Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#646 Nový příspěvek od Adler »

Honza50 píše:Nevíte někdo jakej je rozdíl mezi Zh a UB? Rozmejšlím na kulobrokem a sháním info díky :friends:


Kucmar: Lovu zdar 8)

ZH nebrat.Tupluje,lámou se úderníky,rezne to šíleným způsobem,kolikrát mají soustřel hodný cirkusového představení,hlučná pojistka a samotná ráže 7x57R také není zrovna nejlepší ale to už je otázka názoru.Jsou lepší ráže...
Když sáhneš např. po tomhle http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/46 ... k-kozlice/ tak rozhodně chybu neuděláš,samo sebou broková dvanáctka je lepší :) Já bych si připlatil a pořídil Brno 802.3 ráže 7x65R / 12x76.Už dlouho nad ní slintám ale 30 papírů není žádný pakatel.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#647 Nový příspěvek od milstav1 »

Adler píše:
Honza50 píše:Nevíte někdo jakej je rozdíl mezi Zh a UB? Rozmejšlím na kulobrokem a sháním info díky :friends:


Kucmar: Lovu zdar 8)

ZH nebrat.Tupluje,lámou se úderníky,rezne to šíleným způsobem,kolikrát mají soustřel hodný cirkusového představení,hlučná pojistka a samotná ráže 7x57R také není zrovna nejlepší ale to už je otázka názoru.Jsou lepší ráže...
Když sáhneš např. po tomhle http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/46 ... k-kozlice/ tak rozhodně chybu neuděláš,samo sebou broková dvanáctka je lepší :) Já bych si připlatil a pořídil Brno 802.3 ráže 7x65R / 12x76.Už dlouho nad ní slintám ale 30 papírů není žádný pakatel.
Taky stebou souhlasím ale pokud bych kupoval novej tak určitě šáhnu po jinší ráží než 7x57

gastly
Příspěvky: 1218
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Myslivost

#648 Nový příspěvek od gastly »

V Otrokovicích v GC je v komisi FinnKlasik 12/76-.308win s nahánkovéma Truglo miřidlama a montáží na optiku. Výhoda této flinty je v tom,že má možnost seřízení soustřelu.(kulu dotlačíš k jednotné,jak výškově,tak stranově.) Starší pán si pořídil dvojákové trojáček 2x8-57 a dole 20x76, tak kulobrok pouští. Pepa.
Jo a ještě pouští Tikku T3 v .308win.

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Myslivost

#649 Nový příspěvek od Honza50 »

Díky, za rady, mám možnost koupit CZ 584 v ráži 7x57/12 tak do něj asi půjdu, jako začínajícímu myslivci by mi měl stačit ;-)
je jasný, že nová je nová, ale na to zas nejsou :penize:
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#650 Nový příspěvek od milstav1 »

Honza50 píše:Díky, za rady, mám možnost koupit CZ 584 v ráži 7x57/12 tak do něj asi půjdu, jako začínajícímu myslivci by mi měl stačit ;-)
je jasný, že nová je nová, ale na to zas nejsou :penize:
No já nevím co máš v planu lovit že planuješ kulobrok u nás je třeba zbytečnej já broky nemám mám kulovnici a stačí

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Myslivost

#651 Nový příspěvek od Honza50 »

lovit budu hlavně prasata, siky, škodnou a občas nějakýho zajíce nebo bažanta co ulít z bažantnice :smich:
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#652 Nový příspěvek od milstav1 »

Honza50 píše:lovit budu hlavně prasata, siky, škodnou a občas nějakýho zajíce nebo bažanta co ulít z bažantnice :smich:
No vidiš tak bych si par zajicu odpustil a koupil bych kulovnici u nás bylo střeleno 6 bažantu a kvuli tomu broky ani nechci rači sem volil kulovnici
Přílohy
Canon A 2200 207 [640x480].jpg

Uživatelský avatar
uhlik05
Příspěvky: 671
Registrován: sob srp 06, 2011 8:05 pm
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Myslivost

#653 Nový příspěvek od uhlik05 »

chlapi jak to mate s pojistenim zjistil sem ze nemam tento rok zaplaceny takze celkem pruser ale na vsetin na oms se mi kvuli tomu nechce mate nekdo nejakou pojistku na vykon prava myslivosti u nejake pojistovny a jak to vubec je s pojistenim pres oms musim ho mit zrovna pres oms

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#654 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Mám u české pojišťovny, 400 Kč/rok a dobré krytí 8)
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Myslivost

#655 Nový příspěvek od kucmar »

uhlik05 píše:chlapi jak to mate s pojistenim zjistil sem ze nemam tento rok zaplaceny takze celkem pruser ale na vsetin na oms se mi kvuli tomu nechce mate nekdo nejakou pojistku na vykon prava myslivosti u nejake pojistovny a jak to vubec je s pojistenim pres oms musim ho mit zrovna pres oms
Dneska se dá udělat pojištění přes OMS i internetem. Stačí mít heslo, které ti tam přidělí( možná to jde i telefonicky, nevím).

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Myslivost

#656 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

Mirek LKT píše:Mám u české pojišťovny, 400 Kč/rok a dobré krytí 8)
ja taky mam a sem spokojeny je to i rozdil v penezich OMS 800kc a ČP 400KC NA ROK 8)

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Myslivost

#657 Nový příspěvek od kucmar »

To ZHčko jsem kupoval asi před 15ti lety. V té době jsem neměl ani penízem, ani nějaký extra přehled o zbraních( neměl jsem net). Takže jsem jej vzal jako flintu, z které se dá vystřelit a taky něco střelit. Dneska bych samozřejmě volil něco jiného, ale tenkrát to tak prostě bylo. To, že to není zrovna nejideálnější zbraň vím, ale zase na druhou stranu s ní bylo uloveno víc zvěře, jak s leckerou jinou. Takže asi něco taky umí.
Jinak jak jsem psal výše. Na to mé lovení to stačí. Vyzkouším ty Geca a popř. zkusím koupit nějakou tu krabičku RWS. Pak uvidím, co dál.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Myslivost

#658 Nový příspěvek od tona20 »


Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#659 Nový příspěvek od Adler »

tak dneska semnou lišák hezky vykýval.V sobotu sem zahrabal do vsuku vlček a udělal si druhý vsuk těsně vedle :vztek:
Je to jednovsuková nora a byl na 100 % uvnitř.
Asi 150 metrů od toho je sklopec a chodí sviňa okolo,střílat sa nedá,je to v hustém porostu,kde sa dá jít akorát po čtyrech.
Poradíte nekdo jak naňho?
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Myslivost

#660 Nový příspěvek od Paťas »

tona20 píše:Stojí za přečtení.
http://www.myslivecke-forum.cz/index.ph ... ek&id=1049
Četl sem to před týdnem, je to hrůza co se děje!! :shock: Zase na druhou stranu přes Brnolov byli už několikrát na tetřívka a tetřeva známí na Ukrajině a byli spokojeni. Tak nevím. :-/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“