MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2341 Nový příspěvek od happy »

Přes týden přišel motor bergland, dnes jsem ho namontoval. Sedí bez jakýhkoliv úprav. V prospektech sice mají hřídel 25mm, na motoru je ve skutečnosti 25,4, takže se nic nemuselo upravovat. Ještě vyměněny hardy spojky a koupen nový segment pro zamezení otáčení náhonu. Už se těším na jaro jak vyjedem.
Obrázek
image sharing

slezo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 07, 2013 7:38 pm
Bydliště: nove zamky

Re: MINI 070, 075

#2342 Nový příspěvek od slezo »

happy píše:Přes týden přišel motor bergland, dnes jsem ho namontoval. Sedí bez jakýhkoliv úprav. V prospektech sice mají hřídel 25mm, na motoru je ve skutečnosti 25,4, takže se nic nemuselo upravovat. Ještě vyměněny hardy spojky a koupen nový segment pro zamezení otáčení náhonu. Už se těším na jaro jak vyjedem.
Obrázek
image sharing
dobre to vyzera a velmi rad vidim takuto foto dnes som aj ja objednal tento motor do mojho mini, uz sa tesim ked mi dorazi a namontujem ho nan. ako ti vysla kapotaz? muselo sa vela vyrezavat? nemas foto?
a co so starou nadrzou je pouzitelna na motor namiesto tej co je na motore?

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2343 Nový příspěvek od happy »

Na levé straně jsem musel odřezat část kapotáže, ale nijak drastické to nebylo (asi 9cm) a malinko zepředu. Starou nádrž tam nechám, ale je rezavá zevnitř, tak budu používat tu, co je an motoru. Kapotáž mám u kamaráda, který mi ji opraví laminátem, měl jsem ji prasklou v horní části u těch pásovin, co ji drží při otevření. Prosímtě nemáš vyfocený někde ten malý kryt na řemenici? Chtěl bych si ho vyrobit, tak sháním co nejpřesnější foto. Jedná se mi hlavně o to, kde je uchycený.

rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#2344 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

Jak se tak dívám tak se rozmohly ty berlany . Já už ho tam mám cca 10 měsíců a má odkroucených takových 35 moto-hodin - hrubý odhad a zatím šlape jak hodinky - teď jsem schrastil altík feliciii tak jsem ho tam nějak přibastlil - nevypadá to nijak lákavě ale funguje to a to je hlavní. Te´d ještě sehnat nějakou menší baterku pod sedlo a je to ve Full HD - jo dodělával jsem si i nořžní plyn - přijde ještě upravit ať není tak citlyvý ale nemůžu si stěžovat za 6000 tisíc i s poštou bomba a kdyby se teďka něco podělalo tak koupím nový. Fotečky jsem hodil na rajče http://rudolfkrizak.rajce.idnes.cz/MT8_ ... ternatorem
Naposledy upravil(a) rudolf.krizak dne sob úno 09, 2013 12:28 pm, celkem upraveno 1 x.

rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#2345 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

Jo a na jaro se bude celý traktor dávat do nového nátěru - nějaký typ na barvu , nebyl by ? - jinak elektronika mi nechce fungovat hlavně blinkry - už jsem to chtěl vzdát nemá doma někdo fotodokumentaci těch obvodů ?Jinak mini šlape jak hodinový strojek na to že mu bude 26 :-D

rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#2346 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

http://www.youtube.com/watch?v=FH-88OCCrfA ještě tady jsem udělal male videjko ze startování. V garáži něco kolem 5°C a kdybych nezapomněl vypnout buzení alternátoru tak první dva škuby se rozjede :-D Ta baterka co tam je je už mrtvola - při zatížení má 5V a startérem neprotočí

palo1974
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 08, 2013 3:14 pm
Bydliště: Tisovec

Re: MINI 070, 075

#2347 Nový příspěvek od palo1974 »

happy píše:Přes týden přišel motor bergland, dnes jsem ho namontoval. Sedí bez jakýhkoliv úprav. V prospektech sice mají hřídel 25mm, na motoru je ve skutečnosti 25,4, takže se nic nemuselo upravovat. Ještě vyměněny hardy spojky a koupen nový segment pro zamezení otáčení náhonu. Už se těším na jaro jak vyjedem.
Obrázek
image sharing
Kde si zohnal segment pro zamezení otáčení náhonu. Ked som prekupoval traktorik tak tam nic take nebolo. pk

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2348 Nový příspěvek od happy »

Mají ho v mini agru v Kroměříži a stál něco kolem 600,-. Má tam ještě nějaké jiné díly tak jedině tel. kontakt, protože eshop nemá.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2349 Nový příspěvek od Tom »

Když si projdeš tohle vlákno od začátku, tak tu věcičku tady najdeš i s rozměry, takže si ji za pár korun můžeš vyrobit sám ;-) Je to někde zezačátku.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2350 Nový příspěvek od happy »

Tome, ono je "za těch tvých pár korun" opravdu relativní pojem. Pokud nemáš soustruh doma a nějaké to brzdové obložení, které nemusíš kupovat, tak si myslím, že je to jednodušší koupit. Cena osmi krabiček cigaret není až tak vysoká. Taky se snažím co nejvíc udělat sám, ale zjišťuji, že leckdy jsem až tolik neušetřil.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2351 Nový příspěvek od Tom »

Já soustruh taky nemám, mám rozbrušovačku, svářečku, a vrtačku. Ta "brzda" klíňáku ale opravdu není nic složitého, je to kus plocháče, brzdové obložení, pokud znáš někoho, kdo to lepí, tak takový odřezek rád prodá za pár korun a na to soustružení toho tam zas až tolik není.... Když si to spočítáš, tak tě ta výroba vyjde levněji nebo na stejné peníze jako ten koupený kousek - pokud ovšem tě baví se s tím patlat. Ono ty to koupíš za 600, ale počítej 150 Kč dobírku a to už se začíná prodražovat...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2352 Nový příspěvek od happy »

To máš pravdu, to poštovné je děsné, já ho řešit nemusím, protože bydlím 2km od Kroměříže. Ale mám taky obrovskou radost, když si něco udělám sám a povede se to.

Uživatelský avatar
Jony
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 12, 2011 7:18 am
Bydliště: Topoľčany

Re: MINI 070, 075

#2353 Nový příspěvek od Jony »

Ahojte,skuste startovat teply berlan takto:packu rucneho plynu na doraz smerom ku karburatoru a teraz este prstom s citom pritlacit packu regulatora ako z nej ide tiahlo do karburatora na doraz smerom ku karburatoru drzat a tocit starterom,po nastartovani este chhvilu drzat a potom pomaly pustit. :friends:
este dodam ze bez sytica 8)

happy
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2012 9:38 am
Bydliště: kroměříž

Re: MINI 070, 075

#2354 Nový příspěvek od happy »

Prosím o radu, ten kryt na malé řemenici má úchyt jen nahoře, nebo je jich tam víc?
Obrázek
free photo hosting

martin185
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: brno

Re: MINI 070, 075

#2355 Nový příspěvek od martin185 »

Obrázek Heppy takhle je to uchycený ze spodu na tom nosníku.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“