MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Lada881
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2012 7:37 pm
Bydliště: Bučovice

Re: MINI 070, 075

#2371 Nový příspěvek od Lada881 »

palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
slavinko píše:Vďaka za informácie.
Veľká škoda, že nemám technické osvedčenie, uľahčil by som si pár vybavovačiek.
Nemáte niekto osvedčenie? Viete sem vložiť foto, ako to vlastne vyzerá?

Ahojte, niečo som našiel a nascanoval. Celý TP sa skladá z dvoch listov tj. štyroch strán. N požiadanie zašlem v plnom rozlišení e-mailom. pk
Myslím, že se TP neskládá ze dvou listů ale jen z jednoho z oboustranným tiskem, když se podíváš na list v místě kde jsou popisované vyjímky je vidět razítko které prosvítá z druhé strany.
TP je original z r. 87 je na dvoch listoch a to razitko predajcu tam naozaj presvita.
To není možné, zkus si vytisknout každý list zvlášť uvidíš, že razítko prosvítá a když se podíváš na druhou stranu žádné razítko tam není takže by nemělo prosvítat. Takže to asi nebude originál ale to je jedno i tak to vypadá velmi dobře, dík za to.

To razitko tam je. TP sa sa sklada z dvoch listov po A4 sirke delene cez polku. To ze vidis odtlacok razitka na pravej strane je vlastne je pri obojstrannej sadzbe odtlacok presvitajuceho razitka na lavej strane. Prepac zle som sa vyjadril v predoslom prispevku dva listy (po dlzke rodelena letata A4 "Landscape" na dva kusy) a osem stran. Cize dokument ma 8 stran na
dvoch listoch v poradi 8-1, 2-7, 6-3, 4-5. Skus si roztrhnut lezatu A4 po dlzke, polozit oba papiere na seba a zohnut cez poly a ocislovat. Robim s Photoshopom min 12 rokov. Som grafik a skusenosti mam aj so sadzbou. Preco by som mal zavadzat ked som chcel len pomoct. Az potrebujes TP vyretusovat rad pomozem.pk
Zdravím, pochopil jsem to správně, že mám vytisknout na dva listy A4 a v místě čárkované rysky rozstřihnout a potom přeložit na poloviny?

V žádném případě jsem nechtěl zpochybňovat tvoje odborné kvality já tomu vůbec nerozumím a Photoshop jsem nikdy neviděl natož aby jsem s ním dělal, jen jsem se chtěl ujistit, že TP vytisknu a složím správně abych neměl nějaké problému pokud se stím budu někde prokazovat.
Co se změní při retušování? nebude tam vidět přeložení listu a zažloutnutí papíru? Pokud by jsi byl ochotný toto udělat a poslat mi to na mail jako SZ budu rád a předem děkuji. Laďa

Lada881
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2012 7:37 pm
Bydliště: Bučovice

Re: MINI 070, 075

#2372 Nový příspěvek od Lada881 »

Lada881 píše:
palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
slavinko píše:Vďaka za informácie.
Veľká škoda, že nemám technické osvedčenie, uľahčil by som si pár vybavovačiek.
Nemáte niekto osvedčenie? Viete sem vložiť foto, ako to vlastne vyzerá?

Ahojte, niečo som našiel a nascanoval. Celý TP sa skladá z dvoch listov tj. štyroch strán. N požiadanie zašlem v plnom rozlišení e-mailom. pk
Myslím, že se TP neskládá ze dvou listů ale jen z jednoho z oboustranným tiskem, když se podíváš na list v místě kde jsou popisované vyjímky je vidět razítko které prosvítá z druhé strany.
TP je original z r. 87 je na dvoch listoch a to razitko predajcu tam naozaj presvita.
To není možné, zkus si vytisknout každý list zvlášť uvidíš, že razítko prosvítá a když se podíváš na druhou stranu žádné razítko tam není takže by nemělo prosvítat. Takže to asi nebude originál ale to je jedno i tak to vypadá velmi dobře, dík za to.

To razitko tam je. TP sa sa sklada z dvoch listov po A4 sirke delene cez polku. To ze vidis odtlacok razitka na pravej strane je vlastne je pri obojstrannej sadzbe odtlacok presvitajuceho razitka na lavej strane. Prepac zle som sa vyjadril v predoslom prispevku dva listy (po dlzke rodelena letata A4 "Landscape" na dva kusy) a osem stran. Cize dokument ma 8 stran na
dvoch listoch v poradi 8-1, 2-7, 6-3, 4-5. Skus si roztrhnut lezatu A4 po dlzke, polozit oba papiere na seba a zohnut cez poly a ocislovat. Robim s Photoshopom min 12 rokov. Som grafik a skusenosti mam aj so sadzbou. Preco by som mal zavadzat ked som chcel len pomoct. Az potrebujes TP vyretusovat rad pomozem.pk
Zdravím, pochopil jsem to správně, že mám vytisknout na dva listy A4 a v místě čárkované rysky rozstřihnout a potom přeložit na poloviny?

V žádném případě jsem nechtěl zpochybňovat tvoje odborné kvality já tomu vůbec nerozumím a Photoshop jsem nikdy neviděl natož aby jsem s ním dělal, jen jsem se chtěl ujistit, že TP vytisknu a složím správně abych neměl nějaké problému pokud se stím budu někde prokazovat.
Co se změní při retušování? nebude tam vidět přeložení listu a zažloutnutí papíru? Pokud by jsi byl ochotný toto udělat a poslat mi to na mail jako SZ budu rád a předem děkuji. Laďa


Zdravím, už jsem to pochopil, četl jsem to nepozorně až teď jsem si všiml názvů avers a reverz u jednotlivých obrázků tedy rub a líc jednoho listu A4. ( Původně jsem to chápal tak, že se tiskne avers na jeden list A4 a revers na druhý list A4.)
Takže jsme měli pravdu oba, je to vytištěno na jednom listu A4 ( oboustraně ) a potom rozděleno v místě čárkování a ty dva proužky složeny na polovinu a vloženy do sebe, takže to má 8 stran.
Ještě bych se chtěl zeptat co znamená Ladscape ?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2373 Nový příspěvek od Tom »

Já mám tyhle "papíry" udělané tak, aby se to dalo jenom vytisnout. Mám odmazané čísla i razítko, poskládané tak, aby se to dalo vytisnout. Co je ale nutnost, tak sehnat "dobový" papír... Razítko v dnešní době... buď se zkusí pohledat originál Agrozeťácké nebo se to dá podle předlohy nechat vyrobit. Aby to působilo věrohodně, tak musí být ten dobový papír s vhodnou gramáží.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

palo1974
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 08, 2013 3:14 pm
Bydliště: Tisovec

Re: MINI 070, 075

#2374 Nový příspěvek od palo1974 »

Lada881 píše:
palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
Lada881 píše:
palo1974 píše:
slavinko píše:Vďaka za informácie.
Veľká škoda, že nemám technické osvedčenie, uľahčil by som si pár vybavovačiek.
Nemáte niekto osvedčenie? Viete sem vložiť foto, ako to vlastne vyzerá?

Ahojte, niečo som našiel a nascanoval. Celý TP sa skladá z dvoch listov tj. štyroch strán. N požiadanie zašlem v plnom rozlišení e-mailom. pk
Myslím, že se TP neskládá ze dvou listů ale jen z jednoho z oboustranným tiskem, když se podíváš na list v místě kde jsou popisované vyjímky je vidět razítko které prosvítá z druhé strany.
TP je original z r. 87 je na dvoch listoch a to razitko predajcu tam naozaj presvita.
To není možné, zkus si vytisknout každý list zvlášť uvidíš, že razítko prosvítá a když se podíváš na druhou stranu žádné razítko tam není takže by nemělo prosvítat. Takže to asi nebude originál ale to je jedno i tak to vypadá velmi dobře, dík za to.

To razitko tam je. TP sa sa sklada z dvoch listov po A4 sirke delene cez polku. To ze vidis odtlacok razitka na pravej strane je vlastne je pri obojstrannej sadzbe odtlacok presvitajuceho razitka na lavej strane. Prepac zle som sa vyjadril v predoslom prispevku dva listy (po dlzke rodelena letata A4 "Landscape" na dva kusy) a osem stran. Cize dokument ma 8 stran na
dvoch listoch v poradi 8-1, 2-7, 6-3, 4-5. Skus si roztrhnut lezatu A4 po dlzke, polozit oba papiere na seba a zohnut cez poly a ocislovat. Robim s Photoshopom min 12 rokov. Som grafik a skusenosti mam aj so sadzbou. Preco by som mal zavadzat ked som chcel len pomoct. Az potrebujes TP vyretusovat rad pomozem.pk
Zdravím, pochopil jsem to správně, že mám vytisknout na dva listy A4 a v místě čárkované rysky rozstřihnout a potom přeložit na poloviny?

V žádném případě jsem nechtěl zpochybňovat tvoje odborné kvality já tomu vůbec nerozumím a Photoshop jsem nikdy neviděl natož aby jsem s ním dělal, jen jsem se chtěl ujistit, že TP vytisknu a složím správně abych neměl nějaké problému pokud se stím budu někde prokazovat.
Co se změní při retušování? nebude tam vidět přeložení listu a zažloutnutí papíru? Pokud by jsi byl ochotný toto udělat a poslat mi to na mail jako SZ budu rád a předem děkuji. Laďa
Vytlacit na jeden list A4 obojstranne v mieste ciarkovania rozstrihnut a potom prelozit-zohnut na dve polovice-cim vziknu dva listy zohnute na polovicu. Az budem mat niekedy trochu casu (lebo dni sa predlzuju a vecery kratia) tak TP vyretusujem, ale bude ho treba vytlacit na zazlknuty strojopisovy papier

Uživatelský avatar
zdenek f
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 23, 2010 8:56 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MINI 070, 075

#2375 Nový příspěvek od zdenek f »

zdravím
ohledně řádkování na brambory, používá se jedna radlička. koukni na http://mt8-mini.4fan.cz/index.php?artic ... ni-brambor. Znovu jsem četl postup a Pavlove komentáře (všechna čest a díky za ně) bych upravil. Právě vyrábím malý vrátek na vyhrnování vzrostlých brambor do kterých nemůžu vjet. Co se týče stálého přemontovávání náředí, stačí zhotovit na jednotlivé práce jednoúčelové nářadí a jen přepínáš v závěsu. Co se týče sazeče, nemůžeš sázet předličené brambory a vzhledem k plísni, potřebuji urychlit vegetaci.
Letos nevím co bude s kobzolkam, mám dlouhodobou nemocenskou. Po dlouhé době jsem kouknul na ministránky a Tome ty mi dáváš zabrat.
zdenek
zdenek

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2376 Nový příspěvek od strafnik »

Ahoj Zdenku, rád tě čtu :) když tě nevidím.... (říká se rád tě vidím ;-) ) Mohu ty své komentáře v rámci objektivity zrušit. Věci lze řešit mnoha způsoby a já chtěl pouhou recenzi originální technologie vymyšlené v Agrostroji. Jinak krom navijáku, co podnikáš, co tě skolilo za nemoc? Či snad zranění?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2377 Nový příspěvek od Tom »

Ahoj Zdenku, taky jsem rád, že jsi tady opět zavítal. Jak jsi to myslel s tím "Tome ty mi dáváš zabrat" :shock: To já nerad, ať už jde o cokoliv ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
zdenek f
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 23, 2010 8:56 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MINI 070, 075

#2378 Nový příspěvek od zdenek f »

zdravím
Pavle to nebyla kritika, jen vývoj, jinak je to v pořádku (MINIk je nejlepší, zrádcové). Přes zimu jsem namontoval (konečně) spouštěč, připojil chcípak. Nedokázal jsem pořádně zabrat za šňůru a v dílně zvlášť(teď mi to hodně pomůže). Mám problémy s akumulátorem, vzal jsem aku. z travního traktůrku, je gelový, můžu ho dát na ležato, pod sedadlem je malá osová výška. Chci místo diody z alternátoru připojit usměrňovací můstek, měl bych mít víc výkonu z dvoucestného usměrnění, musím ale vše prověřit. Bude to jenom doplňkové dobíjení, mám dobrou nabíječku tak po příjezdu z pole připojím a ona se postará o akumulátor ať je dobit max.
Mám problémy s páteří jestli budu moct osedlat MINIka do začátku června bude, bude moc dobře, zatím se nemůžu hnout, je to v prd.... . Koukám na pořízení hydrauliky pomohla by mi ať se nemusím fyzicky namáhat, brouzdám po netu a nakupuji díly, špekuluji, prohlížím své staré návrhy (to ještě svedu), snad to později zrealizuji.
Tome já to myslel tak, že pro nás staré struktůry nové členění je problém, jinak ok.
zdenek
zdenek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2379 Nový příspěvek od Tom »

Zdenku, kdybys nemohl něco najít, tak napiš, rád pomůžu ;-) Co se týká Miniho, tak nějaké témata jsou tady v "Naše malotraktory", pak je něco v "Technické problémy" a ještě je něco v "Příslušenství za malotraktory".
Miník je parádní stroj, ale ač jsem se snažil jak jsem se snažil, tak nezvládal to, co jsem po něm potřeboval :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
quadtrac600
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 22, 2012 6:16 pm
Bydliště: Brumovice

Re: MINI 070, 075

#2380 Nový příspěvek od quadtrac600 »

Zdravím,
projížděl jsem tak zhruba vlákno MINI 070, 075 a nějak jsem nezahlídl nějaký návod na předělání hydrojednotky. Nějaký hydrogenerátor bych schrastil, ale jaký má mít tlak na výstupu? A s čím vším je třeba se vypořádat? Díky za rady...
Iseki TF21F
Husqvarna CT151
MT8 Mini 070
STEYR
STEYR Forestry

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2381 Nový příspěvek od Tom »

Někdo tady na začátku vlákna měl generátor ze serva tuším z Tranzita. Pak už stačí jen malý rozvaděč a pístnička. Tlak v tom případě ti dá to čerpadýlko. Jenom pro srovnání, TK dává 10 l/min při 50 atmosférách.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
quadtrac600
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 22, 2012 6:16 pm
Bydliště: Brumovice

Re: MINI 070, 075

#2382 Nový příspěvek od quadtrac600 »

Mě by mělo dávat 115 bar při 750 až 3500 min-1 a průtok 9 l.min-1. Tak rozvaděč to by šlo z toho TK? A pístnice??? nenapadá mě co by šlo předělat? :-/
Iseki TF21F
Husqvarna CT151
MT8 Mini 070
STEYR
STEYR Forestry

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2383 Nový příspěvek od strafnik »

Já bych to rozdělil na 2 roviny, v kterých se hydraulika nachází.
1. uživatel je nespokojen s konstrukčními omezeními tak jak to definoval výrobce.
2. podstatné díly hydrauliky umřely a je potřeba najít řešení na zprovoznění.
Ad 1: Je potřeba si jasně rozmyslet, jestli není rozumnější koupit raději jiný traktor.
Ad 2: Doporučuji v závislosti na druhu poruchy se držet co nejvíce originálu, nejlépe ve verzi Mini-075 (samostatně trvale hnané čerpadlo, olej pro hydrauliku z/do převodovky, a hlavně zvolit parametry příbuzné dimenze k originálu (průtok, tlak, velikost válce, zdvih) tak aby nebyla pozměněna funkce a parametry TBZ. Originální parametry hydrauliky 075 jsou uvedeny v návodu k použití, zdvih je 100mm.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2384 Nový příspěvek od Tom »

Sežeň pístnici, která bude co nejmenší a bude mít stejný výsuv jako ta původní. Pak ji dáš místo té hydrojednotky. Místo oka na pístní tyči dáš ten řetěz, který je i na originální hydrojednotce. Přimlouvám se za dvoučinnou pístnici, tzn. silovou hydrauliku. A můžeš si udělat i rychlospojku na předek...
Zajdi v pátek večer "na kopeček" a poptej se, třeba někdo bude něco mít doma ;-)
Pavle, jelikož Quadtrac má ještě malého New Hollanda, tak si myslím, že do jiného traktoru nepůjde. Určitě bych ale to čerpadlo udělal permanentně hnané. Rozříznout tu žlutou hřídel mezi motorem a spojkou, vložit řemeničku, všechno povařit a pak vedle té hřídele dát čerpadlo. Uvidíš kam se vleze, kam dáš nádž na olej atd... Když je všechno u sebe tak se blbě dělají hadice, zase když je to moc daleko, tak je tom drahé, což ale u Miniho nehrozí :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2385 Nový příspěvek od strafnik »

Dovolím si Tome malinký nesouhlas s dvojčinnou hydraulikou, to už je potřeba zasáhnout více do origo řešení a pak žádné origo nářadí nepočítá koncepčně s dvojčinnou hydraulikou. Doporučuji se důsledně držet co nejvíce původní verze výrobce.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“