MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2161 Nový příspěvek od Tom »

8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2162 Nový příspěvek od pepa_11 »

To jsem nevěřil, že na tom dlouhém ramenu zvedneš plnou lopatu hlíny. Máš to fajn. Zase je o čem přemýšlet.

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2163 Nový příspěvek od pepa_11 »

Také se chystám na orbu. Při kultivátorování bramborniště jsem zjistil, že mi při větším zatížení prokluzuje spojka. Musel jsem ji demontovat, odmasit a vyměnit gufera. Alespoň zpětnou montáž jsem zdokumentoval na fotkách.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2164 Nový příspěvek od stewinko136 »

ahojte.robil niekto G.O. prednej napravy???moja ma uz dost velku vôlu tak by som chcel to dat troska do poriadku.poprosim nejaku radu.dakujem

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2165 Nový příspěvek od Tom »

stewinko136 píše:ahojte.robil niekto G.O. prednej napravy???moja ma uz dost velku vôlu tak by som chcel to dat troska do poriadku.poprosim nejaku radu.dakujem
Stawinko, to samostatné vlákno, které jsi pravděpodobně omylem založil a špatně pojmenoval jsem smazal, můžeme pokračovat tady.

Co se týče nápravy... U mojeho bývalého Miniho byly vůle i na nábojích kol, ložiska jsem vyměnil, a kola se viklala pořád. To je asi největší problém, který ti tam může nastat, protože buď budeš muset část těch nábojů vyrobit znova nebo je nadvažit a na soustruhu stočit na požadovaný průměr. Jinak není nic problém, pro svisláky vytočíš nová futra, středový čep - na nápravě vytočíš o něco větší díru a čep vyrobíš nový. Stáhnutí čepu se tady už řešilo, zepředu je tam plocháč s dvouma dírama se závitama (tuším M10) - jak tam zašroubuješ šrouby, tak ho vytáhneš. Kulové čepy na řízení jsou ze Škody 120. To je asi vše, co bys potřeboval vědět...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#2166 Nový příspěvek od stewinko136 »

Tom píše:
stewinko136 píše:ahojte.robil niekto G.O. prednej napravy???moja ma uz dost velku vôlu tak by som chcel to dat troska do poriadku.poprosim nejaku radu.dakujem
Stawinko, to samostatné vlákno, které jsi pravděpodobně omylem založil a špatně pojmenoval jsem smazal, můžeme pokračovat tady.

Co se týče nápravy... U mojeho bývalého Miniho byly vůle i na nábojích kol, ložiska jsem vyměnil, a kola se viklala pořád. To je asi největší problém, který ti tam může nastat, protože buď budeš muset část těch nábojů vyrobit znova nebo je nadvažit a na soustruhu stočit na požadovaný průměr. Jinak není nic problém, pro svisláky vytočíš nová futra, středový čep - na nápravě vytočíš o něco větší díru a čep vyrobíš nový. Stáhnutí čepu se tady už řešilo, zepředu je tam plocháč s dvouma dírama se závitama (tuším M10) - jak tam zašroubuješ šrouby, tak ho vytáhneš. Kulové čepy na řízení jsou ze Škody 120. To je asi vše, co bys potřeboval vědět...
capy na riadeni su vymenene.chyba uz bude asi iba v cape co drzi napravu....skusim to zhodit len este neviem ako vyrobim ten cap.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2167 Nový příspěvek od strafnik »

Také bych se přidal k té přední nápravě. Jsou 2 možnosti:
1. vytlučené pouzdro (trubka) středového čepu
2. poškozený čep.
Myslím, ale že 2. varianta je méně častá.
1. variantu doporučuji řešit odvrtáním pouzdra v nápravě (strojně na frézce nebo horizontce) a převložkováním novým pouzdrem (je přivařeno - odvrtat) Toto řešení je komplikované svou náročností na přesnost pozdra (průměr, délka) Délka pouzdra je důležitá, je to zdroj budoucího opotřebení uložení přední nápravy (zejména při aplikaci s čelní radlicí). Nutno vymezit co nejpřesněji délkovou vůli pozdra s okem rámu. Do repase se zmenšeným čepem bych se nepouštěl, jednak čep obvykle není poškozen (totéž se dá říci o otvorech v oku rámu přední nápravy) a pak souosost všech děr si žádá speciální výstružník/výhrubník nestandartní délky. Mám za sebou částečnou repasi takového poškození, zatím jsem vymezil pouze délkovou vůli - náprava na čepu chodila dopředu/dozadu zhruba 1,5mm. Později dojde na pouzdro přední nápravy, ale až společně s kulovými čepy. Pro oba případy je potřeba strojní vybavení (míněno zmenšení čepu nebo nové pouzdro), takže mi se jeví rozumnější vyměnit to pouzdro než zmenšovat čep, není-li přímo poškozen.

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2168 Nový příspěvek od lukas107 »

Zdravim..chcem sa opytat..vlastnim Mini 070 s motorom briggs and stratton 11hp... zacal som s nim mat problemy..velmi zle a a az vobec nechce nastartovat..skusili sme vymenit zapalovaciu cievku nepomohlo..karburator vyzerat byt v poriadku... pocul som nieco o olejovom cidle ze blbne a dusi motor..neviete nieco poradit?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2169 Nový příspěvek od Tom »

Cívku jste vyměnili, ale co svíčku? Hází to pěknou jiskru? Ten olej můžete rovnou zkusit vyměnit, bůh ví, jak starý ten v tom motoru je. Pokud to nepůjde ani potom, tak se mrknout na nastavení karburátoru (předpokládám, že celou palivovou soustavu jste vyčistili, ne jenom karburátor), případně změřit tlaky v motoru.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2170 Nový příspěvek od lukas107 »

svicka je nova...iskru hadze pekne skusali sme...olej je pravidelne meneny...to nastavenie motora moze byt...len ked je problem ho vobec natocit...bez naskoceneho motora ho moc nenastavim

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2171 Nový příspěvek od Tom »

Na netu si nejdi příručku, podívej se, jak má být nastavený karburátor (tam je nápsáno něco ve smyslu "1/2 otáčky od dorazu" atd. tak podle toho to nastav, potom by to mělo jít nakopnout a pak se to jenom donastaví během chodu :) Ale poměř ty tlaky, jestli to třeba není připečené...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2172 Nový příspěvek od pepa_11 »

Pokud jsi měnil zapalovací cívku, je správně nastavená vzdálenost od magnetu?
Co dodávka paliva? Máš tam čerpadlo nebo samospád? Vyzkoušet funkčnost čerpadla nebo zkontrolovat dostatek paliva v nádrži.
Těsnost celého sání. Nejlépe vyměnit všechna těsnění u sacího kolena, příp. těsnění karburátoru.
Zkus hledat v tomto vlákně, už se to tu řešilo. Na stránce 140 jsou odkazy na nějaké seřízení.

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2173 Nový příspěvek od lukas107 »

skusim dik...to olejove cidlo nic? s tym netreba nic robit?

rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#2174 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

Jestli by si nerozchodil ten 11Hp motor tak ho hoď někde do ahoj a kup třeba tohle http://www.bergland24.cz/elektrocentral ... -kw--13-ps já ho mám spokojenost až nad hlavu - jen ti odejde asi po 30 moto hodinách svíčka - tam dáš novou za 20kč z Favorita nebo z něčeho co má stejné rozměry jiskřiště .-D

lukas107
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 17, 2012 10:07 pm
Bydliště: Ružomberok SVK

Re: MINI 070, 075

#2175 Nový příspěvek od lukas107 »

a viete mi poradit aj ine motory pre mini 070? nieco kvalitnejsie..viac variant a nejake vyhody nevyhody...popripade kde by som to zohnal

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“