Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#481 Nový příspěvek od martin z »

Nazdar pánové, máme doma Vari z roku asi 84. Několikrát se nám stalo na převodovce T20 to co píše v předchozím příspěvku DYK až jednou to odnesla i ozubená kola.(samozřejmě při orání) Po delším dohadování jsme koupili raději novou DSK-317 a je pokoj práce s ní je mnohem lepší a couvání při orání i mnohem bezpečnější. T20 nám ale zůstala rozebraná doma a tak se ptám hodí se to vůbec k něčemu ? Máme ještě převodovku k rotavátoru BSU 022 nejsou některé části stejné ? Nebo je to nejlepší hodit do šrotu?

nemec
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 13, 2011 4:41 pm
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Terra

#482 Nový příspěvek od nemec »

Ahoj,
Tak jsem se stal za velice slušnou cenu také majitelem kompletu MJ-5 a T20 + lištovky s T19
Z Vari jsem si stáhnul návody, ale bohužel údaj o svíčce je zrovna zamazaný nějakou černí - jestli dobře luštím, je to N17Y, tedy s vysunutým jiskřištěm?
Vím, že u našich jawek v kombinaci s chudou směsí může dojít k propálení pístu, tak se radši ptám, na co jezdíte vy, resp. jestli jste pozorovali nějakej rozdíl mezi vysunutým a obyč svíčkou. díky

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Terra

#483 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Zdravím pánové jsem novej majitel terry rv:73 se špajzkou T-20 když sem ji zkoušel ozevalo se zní na 1 a 2 šramocení při záberu jelikož sem trochu od fochu rozdelal jsem jí a po prohlednití zjišteno šneková hřídel axialní vulu asi tak 10mm po rozdelaní jsem zjistil že na místě kde má být axial jsem našel jen 3 podložky jedna tlustá asi 8 mm a 2 jakoby zbytky po axialu ale nikde kuličky v celé převodovce asi to nekdo složil a nedal jetam nebo se vypařili :D kamoš me tu pokaženou dosedací plochu na nc fréze opravil a já za použití nové distanční podložky a novejch ložisek uvedl převodovku v chod .... zeptám se jen okrajove setkal sestím nekdo ??? a jeste jeden dotaz já mam dolní ložisko jištěný segrovkou předpokládám že utechle hrozí to vyjetí šneku ven ???? jinak dekuju moc a at to jezdí :pohar:
TONIC

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Terra

#484 Nový příspěvek od roman-ke »

Hm, to ste ma prilis nepotesili...
Uz,uz som bol rozhodnuty ze kupime Teru. Starsiu s prevodovkou T20. Rocne by mala poorat 2 mensie zahrady + priprava pody (rotavator) + nejaky ten vozik... Mam sa teda pozerat po novsej prevodovke, kedze ako pisete slabostou T20 je prave orba? Kolkym sa uz rozsipala tato prevodovka? je potom oprava narocna, draha...?

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#485 Nový příspěvek od martin z »

Pokud to jen vyfárá ven tak to je v pohodě, nám ale při tom došlo k ulomení několika zubů a oprava by vyšla tak draho že jsme raději koupili novou 317ctku a s tou je práce a hlavně orba mnohem lepší a především bezpečnější. Při orání s T 20 musíš totiž převodovku otočit a orat na zpátečku. Jednička je totiž moc rychlá a při couvání je to fakt doslova běhání před frézou pozadu.

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#486 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Martin z ..... prosimtě a jak to vypadalo vytrhla se segrovka nebo se vytrhla aji ta litina??? ja mam na polu zem jakštakš mekkou tak snat to bude cajk jinak ta jednička je fakt celkem rychlá sotva me to s vozekem vyvezlo do kopečka ale uvezlo mel sem to rozhozený a na valcu je granec jako kráva takže bude výbrus a doufám že to bude o mnoho lepší jinak mmyslím že t 2O by nemusela být tak zlá ale stou segrovkou a axialem to moc nevychytali meli tam byt kuželíky proti sobe jak na DSKáčku :obchod:
TONIC

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#487 Nový příspěvek od DYK »

Staré provedení T20 je shodné s originálem, až modernizované T20 to spodní ložislo už mají. Dnes je T20 dobrá jen k rotavátoru a díky nástupu Vari Global i ta asi zanikne. Nebude třeba.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#488 Nový příspěvek od martin z »

Už si to moc nepamatuju je to už pár let ale litina byla myslím OK. Někdo už to tu taky psal že novější T20 už jsou řešeny jinak,tak o tom ještě zkus sehnat nějaký info od kdy.Naše byla z roku 84 a dělalo se s ní poměrně málo. U nás je půda taky poměrně dobrá žádný beton jak tady kluci občas píšou. Pokud máš možnost pořídit ji za dobrou cenu tak to asi stojí za to ale jinak bych po dnešních zkušenostech radši hledal 317. My jsme letos na orání a ježdění do lesa koupili TK tak doufám že mi to s pluhem půjde na podzim přece jen trochu snáz. Orba s vari není podle mě zase tak snadná jak tady na foru kdekdo ukazuje. Orám sice hlouběji než 18 cm což je třeba špatně ale abych za ní jen chodil to dokážu jen když je půda akorát vlhká a nezaorávám hnůj ani hořčici či jiné zelené hnojivo.Možná že na tom má svou vinu i to že máme kola z terry a ta jsou lehčí,navíc nesmím trefit v zemi kámen nebo kořen protože to si to pak jede kam chce. To už jsem ale odbočil ůplně někam jinam. Přeji ti dobrou volbu ať ti slouží k tvé spokojenosti. 8)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#489 Nový příspěvek od martin z »

DYK o tom něco podle starších příspěvků něco ví. Zkus poradit od kdy se T-20 dělají jinak.

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Terra

#490 Nový příspěvek od rendos »

Ono je celkem jedno od kdy se dělají T20 jinak na orání bych stejně vzal DSK317 protože má na rozdíl od T20 zpátečku stejně rychlou jako 1 a couvání a otáčení je podstatně pohodlnější a bezpečnější.
Já jsem si nechal jednu T20 na rotavátoru a druhou T20 jsem vyměnil za DSK317 a je to o něčem jiném,orba i rozjezdy s plným vozíkem už nejsou problém...

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#491 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

já právě šel do mototechny a rikám ložisko na t 2O na šnek to spodní a koukal sem bylo tam kuličkové s kosouhlem stykem a chlap v obchode mi donesl kuželíkovíé tak sem ho tam praskl je možný že chyba byla v tom ložisku s kosouhlím stykem pokud zustala litina okej tak jedine to ložisko :-/
TONIC

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#492 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Obrázek tady je Terra po oprave převodovky na zkušební jízdě :)
TONIC

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Terra

#493 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Tady už doma...... jeste ji udelam výbrus a snad jeste práce podělá :) Obrázek
TONIC

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Terra

#494 Nový příspěvek od martin z »

Tak ať ti to maká bez problémů, máš k tomu ještě nějakou výbavičku? Na kolik tě to tedy vyšlo? Pokud to není tajný.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#495 Nový příspěvek od DYK »

Oprav co máš k dispozici, třeba i zgenerálkuj motor a prostě používej. Nic lepšího stejně neyšpekulujeme a kdo ví, kdy ti zase "odejde" převodovka. Pak se uvidí. Jo a osový čep v kolech máš opačně. Ten svorník se zasouvá z prava do leva tak, že matka je u levého kola.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“