Japonský rotavator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
zdkucera
Příspěvky: 30
Registrován: pon pro 13, 2010 10:21 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Japonský rotavator

#76 Nový příspěvek od zdkucera »

Už je prodaný.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#77 Nový příspěvek od HONZAD »

fogeljet píše:
HONZAD píše:Nože na rotavátoru už mám dost sjeté a tak jsem uvažoval o koupi nové sady, ale ejhle, ona nová sada nožů stojí přes 8000 Kč! To je zatraceně drahý železo. Nezkoušel jste někdo vlastní výrobu, nebo na ty nože něco zpět navařit? Není lepší koupit druhý rotavátor s dobrými noži?
Ahoj Mam to vyskusane zo starej pily co ma co najhrubsi plech odrez flexu dlhsi uzky trojuholnik co-cku zacni varit od najtenseho a postupne prihybaj kladivom.Nerob prudky ohyb lebo praskne . Mam to tak uz druhu sezonu a odpadli asi dva . F.
Tak jsem si před časem pořídil MIG Co2 a zkusil jsem navařit na jeden nůž rotavátoru železo. Celkem to šlo. Už jen zabrousit a čas ukáže, jak dlouho to vydrží. Původní ocel je jistě hodně tvrdá a ta navařená se rychle obrousí, ale když vezmeme v úvahu i finanční stránku, tak se to vyplatí.
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#78 Nový příspěvek od HONZAD »

HONZAD píše:
fogeljet píše:
HONZAD píše:Nože na rotavátoru už mám dost sjeté a tak jsem uvažoval o koupi nové sady, ale ejhle, ona nová sada nožů stojí přes 8000 Kč! To je zatraceně drahý železo. Nezkoušel jste někdo vlastní výrobu, nebo na ty nože něco zpět navařit? Není lepší koupit druhý rotavátor s dobrými noži?
Ahoj Mam to vyskusane zo starej pily co ma co najhrubsi plech odrez flexu dlhsi uzky trojuholnik co-cku zacni varit od najtenseho a postupne prihybaj kladivom.Nerob prudky ohyb lebo praskne . Mam to tak uz druhu sezonu a odpadli asi dva . F.
Tak celý víkend jsem pracoval na nožích na rotavátor - sundat nože, navařit železo, vybrousit tvar, rozžhavit v ohni, zakalit, očistit a konečně znovu natřít. Uf................... :prace:
Ale je to hotovo. Snad to pár let zase vydrží. Jaro se kvapem blíží, tak uvidíme jak bude rotavátor pracovat.
................. jen abych to byl schopem dobře složit. :sok:
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Japonský rotavator

#79 Nový příspěvek od mirec »

HONZAD: ................. jen abych to byl schopem dobře složit.
Teraz som si nie istý, či mám aj ja tie nože správne.. Ja som dával pred dvoma rokmi na rotavátor čisto nové. Nevšímal som si ako boli tie pôvodné, robil som to štýlom všetky dole a potom som montoval nové :zapomel: Pri práci sa to potom chovalo tak divne...ako keby v jednom momente bol príliš veľký záber. Dokonca to malo snahu posunúť traktor dopredu. Musel som mať zaradený aj predný náhon. Vyriešil som to potom tak, že som dva nože demontoval a chovanie sa zlepšilo. Ale ak bude mať niekto foto ako to má byť zložené zaručene správne, sem s ním :)
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#80 Nový příspěvek od HONZAD »

mirec píše:HONZAD: ................. jen abych to byl schopem dobře složit.
Teraz som si nie istý, či mám aj ja tie nože správne.. Ja som dával pred dvoma rokmi na rotavátor čisto nové. Nevšímal som si ako boli tie pôvodné, robil som to štýlom všetky dole a potom som montoval nové :zapomel: Pri práci sa to potom chovalo tak divne...ako keby v jednom momente bol príliš veľký záber. Dokonca to malo snahu posunúť traktor dopredu. Musel som mať zaradený aj predný náhon. Vyriešil som to potom tak, že som dva nože demontoval a chovanie sa zlepšilo. Ale ak bude mať niekto foto ako to má byť zložené zaručene správne, sem s ním :)
Možná, když jsou nože nové, mají větší plochu a tudíž i odpor a víc traktor tlačí dopředu. Vždyt je to dělané do rýžových polí ne na naši suchou hroudu. :obchod:
Já jsem si pro jistotu nože před demontáži vyfotil. Nevím, jetli ti to mirec v něčem pomůže, každý rotavátor je trošku jiný, ale mám vždy tři nože vpravo, pak zase tři vlevo, pak tři vpravo a u sloupku to už nějak podle fotek poskládám.
Pohled zezadu:
Obrázek

Jinak by se mohla hodit tato stránka: http://www.orangetractortalks.com/2008/ ... ler-tines/
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Japonský rotavator

#81 Nový příspěvek od mirec »

Ja som totiž tie staré nože ani nevyskúšal pri práci, len som kúpil nové a založil. Ale aj tak tam nebolo niečo s kostolným poriadkom, pretože tie dva nože, čo som neskôr demontoval mi pri zodvihnutom rotavátore do vzduchu a neutráli natáčali hriadeľ vždy nadol. Po ich demontovaní teraz hriadeľ ostane po roztočení rukou vždy v inej polohe, takže vyváženie by malo byť správne. Dík za foto, ten tvoj rotavátor vyzerá dosť podobne. Chystám sa pripraviť ten svoj na jar, tak to ešte raz skontrolujem. Tú stránku som už pozeral. Píšu tam že každý nôž musí mať svoj pár oproti, takže podľa toho by som to mal mať zložené ok.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Japonský rotavator

#82 Nový příspěvek od hombre »

rotavator.jpg

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#83 Nový příspěvek od HONZAD »

Hotovo! Může začít jaro.
Obrázek
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Japonský rotavator

#84 Nový příspěvek od mirec »

Pekne si to porobil 8) Pozeral si aj reťaz ako je na tom? Údajne sa dá došpanovať, ale osobne som to ešte nerobil.
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#85 Nový příspěvek od HONZAD »

mirec píše:Pekne si to porobil 8) Pozeral si aj reťaz ako je na tom? Údajne sa dá došpanovať, ale osobne som to ešte nerobil.
Jenom jsem navařoval železo na nože. Dovnitř rotavátoru jsem se nedíval. Zatím vše funguje bez problémů, tak proč se v tom šťourat?
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Japonský rotavator

#86 Nový příspěvek od HONZAD »

Zkušenost: nože nezakalovat! Tem materiál není norální železo. Když jsem pokládal rotavátor na paletu, ulomil se mi jeden nůž - je to moc křehké! :pistol:
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#87 Nový příspěvek od kucmar »

Někde jsem tu viděl rotavátor a dotyčný si za něj dal drobící válec. Nějak to nemůžu najít, kde to bylo, nebo kdo to měl. Zkuste mi poradit. Chystám se to také příští týden udělat, ale potřeboval bych asi první zjistit praktické zkušenosti s užíváním.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: Japonský rotavator

#88 Nový příspěvek od Minihansol »

kucmar píše:Někde jsem tu viděl rotavátor a dotyčný si za něj dal drobící válec. Nějak to nemůžu najít, kde to bylo, nebo kdo to měl. Zkuste mi poradit. Chystám se to také příští týden udělat, ale potřeboval bych asi první zjistit praktické zkušenosti s užíváním.
Hm, asi myslíš tento. - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=135

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#89 Nový příspěvek od kucmar »

Jo, to bude ono. Jak ti to s tím válcem šlape? Udělal bys dneska něco jinak?

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Japonský rotavator

#90 Nový příspěvek od microhummer »

HONZAD píše:Hotovo! Může začít jaro.
Obrázek
Obrázek
8) Ať slouží.

Možná by po navaření pomohlo nože popustit aby nebyly křehké.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“