijáku počítej, že máš na B 6000 opačné otáčky, ale to na funkci ( živočicháře) nemá vliv, zrcadlově to otočíš :D
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#984 Nový příspěvek od Kuba »

Dnes jsem udělal centrální vzpěru na ochranný rám.
Přílohy
Fotografie0089.jpg
Fotografie0088.jpg

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: Kubota

#985 Nový příspěvek od Minihansol »

Z akého materiálu si robil ten ochranný rám? Ináč dobrá robota 8)

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#986 Nový příspěvek od Kuba »

Vnější rám včetně spodní příčky je jekl 50x50x2 mm, vnitřní zasouvací je 45x45x2 mm, horní příčka je 50x30x2 mm a centrální vzpěra 10 mm a celé je to nerez.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#987 Nový příspěvek od Kuba »

Tak dnes jsem nechal navařit držák na značku a začal finální montáž. Teď čekám na skříňku na nářadí. Nejhorší je najít správný font pro nápis Kubota.
Přílohy
Fotografie0094.jpg
Fotografie0093.jpg
Fotografie0092.jpg

piv
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 11, 2013 10:31 am
Bydliště: Strážske

Re: Kubota

#988 Nový příspěvek od piv »

Mierka prevodového oleja.
Kubota B 7001 aj niektoré iné Kuboty majú mierku oleja vpravo od rýchlostnej páky.
S mierkom otáčam, ťahám, skoro som roztrhal , dával som WD a nemôžem ju vybrať von a skontrolovať olej v prevodovke.
Vie niekto poradiť?
Ďakujem

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#989 Nový příspěvek od Kuba »

Já mám na té měrce pouze dva malé O kroužky a když jsou suché, tak jde ta měrka dost ztuha ven. Proto je po každé kontrole trochu máznu olejem. U Tebe to může být samozřejmě jiné.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota

#990 Nový příspěvek od Kuba »

Dnes jsem kontroloval motor a hlavně doplňoval provozní tekutiny. Jejich spotřeba je relativně vysoká.

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“