Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Myslivost

#586 Nový příspěvek od Paťas »

Jo jo meosight 50 je dost dobrá volba ;-) 8) 8) navíc servis a pod. Nemám ho ale střílel sem s tím a zvažiju.

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#587 Nový příspěvek od milstav1 »

Paťas píše:Jo jo meosight 50 je dost dobrá volba ;-) 8) 8) navíc servis a pod. Nemám ho ale střílel sem s tím a zvažiju.
No já ho právě taky nemám a měl sem možnost střílet s vicema kolimatory a tento mi sedl s nich nejlépe taky zvažuji koupi puškohled sem volil taky od meopty

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#588 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Puškohled mám taky meoptu , ale kolimátor mi byl doporučován buď Doctor, Tasco nebo AimPot ,což je ale už dražší sranda. Tak nevím...
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#589 Nový příspěvek od milstav1 »

Mirek LKT píše:Puškohled mám taky meoptu , ale kolimátor mi byl doporučován buď Doctor, Tasco nebo AimPot ,což je ale už dražší sranda. Tak nevím...
No tasko nevím ale já řeším aj co když se neco posere tak meopta má docela slušné jednání aj servis já puvodně dostal doporučení na puškohled HAKKO no hruza urval se kříž to by nevadilo záruka byla uznaná ale byl sem dva měsíce bez puškohledu tudíš sem chtěl peníze a rychle koupit puškohled a volil sem proto meoptu a sem nad míru spokojen

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Myslivost

#590 Nový příspěvek od kucmar »

Taky jsem delší dobu řešil puškohled a nakonec vyhrála Meopta Artemis 2100 4-12x56 s bodem. Jsem zatím spokojený 8) .
Ale ať se vrátím ke kolimátoru. S tím žádnou zkušenost nemám, ale asi bych taky pokukoval po té Meoptě.

Uživatelský avatar
uhlik05
Příspěvky: 671
Registrován: sob srp 06, 2011 8:05 pm
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Myslivost

#591 Nový příspěvek od uhlik05 »

tady je můj už skoro půlroční Bavorský barvář jak jsme sli do krmelca, máte taky někdo tohle plemeno :)
IMG_2079.JPG
IMG_2089.JPG

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#592 Nový příspěvek od Adler »

pořiď mu GPS obojek,hodně si usnadníš život 8)
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Myslivost

#593 Nový příspěvek od romus145 »

myslíš, když si zaběhne? rozepiš se o tom prosím tě :friends:
Věrný člen agresorů.com

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Myslivost

#594 Nový příspěvek od Paťas »

uhlik05 píše:tady je můj už skoro půlroční Bavorský barvář jak jsme sli do krmelca, máte taky někdo tohle plemeno :)
IMG_2079.JPG
IMG_2089.JPG

Nádherný pes! Toto plemeno sa mě lůbí škoda že nemá u nás ve sdružení využití. U nás je jen drobná. Snad jen pár dohledávek na divočáky a srnčí. :-/ Kamošovi s Bavorákem dohledával postřeleného divočáka jeden kluk. Podle GPS co měl pes v obojku nachodili 15km než ho dostřelil. Byl to pes profesor a kluk non stop někde na naháňkách a dohledávkách. Prostě se mu hodně věnoval a byl pořád ve zvěři. Jo a jak píše Adler GPS v obojku je výborná věc! Sice větší investice ale vyplatí se. 8)

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#595 Nový příspěvek od Adler »

ano vyplatí se.Tento pes je schopen uběhnout šílenou dálku za postřeleným kusem.Většinou je to i přes několik honiteb,tak abys byl připraven až pro něj pojedeš na slovensko ;-)
někomu može stačit známka s adresou nebo čip ale jak ti psa přejede auto nebo bude běhat několik dní po lese v mrazu až do vyčerpání sil,tak je to prd platné.
Proto GPS,hned máš přehled kde je,jestli se hýbe,některé mají i snímač zrychlení...
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#596 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Barvář super plemeno. Ještě loni jsme měli fenku , ale 17 rok byl jejím posledním. Bylo to štěně z našeho vrhu. Na jaře se pojede zas pro nového mazla :) S čubinou jsem měl rekord 14 km podle mapy za muflonem a úspěšně. Kámošovi jsem jí jednou půjčil na dohledávku a ten si musel stopnou traktor , aby ho odvezl zpátky domů, on už nezvládal a čubina by šla dál. Pokud v mládí dostane trochu péče a dobrou školu , několikanásobně to pak vrátí. Kámoš má teď Hanoveráka, psa, a to je zabiják . Na barvě vynikající a u vysoký není pro něj problém strhnout postřelenou holou a zadržet jí. Na jelena si zatím netroufnul 8)


K těm kolimátorům . Pátral sem tak trochu i po servisech na určité značky. Docter,Tasco, Aimpot bez problémů, taktéž meopta. Navíc na ebay je aimpot za solidní cenu,takže to asi vyhraje . Už jen na prodejnách vybrat a ošahat ten pravej model .
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

qhp
Příspěvky: 969
Registrován: čtv kvě 20, 2010 1:58 pm
Bydliště: Val.Mezirici

Re: Myslivost

#597 Nový příspěvek od qhp »

Adler píše:pořiď mu GPS obojek,hodně si usnadníš život 8)
...to mas pravdu,kamos to ma fajn vecicka...

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivost

#598 Nový příspěvek od Milhauss »

Pěknej psík. Strejc vedle z baráku ho má,fenku. Krásná,ale nevychovaná. A táta si pořídil Alpskou braku,taky zrovna moc neposlouchá,přijde mi že tyhle myslivecké plemena na tu poslušnost moc nejsou,i když jsem názoru,že vycvičit se dá každej pes. Na druhou stranu,čumáky mají neuvěřitelné 8) 8) 8) A jak se tu píše,kolikrát chytne stopu a jde,a nic ji nezastaví,a přijde třeba za půl hodiny

Tady z naháňky z prasat

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#599 Nový příspěvek od Adler »

Ogaři.kdo by z vás zvládl vyčinit liščí deku a ušit z ní baranicu nebo ušanku ? neco takového by to mělo byt. 8)

Obrázek
Obrázek
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Myslivost

#600 Nový příspěvek od Paťas »

Adler píše:Ogaři.kdo by z vás zvládl vyčinit liščí deku a ušit z ní baranicu nebo ušanku ? neco takového by to mělo byt. 8)

Obrázek
Obrázek

Čepicu ti ušije každý kožešník a vyčiňovat sa nauč sám. Dřív sem činil na kšeft než mňa hodní sůsedé nabonzovali, navíc furt někdo otravoval a kolikrát mě už to lézlo krkem. Za jaro nejakých 40-50 lišek 15 kun pak kůzlečí kůže a na podzim ovčiny divočáci jezevci :pistol: . :prace: :prace: :prace: Ostala mě akorát bruska a kosa jináč sem všecko vyházal.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“