Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#496 Nový příspěvek od martin z »

Jakej v tom je rozdíl? to mě zajímá,nikdy jsem to neřešil já myslel že je to fuk zprava nebo zleva.

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#497 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Je ktomu ta vlečka pluh obracák s tělesem kypřič a brány s hrobkovačkou koupil sem to jako nepojízdný ja 10000 plus opravy jeto cca12000 :) jinak s Kolegou dykem souhlasím ještě pořídím ten výbrus protože to byl celkem hafo kopec vyjel sem to tak tak ale ten válec má nahoře granec jako kráva a myslím že to bude z části ten problém jinak motor po odstávce chytne na 2 tah :) a ta náprava byla složená ve kvaltu musel sem to vyzkůšat jinak převodovka snad poslouží :)když to vydrželo do včil :)
TONIC

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#498 Nový příspěvek od Tom »

Má to zasouvání čepu zprava doleva nějaký speciální význam? Je to tak i u ostatních převodovek podobného typu?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: Terra

#499 Nový příspěvek od rumos »

mam moznost prevodovky pojezdove koupit za pekny penize ale prej to jde k jedny strane co stim muze byt?? jde mi o to abych pak do toho dvakrat tolik nevrazil

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#500 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Můj typ by byl opotřebovanej ozubenec volnoběžky na jednom z kol :)
TONIC

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#501 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

jeste pro zajímavost pro nekoho kdo dotoho trošku dělá ... Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TONIC

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#502 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

ty první tři fotky jsou krouzky co jsem našel na místě axiálu trošku mi ho to i připomíná podotýkam že sem z něj nenašel ani jednu kuličku a ty poslední dve fotky jsou vymezovací kroužek mezi šnekem a axialem ... jinak muj připad asi trochu raritka :smich:
TONIC

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: Terra

#503 Nový příspěvek od rumos »

Kazičsoustružník: tak otazka kolik by mohla tak vyjit pripadna oprava. Kde bych nasel nejake fotky prevodovky zevnitr?

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#504 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

moznost č1 koupit novej díl za 700kč http://shop.monsta.cz/naboj-kola-tn-01_d29536.html nebo pokud maš možnost svařování litiny tak navařit a vybrousit po puvodní podoby jak sem se tu nekde dočetl pokud to tím bude teda :) jo snad ti bude stačit rozpad té převodovky viz zde http://www.lednice-trzil.cz/domain/dawe ... s-t-20.pdf
TONIC

Uživatelský avatar
radll
Příspěvky: 145
Registrován: stř led 18, 2012 11:23 am
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Terra

#505 Nový příspěvek od radll »

ta skrutka s maticou by mal biť tak ako na cirkulári aby sa nepovoľoval aj keď je tam závlačka (ja tam dávam klinec)
moja osobná skúsenosť je že keď to rozoberám raz do roka na jari tak za tie roky je ten závit 16x1,5 tak vyťahaný a zakusnutý že to nemôžem povoliť ani s metrovou trubkou na kľúči
asi by to chcelo prerezať závit alebo novu skrutku
kto nič nerobí,nič nepokazí

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#506 Nový příspěvek od DYK »

Osový čep - svorník z prava do leva proto, že je předepsána celkem malá síla k dotažení, jinak se natahuje i v závitu a proto, aby se nepovoloval. Když se "zadaří" ta korunková matka dokáže při špatném vložení čepu ustřihnout i tu závlačku. Všechno, tedy rotavátor, náprava i rotační plečka čep z prava do leva. Jedině snad u nového provzdušňovače to neplatí, je to jedno, protože tam je to trochu jinak.
Rumos,ani netuším v jakém stavu jsou ty volnoběžky na prodávané převodovce a ani netuším, jak výhodná je to cena, ale OBECNĚ dá se to vzít. Ale píšu obecně, tak ať mě za pár dní nepíšeš co su za debila a co jsem to doporučil za šrot. Je třeba to vidět.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#507 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

jo jeste jeden dotaz je tam zapalování vape Z22 od zapalování vedou 4 dráty červenej - kostra modrej napájení seme zdá bílej sinchronizace a černej osvetlení když sem zapojil tak jak to má být a startoval sem sem tam to chytlo a hned zdechlo tak už sem nevedel co stím gufera všecko karbec v cajku pak už sem začal skoušet blbosti a zapojil sem černej k osvetlení na místo bíleho na cívce označenej S a ejhle ono to chtlo a jel oajk hodiny ale nešlo to do toček tak sem skusil ktomu černýmu přidat ten bílej a šup motor startuje a jde i do otáček tak vam fakt nevím co to mam za motor jeto zvlášní jediný c ome napadá je slabé magneto a že to dáva malo stávy nebo jinak fakt su ztoho matěj jeste dotaz při zhasínání motoru se kostří jakej kabel ?? modrej nebo bílej jinak nechám to tak jak to šlape 8)
TONIC

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#508 Nový příspěvek od kenybz »

k tomu zatáčení: může to delat i podhuštené kolo, nebo víc sjetý jeden z plášťů

rumos
Příspěvky: 854
Registrován: ned bře 06, 2011 5:47 pm
Bydliště: Kopidlno

Re: Terra

#509 Nový příspěvek od rumos »

neboj to urcite nebudu no vypada celkove zachovale im kdo stim pracoval ale maji dve tahle zacala pred nekolika lety zlobit tak ji odlozili ma skoro novy pneu a celkove veknem stavu a cena 1600Kč za tu prevodovku s koly. To myslim není zlé.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#510 Nový příspěvek od Tom »

rumos píše:neboj to urcite nebudu no vypada celkove zachovale im kdo stim pracoval ale maji dve tahle zacala pred nekolika lety zlobit tak ji odlozili ma skoro novy pneu a celkove veknem stavu a cena 1600Kč za tu prevodovku s koly. To myslim není zlé.
No tak za tu cenu to vem, i kdyby ti měly zůstat jen ty kola... To bych bral hned 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“