Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
smouke
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 18, 2012 5:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#1 Nový příspěvek od smouke »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám na své 25cítce zadřené vstřikovací elementy a dnes jsem zkoušel demontovat vstřikovací čerpadlo, abych ho mohl dát opravit, ale nějak mi to nejde. Musím sundat i regulátor, nebo ho tam můžu nechat? Odšrouboval jsem všechny čtyři šrouby z čerpadla ale čerpadlo mi stále nejde sundat, nevím jak na to? Děkuji za každou radu.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#2 Nový příspěvek od gbelec petr »

sundat odstředivý regulátor, tzn první. jenom to výko, slisuješ odtsr, regulátor, odšroubuješ šroubek M5 co spojuje tyč co vychází ze vstřik čerpadla a jde k regulátoru , otvorem který získáš po vytažení ovládacího táhla, vyšroubuješ plochým šrubováčkem dlouhý šroubek na unašči odtřed, regulátoru..
jo a při montáži vstřik čerpadle je jeden šroubek dutý, tím vtěká olej zpět do skříně motoru, ten má být myslím že v pravo dole- po směru jhízdy traktoru..

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1746
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: Písek

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#3 Nový příspěvek od pasa444 »

taky se na to chystám a už ted se obavam abych tam něco nepohnojil..... a když ten regulátor budu montovat zpátky nerozladim nějak regulaci?nemáte někdo foto sundaného toho čerpadla?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3793
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#4 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tu máš o tom celé vlákno http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... l%C3%A1tor

Fakt ale je, že nie na každom motore sa podarí zhodiť čerpadlo bez demontáže regulátora.

A tu je sťahovák na regulátor http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1746
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: Písek

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#5 Nový příspěvek od pasa444 »

super děkuji za odkazy 8) tam je čteního dost.

smouke
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 18, 2012 5:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#6 Nový příspěvek od smouke »

Díky za vaše rady, čerpadlo jsem sundal bez regulátoru, šlo to trošku ztuha ale nakonec jsem ho dostal ven. Regulátor jsem ale stejně nakonec sundal abych ho přetěsnil...když už to dělám. Čerpadlo dám seřídit do rasošek (www.opravarenstvi.cz/) ale neudělají mi tam regulátor, tak ještě potřebuji poradit jak mám tedy ten regulátor seřídit. Zdá se mi totiž, že jsou dost volné pružiny.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3793
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#7 Nový příspěvek od Jaro25 »

Regulátor bez príslušného stroja nenastavíš.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#8 Nový příspěvek od mojmirmatta »

gbelec petr píše:sundat odstředivý regulátor, tzn první. jenom to výko, slisuješ odtsr, regulátor, odšroubuješ šroubek M5 co spojuje tyč co vychází ze vstřik čerpadla a jde k regulátoru , otvorem který získáš po vytažení ovládacího táhla, vyšroubuješ plochým šrubováčkem dlouhý šroubek na unašči odtřed, regulátoru..
jo a při montáži vstřik čerpadle je jeden šroubek dutý, tím vtěká olej zpět do skříně motoru, ten má být myslím že v pravo dole- po směru jhízdy traktoru..
Zdravim

Vies mi poskztnut nakres tohot duteho sroubu na palivove cerpadlo vpravo dole?

Zdravim

Chcem sa informovat ci nahodou nemas nakres sroubu praveho spodneho na pripevnenie vstrekovacieho cerpadla k bloku.
Ma tam bit nejakej z otvorom.Tak neviem ja mam vsetkz rovnake.
Ak by bol nakres tak by som to poriesil.V prirucke nic take nieje.

Mojmir

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#9 Nový příspěvek od mojmirmatta »

smouke píše:Díky za vaše rady, čerpadlo jsem sundal bez regulátoru, šlo to trošku ztuha ale nakonec jsem ho dostal ven. Regulátor jsem ale stejně nakonec sundal abych ho přetěsnil...když už to dělám. Čerpadlo dám seřídit do rasošek (http://www.opravarenstvi.cz/) ale neudělají mi tam regulátor, tak ještě potřebuji poradit jak mám tedy ten regulátor seřídit. Zdá se mi totiž, že jsou dost volné pružiny.
Zdravim

Chcem sa informovat ci nahodou nemas nakres sroubu praveho spodneho na pripevnenie vstrekovacieho cerpadla k bloku.
Ma tam bit nejakej z otvorom.Tak neviem ja mam vsetkz rovnake.
Ak by bol nakres tak by som to poriesil.V prirucke nic take nieje.

Mojmir

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Jak sundat vstřikovací čerpadlo na Zetoru 25

#10 Nový příspěvek od mojmirmatta »

pasa444 píše:taky se na to chystám a už ted se obavam abych tam něco nepohnojil..... a když ten regulátor budu montovat zpátky nerozladim nějak regulaci?nemáte někdo foto sundaného toho čerpadla?

Zdravim

Chcem sa informovat ci nahodou nemas nakres sroubu praveho spodneho na pripevnenie vstrekovacieho cerpadla k bloku.
Ma tam bit nejakej z otvorom.Tak neviem ja mam vsetkz rovnake.
Ak by bol nakres tak by som to poriesil.V prirucke nic take nieje.

Mojmir

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“