Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#526 Nový příspěvek od Olpik »

Zkus to, u nas je letos taky dost kun hlavne v dedine pred mesicem v noci o pul ctvrte rano rachot mezi palubkama v podbyti dve se tam honily to byl rachot nikomu nepreju.A skoncily ve sklopci neodolaly vuni vajicka.
Přílohy
P8040047.JPG

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#527 Nový příspěvek od Adler »

zrovna dělám podobný ale ze dřeva 24x24x120.Zdá sa mě,že do dřevěného chodí lepší ;-)
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#528 Nový příspěvek od Olpik »

kucmar píše:Tak se mi po dlouhé době podařilo udolat prasátko, šikovného lončáka. Zase opět ale značná nespokojenost s náboji S&B. Na nástřelu žádná barva, asi po 10-20 metrech trochu, do 50 metrů nalezeno. Střela na přední plecko, vevnitř vše rozbité na kaši. Kule zůstala uvnitř. Jelikož to byla střelba v kukuřici, značná nespokojenost s dohledávkou( bez psa ani ťuk, krajně nebezpečné ). Flinta kulobrok 7x57.
Taky jsem mel SB ,ale nemel jsem proti teto znacce zadnou velkou vytku :) .Podle me hodne zalezi jak a kam strela pronikne do zveriny pri zasahu, jestli narazi na kost ,pod jakym uhlem aj. Tchan strili SB 6.5x55 SE a je spokojeny jak cerna tak srnci.Vyjimka byl srnec letos v kvetnu- knoflikar cisty prustrel mezi zebry zadni komora na 100m odbehl 100m v klidu zalehl a zhasl .Kdybych nesedel nad mistem kde zhasl a vse nevidel na vlastni oci tak bych neuveril.Ted zkousim GECO cena stejna a zatim sem spokojen .Srnec na 50 m rana na pater - zustal v ohni .Prase loncak na 10m rana za slecho - zustal v ohni 8) Uvidime jak se bude darit v turkyni.
Přílohy
P8040048.JPG

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#529 Nový příspěvek od winch »

006.JPG
008.JPG
Dva dni dozadu som našiel uhynutého muflona. Rohom sa zahákol madzi dva bučky, a už sa chudák nevyslobodil, aj keď sa o to pokúšal statočne- jeden z bučkov mal olúpanú kôru od jeho rohov až do výšky 2,3m! Mrzí ma to o to viac, že sa to stalo iba nejakých 400 m od môjho bydliska, je tam dosť neprístupný terén, tak tam chodím zriedka. Ale že som ho nepočul, musel predsa byť dosť hlučný, keď sa snažil odtial dostať :-/
003.JPG
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Myslivost

#530 Nový příspěvek od Paťas »

Škoda takového krásného kusu! :'( Příroda je neúprosná, musela to být strašná smrt vysílením,žízní a hladem. Co se dá dělat. :-/ Já dnes dovezl dva velké kulaté balíky sena z jeteliny ke krmelcu aby sem se s tím nemusel ze seníku tahat po pytlích tak že na zimu jsem připraven. 8)

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#531 Nový příspěvek od winch »

026.JPG
001.JPG
Všetko je kaopak, do záhrady sa mi nasťahovala kukučka, neviem čo tam žerie, tvári sa že tam je doma, takmer nie je plachá, a asi chce u mňa aj zimovať. Veď ostatné už asi odleteli, asi si ju nejaký drozd adoptoval kde jej ja včuľ zoženiem húsenice :-/
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Myslivost

#532 Nový příspěvek od kucmar »

Pánové,
právě jsem se vrátil z čekané a mám zážitek na celý život!
Z kukuřice mi vylezl medvěd!!! U nás medvěd nevídaná záležitost a on si klidně přišel přede mě asi na 30 metrů a žral višně na krmelišti.
Co mám vykládat- málem jsem se posral.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#533 Nový příspěvek od Adler »

to je trochu moc aj na mě.Medvěd na Břeclavsku,z kukuřice a na višňách ? podobnou latinu jsem už dlouho neslyšel :vysmech:
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#534 Nový příspěvek od winch »

kucmar píše:Pánové,
právě jsem se vrátil z čekané a mám zážitek na celý život!
Z kukuřice mi vylezl medvěd!!! U nás medvěd nevídaná záležitost a on si klidně přišel přede mě asi na 30 metrů a žral višně na krmelišti.
Co mám vykládat- málem jsem se posral.
To ti verím, po prvích stretnutiach som tiež mával obavy. Najhoršie bolo vracať sa v noci cez les ked prší, alebo je veterno, zver a človek sa navzájom nepočuje. To bude asi ten maco čo ho pred nejakým týždňom videli niekde nedaleko Blavy. Ak sa mu zapáči, privedie dalších :vysmech: :vysmech:
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1007
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Myslivost

#535 Nový příspěvek od Codza »

Špica,a jestli si jak myslím s pravého břehu Moravy tak je to bomba že překonal asi i tuto překážku.Před zhruba 2 měsícam sa chvílu pohyboval asi 10km od mého bydliště /jižně od Zlína/.
Adler , od nás na břeclavsko - kusek po Bílých karpatech,potom trochu rovina ,ta Morava jak jsem psal,nějaká silnica a železnica, sám bych to udělal i s putykama za necelé 2 dny.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#536 Nový příspěvek od Adler »

jestli je to pravda,tak doufám,že s ním někdo udělá zavčasu pořádek než sa stanem položkou v medvědím menu.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1007
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Myslivost

#537 Nový příspěvek od Codza »

Dřív zařveš na silnici než od medvěda, a to i kdybys žil v Rumunsku kde odhadujů že je asi 6 000 medvědů.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Myslivost

#538 Nový příspěvek od Adler »

si řeknem až nějaký potrhá tebe nebo sežere tvoje děcko.
Je to hezký tvor,rád sa na něj podívám ale přes hodně silný a vysoký plot.Argumenty tipu "že raději před člověkem uteče" neberu.
Kolikrát se stalo,že pes pokousal své rodině děcko s kterým několik let žil,tak není důvod důvěřovat několika set kilovému monstru,které dospělého člověka posvačí na posezení.
Já říkám furt,že ze slovenská sem nikdy nic dobrého nepřišlo 8)
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Myslivost

#539 Nový příspěvek od kucmar »

To si piště, že aj na mě toho bylo moc. Z čekané jsem šel s čelovkou na hlavě a s baterkou a flintou v ruce. Dlouho jsem to rozdýchával.
Hned jsem volal na obvodní oddělení, zda jim někdo nenahlásil, že mu utekl medvěd. Kolega si myslel, že si z něho dělám prdel :vysmech: .
Pojedu sa za chvílu podívat na stopy a nafotím. Jestli najdu místo, kde přelézal přes vyschlou svodnici, tak musím něco najít.

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Myslivost

#540 Nový příspěvek od Marie »

:shock:
ty kráááso
Adlere slovenští medvědi lidi nepapaj, jen jim natrhnou zadeček - doslova, napadají jen vzácně, a většinou to spraví pár stehů
ve Vlkolínci po 8hod. večer chodí tlupa 80 kusů vesnicí a hledají odpadky, ovoce
a nikoho nenapadli
nadruhou stranu
letos v Hrabovo, když nám párkrát zařval mědved x? metrů od chaty tak jsme se šli všichni skoro převlíknout.... ani pes se nešel ven vyčůrat, blbě se nám usínalo, shodli jsme se že bydlet ve stanu, či malé přízemní chatce, tak....tak.... asi spíme na stromě
no a vidět ho takhle tak jsem v Čechách do pár minut....
:shock:


na fotky stop se těšíme, taky mám jednu (ze SR)
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“