MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2176 Nový příspěvek od pepa_11 »

lukas107 píše:skusim dik...to olejove cidlo nic? s tym netreba nic robit?
Pokud svíčka hází jiskru, tak nic. Pokud by jiskra nebyla, zkus čidla odpojit (ja tam i na teplotu a u plynu) a vyzkoušej. Čidla připojují drát na kostru a tím zháší motor. Stačí prodřený kablík nebo rozsypané "chcípací" tlačítko a motor nenatočíš. Olejové čidlo je citlivé také na málo oleje nebo méně oleje + větší náklon traktoru.

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2177 Nový příspěvek od lukas107 »

nakoniec som sa rozhodol pre ten novy motor pre mini...som zo slovenska a tak zhanam nieco dostupnejsie a kvalitnejsie..poradte kde sa da zohnat dobry motorcek

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2178 Nový příspěvek od lukas107 »

resp. ma napadlo ako mate na motore berlan rieseny plyn..pohynate tou packou origo alebo spraveny bouden na origo packu pri volante?
lukas107 píše:nakoniec som sa rozhodol pre ten novy motor pre mini...som zo slovenska a tak zhanam nieco dostupnejsie a kvalitnejsie..poradte kde sa da zohnat dobry motorcek

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2179 Nový příspěvek od atrey »

lukas107 píše:resp. ma napadlo ako mate na motore berlan rieseny plyn..pohynate tou packou origo alebo spraveny bouden na origo packu pri volante?
lukas107 píše:nakoniec som sa rozhodol pre ten novy motor pre mini...som zo slovenska a tak zhanam nieco dostupnejsie a kvalitnejsie..poradte kde sa da zohnat dobry motorcek
Lukas, ja som tiez mal rovnake problemy s motorom a preto som dal na radu kolegov z tohto vlakna a kupil som Wiltec 18hp. To je kopia hodne drahsej Hondy GX390. Sice z Ciny, ale stala 299€ (s dopravou z Nemecka 349,-€) a ta Honda stoji 5-6x viac. Takze pri tychto motoroch bud cena, alebo znacka, musis sa rozhodnut.
Tiez sme na nej upravili plyn na nohu a nema to chybu. Prestavbu motora a plynu pozri tu:http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1950 , ak by nefungoval odkaz tak strana 131 tohto vlakna.Funguje to tak, ze ak aj pouzijem rucny plyn pri dlhsej plynulej jazde, tak s nohou z neho este trocha vyzmycham. ale nozny je daleko operativnejsi, takze rucny naozaj malokedy.
Na TBZ sme pripevnili odnimatelnu gulu a s klasickym privesom hore kopcom vo vinohrade bez akychkolvek problemov, dole kocom 20-24 bedni hrozna bez motora. Boli sme na zbernom dvore so smetim a syn ma sprevadzal s Feldou a hovoril ze sme zihali cca 18 az 20km/h.
Atrey
Přílohy
20_nový motor 18hp.jpg
DSC_0660.JPG
DSC_0586.JPG
DSC_0513.JPG
DSC_0499.JPG

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2180 Nový příspěvek od lukas107 »

super..lenze ten motor wiltec som kukal na origo nemeckej stranke..a dovoz robia iba do ceska podla toho co som cital...ako sa ti podarilo zohnat ten motor? rad by som ho aj ja kupil

Uživatelský avatar
majky_boy
Příspěvky: 370
Registrován: pon led 26, 2009 4:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2181 Nový příspěvek od majky_boy »

lukas107 píše:super..lenze ten motor wiltec som kukal na origo nemeckej stranke..a dovoz robia iba do ceska podla toho co som cital...ako sa ti podarilo zohnat ten motor? rad by som ho aj ja kupil
To nieje pravda :) ja som odtial bral motorve cerpadlo , hadice , nabijacku baterii ..... platis cez paypal a poslu ti to kurierom na SVK bez problemov , dokonca som uz aj uplatnil reklamaciu a be akyhkolvek problem ( postovne pri reklamacii dokonca uhradili :) )
SLIVOVICA...connecting people :)

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2182 Nový příspěvek od lukas107 »

wiltec 18 hp uz asi nemaju alebo nerobia tak som vybral tieto 2 typy..mam 25 mm hriadel

http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... mm-Q2.html

http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... Welle.html

ake su medzi nim rozdiely okrem vykonu a zapalovania?
mohlo by to na mini pasovat?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2183 Nový příspěvek od Atlan »

ten lacnejsi nema elektro start.... Berlan ti na slovensko poslu za nejakych 278E, res postovne bolo niekedy 35E, doprava 2-3dni.
Naposledy upravil(a) Atlan dne sob říj 20, 2012 7:22 pm, celkem upraveno 1 x.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2184 Nový příspěvek od lukas107 »

a neni lepsi ten wiltec ako berlan? lebo neviem sa rozhodnut..

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2185 Nový příspěvek od atrey »

lukas107 píše:a neni lepsi ten wiltec ako berlan? lebo neviem sa rozhodnut..
Asi je to jeden cert, vsetko vyraba cinan. Len nalepky su ine. Je pravda ze ten moj uz nevidim v ponuke Wiltecu, asi im ho Honda zakazala :smich:
Ja mam 25,4mm, tak sme vyrabali novy naboj. Co sa tyka dovozu, ziadny problem, dokonca ani nie cez paypal ale obycajna uhrada vo VUB do EU, platba prevodom ma stala 50 centov postovne bolo 50,- € doma bol za dva dni.

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2186 Nový příspěvek od lukas107 »

ked spominas tu hriadel...meral som svoju sublerou ...a ukazalo mi 25 mm aj trosicka..rozhodne to urcite nebolo 26mm..takze teraz nvm na 100% o aku hriadel sa jedna
atrey píše:
lukas107 píše:a neni lepsi ten wiltec ako berlan? lebo neviem sa rozhodnut..
Asi je to jeden cert, vsetko vyraba cinan. Len nalepky su ine. Je pravda ze ten moj uz nevidim v ponuke Wiltecu, asi im ho Honda zakazala :smich:
Ja mam 25,4mm, tak sme vyrabali novy naboj. Co sa tyka dovozu, ziadny problem, dokonca ani nie cez paypal ale obycajna uhrada vo VUB do EU, platba prevodom ma stala 50 centov postovne bolo 50,- € doma bol za dva dni.

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2187 Nový příspěvek od atrey »

Este skusenost s brzdenim:
Svojho casu ma tu niektory zo skusenenjsich uzivatelov upozornoval na to, ze to z kopca s plnym privesom neubrzdim (plny suhlas) :tyty: .
Ked sme tento rok zvazali dolu svahom v tom vinohrade plny prives (cca 400kg) hrozna,noha na brzde, zapreta o volant a horkotazko to zastalo. Potom sme vypli motor a na dvojke (pripadne jednotke) sa cela suprava zakorenila do zeme (perfektna brzda) takze som mohol zliezt z traktora a nakladat bedne. Az sa to v jednom useku rozbehlo a naskocil motor a zastavil nas az stlpik, do ktoreho vpalil prives s blatnikom (ten stlpik sme odstrihli 10cisel nad zemou a z blatnika je pokrceny kapesnik).
Poucenie: tento sposob brzdenia je velmi ucinny, ale klucik od zapalovania nezabudni dat do nuly (a sup do kapsy). Ak mas start bez elektriky len na svihel, tak treba prerobit skratovacie tlacitko na palubovke na prepinac s dvomi aretovanymi polohami a skratovat zapalovanie.
Tož tolko.
Inak hore svahom s prazdnym privesom a dvoma chlapmi na korbe v pohode na trojke. :rally: Je to zihadlo, len uvidime do kedy ten motor vydrzi.
=ap=

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#2188 Nový příspěvek od atrey »

Chlapi,
blizi sa pomaly prelomovy 1.januar 2013 odkedy bude v SR platit povinnost mat SPZ na vsetkom co ma motor a kolesa okrem Babety.
A co s tým prihlasenim slovenskych malotraktorov na DI? Mate s tym uz niekto nejaku skusenost - kolko to bude stat, co treba mat ake doklady a co vsetko je potrebne s minikom absolvovat ked chcem ziskat SPZ?
Pripadne ak to riesi ine vlakno tohto fora, hodte link.
Ja som nasiel neviem ci tu na fore alebo inde na webe svojho casu jepeg nejakeho "maleho technicaku" z Roznavy, aj to len jednu stranu. Tak ak niekto z vas ma takyto doklad, pomohlo by to asi aj mnohym inym uzivatelom pri registracii na odbore dopravy a nasledne DI PZ.
Dik
=ap=
Přílohy
Technické osvědčení.JPG

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#2189 Nový příspěvek od Atlan »

Cenovo sa to neoplati.....
Oplatí, neoplatí... to je otázka... Jde o to, co by to obnášelo, kdyby Atrey měl ty původní papíry... Pokud by se to pak "oplatilo", tak není problém ;-)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
quadtrac600
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 22, 2012 6:16 pm
Bydliště: Brumovice

Orba 2012

#2190 Nový příspěvek od quadtrac600 »

Před bojem...
Přílohy
IMG00014.jpg
IMG00012.jpg
Iseki TF21F
Husqvarna CT151
MT8 Mini 070
STEYR
STEYR Forestry

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“