MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2116 Nový příspěvek od Tom »

Mám tu radličku za TK (viz moje téma), od čerta mě odrazovali, že jak je těžší půda, tak to moc nepracuje a brambory to spíš omlátí (což je Pavle náš případ)... Celé pole jde potom projet kultivátorem a brambory se najdou, nebo to zorat a zase nějaké najdeš...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#2117 Nový příspěvek od DYK »

Já teda nevím, ale čert snad jako jediný pracuje snad ve všech duzích půdy, ne? A když je půda těžká o to líp, že to čert rozhodí a o to hůř se dostanou pruty až na brambory, než v písčité nebo prostě lehčí půdě. Pokud někdo jede s čertem tak, že se začíná chovat jako vrtulník nebo helikoprétra, co komu líp pasuje, je jasné, že to odnese i úroda. Na druhou stranu čerta požívali staří sedláci jak za koně, tak za krávy a kdyby to bylo s ničením brambor tak vážé, určitě by ho nepoužívali a dělali by to rádlem, protože jim to mohlo být jedno, oni ty brambory nesbírali. Já nevěřím,že při správném zacházení, že čert je ničitel brambor. Zde hraje roli rychlost pojezdu a množství hmoty, kterou mají prsty čerta prohrnout.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2118 Nový příspěvek od Tom »

Na příští rok si chci čerta taky půjčit a vyzkoušet, napsal jsem jen to, co jsem slyšel :(
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#2119 Nový příspěvek od DYK »

Šak jo, v pohodě. Já jen nemám dobré zkušenosti s tím, co kdo povídá proti tomu co si sám ověřím i když někdy to funguje jak bylo předpovězeno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mladim
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:50 pm
Bydliště: Zvolen

Re: MINI 070, 075

#2120 Nový příspěvek od mladim »

Zdravim. Pisem este ohladom toho karburátoru. Motor ide stale nepravidelne ale už aj bez sytiča. Pri zaskrutkovaní hlavnej nastavovacej skrutky ide asi najlepsie. Ostatne nastavovacie prvky maju iba malý vplyv.

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2121 Nový příspěvek od pepa_11 »

Zkus zkontrolovat těsnění mezi válcem motoru a kolenem od karburátoru a mezi kolenem a karburátorem. Případně těsnění vyměň, budeš je muset asi vyrobit. Zkontroluj i jiná místa, kde by se mohl nasávat falešný vzduch.

palino070
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 23, 2011 10:25 pm
Bydliště: Prešov

Re: MINI 070, 075

#2122 Nový příspěvek od palino070 »

pepa_11 píše:Zkus zkontrolovat těsnění mezi válcem motoru a kolenem od karburátoru a mezi kolenem a karburátorem. Případně těsnění vyměň, budeš je muset asi vyrobit. Zkontroluj i jiná místa, kde by se mohl nasávat falešný vzduch.

tak, tak ako vraví pepa, vymeň to tesnenie a tiež to druhé- ako je spodok karburátorata plaváková komora- mne robilo to isté. Stojí to cca 5e.

mladim
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:50 pm
Bydliště: Zvolen

Re: MINI 070, 075

#2123 Nový příspěvek od mladim »

Ďakujem za radu, traktor ide ako má. Nakoniec to bolo tesnenie medzi karburátorom a kolenom. Ale nechápem jedno, že ako je možné že človek tam dá nové tesnenie( ktore samozrejme netesní) potom som si ho vyrobil z papiera, namočil som do oleja a žiadny problém.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#2124 Nový příspěvek od DYK »

To je jasný! Rozdílná tloušťka papíru a asi je křivá jedna z přírub. Běžná věc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

martin185
Příspěvky: 22
Registrován: sob zář 15, 2012 6:45 pm
Bydliště: brno

Re: MINI 070, 075

#2125 Nový příspěvek od martin185 »

Dobrý den pánové tohle forum je zajímavé také jsem majitelem miníku sice krátce ale přece. Bohužel mám teď problém s karburátorem. Mám ještě ten snad první typ mororu z roku 1987, ten karburátor má nějakou komoru do které vedou dvě hadičky jedna od benzínu a druhá ze skříně motoru.Nevím co to je možná nějaké odvětrání nebo?? Ale k věci teď se mi stalo že mi tekl benzín z karburátoru ven, a do filrtu vzduchu, plovák se zdá dobrý jehla také, je možné že by byl problém v té komoře co jsou ty hadičky? (nevím co tam na mě vyskočí) Má někdo z vás nějaké zkušenosti s tímto problémem nebo se seřízením tohoto karburátoru? Dík za každou radu.Martin

mladim
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 20, 2012 2:50 pm
Bydliště: Zvolen

Re: MINI 070, 075

#2126 Nový příspěvek od mladim »

Zdar. Skus nastaviť hladinu v plavakovej komore tak že karburator otociš dole hlavou tak aby plavak bol zarovno s hranou karburatora.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2127 Nový příspěvek od strafnik »

Test čertíka. Trochu mě to zklamalo, brambory to trochu zasypává, jezdil jsem na 3 ale to by ty koně musely klusat.... :) http://www.youtube.com/watch?v=oCXo0ri8 ... e=youtu.be
Přílohy
P170912_17.51.jpg

pepa_11
Příspěvky: 205
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#2128 Nový příspěvek od pepa_11 »

MINÍk jede na trojku cca 5 km/hod. Pokud se dobře pamatuji, koně museli jít při vyorávání trochu svižným tempem.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#2129 Nový příspěvek od Tom »

To je ten problém... mezi trojkou a čtverkou chybí jeden kvalt. (mezi námi děvčaty... u TKčka jsem si moc nepomohl, je to všechno sice trošku rychlejší, ale ten rozdíl je tam pořád...) Jediné řešení je opravdu předělat čerta na pohon vývoďákem, spočítat převodový poměr tak, aby při nějakých středních otáčkách motoru měl čertík optimální pracovní otáčky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MINI 070, 075

#2130 Nový příspěvek od DYK »

A to byl ještě kravskej čert a ten měl zase jiný převody aby toho nebylo málo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“